Woodland Park, CO
Bareback - 7
1. Sat, July 14 2018 2:00PM
1.
Tyler Ferguson - Bennett, CO
2. Mason Snyder - Aurora, CO
3. Sun, July 15 2018 2:00PM
1.
David Streweler - Brighton, CO
2. Zach Nicely - Brighton, CO
3. Chance Ogden - Laramie, WY
4. Kohlton Anderson - Nederland, CO
5. Samuel Yenter - Eckley, CO
Barrel Racing - 24
1. Sat, July 14 2018 2:00PM
1.
Jerica Huscher - Avondale, CO
2. Michelle Winden - Hudson, CO
3. Brenda McMahan - Divide, CO
4. Dani Buhler - Fort Colliins, CO
5. Natalie Evans - Wellington, CO
6. Shelby Hicks - Silverton, CO
7. Randa Becco - Pueblo, CO
8. Suzanne Schlieker - Ft Lupton, CO
9. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
10. Tori Cooper - Brighton, CO
11. Chelsea Craddock - Berthoud, CO
3. Sun, July 15 2018 2:00PM
1.
Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
2. Gina Burns - Salida, CO
3. Nicole Ackerson-Varela - Lasalle, CO
4. Robyn Mason - Pueblo West, CO
5. Keely Smith - Wetmore, CO
6. Haley Scheer - Loveland, CO
7. Kelcey Haas-Mcnamee - Kersey, CO
8. Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
9. Selina Wiseman - Wiggins, CO
10. Wendy Hoefer - Ft Lupton, CO
11. Samantha Hartung - Penrose, CO
12. Elena Pinckard - Pueblo, CO
13. Amanda Freese - Calhan, CO
Bull Riding - 15
1. Sat, July 14 2018 2:00PM
1.
Jaren Sturgis - Loveland, CO
2. Jarett Folger - Wellington, CO
3. Phillip Whiteman - La Junta, CO
4. Titus Adams - Briggsdale, CO
5. Lakota Goebel - Penrose, CO
6. Clay Mattarocci - Pueblo, CO
7. Braiden Reeder - Lyons, CO
8. Juliano Da Silva - Sao Palo, BZ
3. Sun, July 15 2018 2:00PM
1.
Cody Tesch - Berthoud, CO
2. Colton Kent - Pueblo, CO
3. Sean Fleming - Littleton, CO
4. Ryan Duensing - Manzanola, CO
5. Thomas Patrick - Loveland, CO
6. Luke Eddington - Colorado Springs, CO
7. Jacob Odell - Briggsdale, CO
Calf Roping - 17
1. Sat, July 14 2018 2:00PM
1.
Don Scanga - Pueblo West, CO
2. Lance Neuerburg - Gill, CO
3. Clay Bonner - Hobbs, NM
4. Jase Staudt - Nathrop, CO
5. Joe Colletti - Peyton, CO
6. Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
7. Brice Ingo - Boone, CO
8. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
3. Sun, July 15 2018 2:00PM
1.
Brian Venn - Kersey, CO
2. Darnell Johnson - Fowler, CO
3. Ryan Belew - La Junta, CO
4. Devon Burris - Queen Creek, AZ
5. Ricky Lambert - Wiggins, CO
6. Brian Gillen - Elizabeth, CO
7. Kyle Belew - La Junta, CO
8. Lane Baker - Penrose, CO
9. Wes Mack - Raton, NM
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 24
1. Sat, July 14 2018 2:00PM
1.
Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
2. Faith Hoffman - Kiowa, CO
3. Kacey Kobza - Brighton, CO
4. Megan Morrison - Timnath, CO
5. Krista Johnson - Peyton, CO
6. Sherry Celsy - Kiowa, CO
7. Dani Buhler - Fort Colliins, CO
8. Randi Ratkovitch - Penrose, CO
3. Sun, July 15 2018 2:00PM
1.
Elena Pinckard - Pueblo, CO
2. Tacie Canfield - McClave, CO
3. Erin Johnson - Fowler, CO
4. Ashley Terrell - Lasalle, CO
5. Chelsie Cranson - Fowler, CO
6. Shai Schaefer - Laveta, CO
7. Dara Belew - La Junta, CO
8. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
9. Jessica Mosher - Karval, CO
10. Tana Johnston - Kersey, CO
11. Lindee Lauhon - Penrose, CO
12. Teisha Coffield - Yuma, CO
13. Devon Barnhart - Frederick, CO
14. Brooke Smith - Penrose, CO
15. Haily Sherwood - Casa Grande, AZ
16. Keely Smith - Wetmore, CO
Mixed Team Roping - 15
1. Sat, July 14 2018 2:00PM
1.
Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & Clayton Van Aken - Laramie, WY
2. Megan Morrison - Timnath, CO & Richard Durham - Steamboat Springs, CO
3. Sherry Celsy - Kiowa, CO & Oscar Lucero - Commerce City, CO
3. Sun, July 15 2018 2:00PM
1.
Shai Schaefer - Laveta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
2. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
3. Raquel Fazzino - Canon City, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
4. Samantha Hartung - Penrose, CO & Wayne Tachera - Penrose, CO
5. Haily Sherwood - Casa Grande, AZ & Kit Sherwood - Casa Grande, AZ
6. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
7. Connie Sinclair - Springer, NM & Tanner Baldwin - Vail, AZ
8. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO & Justin Price - La Veta, CO
9. Mindy Blasingame - Sugar City, CO & Ty Blasingame - Sugar City, CO
10. Teisha Coffield - Yuma, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
11. Brandee Lewis - Wild Horse, CO & Connor Strong - Watkins, CO
12. Josey Schomp - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
Saddle Bronc - 4
1. Sat, July 14 2018 2:00PM
1.
Jace Angus - Kiowa, CO
2. Phillip Whiteman - La Junta, CO
3. Sun, July 15 2018 2:00PM
1.
Tyler Beebe - La Junta, CO
2. Denton Ward - Santa Fe, NM
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 9
1. Sat, July 14 2018 2:00PM
1.
Daniel Joos - La Junta, CO
2. Kyle Broce - La Junta, CO
3. Tuff Gibson - La Junta, CO
4. Hadley Jackson - La Junta, CO
3. Sun, July 15 2018 2:00PM
1.
Buck Rinehart - Bennett, CO
2. Cole McNamee - Kersey, CO
3. Tait Kvistad - Ault, CO
4. Kyle Francis - Penrose, CO
5. Kyle Maez - Monte Vista, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 14
1. Sat, July 14 2018 2:00PM
1.
Clayton Van Aken - Laramie, WY & Richard Durham - Steamboat Springs, CO
2. Jase Staudt - Nathrop, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
3. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
4. Clay Adams - Castle Rock, CO & Morgan Murray - Colorado Springs, CO
3. Sun, July 15 2018 2:00PM
1.
Tyler Schnaufer - Pueblo, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
2. JD Yates - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
3. Ken McKibbin - Eaton, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
4. TY Blasingame - Sugar City, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
5. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
6. Tory Shaffer - Fort Lupton, CO & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
7. John Lewis - Wild Horse, CO & Connor Strong - Watkins, CO
8. Austin Crist - Rocky Ford, CO & Jason James - Windsor, CO
9. Tanner Baldwin - Vail, AZ & Devon Burris - Queen Creek, AZ
10. Brian Dunning - Mc Clave, CO & Justin Price - La Veta, CO
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0