Kremmling, CO
Bareback - 3
2. Sun, Aug 12 2018 1:00PM
1.
Keenan Hayes - Hayden, CO
2. David Streweler - Brighton, CO
3. Chance Ogden - Laramie, WY
Barrel Racing - 24
1S. Sun, Aug 12 2018 8:00AM
1.
Gina Burns - Salida, CO
2. Felesha Smith - Evergreen, CO
3. Amanda Freese - Calhan, CO
4. Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
5. Samantha Hartung - Penrose, CO
6. Katie Jolly - Deer Trail, CO
7. Tori Cooper - Brighton, CO
8. Keely Smith - Wetmore, CO
9. Rachael Calvo - Bassett, NE
10. Brooke Niederhauser - Coalmont, CO
11. Dalene Harthan - Kremmling, CO
12. Lacy Thurston - Kremmling, CO
2. Sun, Aug 12 2018 1:00PM
1.
Sydney Surin - Silt, CO
2. Suzanne Schlieker - Ft Lupton, CO
3. Shelby Hicks - Silverton, CO
4. Dani Buhler - Fort Colliins, CO
5. Brenda McMahan - Divide, CO
6. Sami Sweeney - Brighton, CO
7. Nicole Ackerson-Varela - Lasalle, CO
8. Lacey Luna - Ault, CO
9. Chelsea Craddock - Berthoud, CO
10. Jody Sheffield - Delta, CO
11. Natalie Evans - Wellington, CO
12. Debbie Lewis - Kremmling, CO
Bull Riding - 10
2. Sun, Aug 12 2018 1:00PM
1.
Cody Tesch - Berthoud, CO
2. Nick Cooley - Loveland, CO
3. Colton Kent - Pueblo, CO
4. Jarett Folger - Wellington, CO
5. Jacob Odell - Briggsdale, CO
6. Keenan Hayes - Hayden, CO
7. Lane Hines - Watkins, CO
8. Quinten Hayden - Fruita, CO
9. Cyler Doremus - Wellington, CO
10. Phillip Whiteman - La Junta, CO
Calf Roping - 20
1S. Sun, Aug 12 2018 8:00AM
1.
Kasen Brennise - Craig, CO
2. Ryan Belew - La Junta, CO
3. Devon Burris - Queen Creek, AZ
4. Darnell Johnson - Fowler, CO
5. Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
6. Brice Ingo - Boone, CO
7. Jase Staudt - Nathrop, CO
8. Robert Hadley - Wheatland, WY
2. Sun, Aug 12 2018 1:00PM
1.
Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
2. Braxton Morgan - Elbert, CO
3. Brian Gillen - Elizabeth, CO
4. Jesse Sheffield - Delta, CO
5. Lane Baker - Penrose, CO
6. Don Scanga - Pueblo West, CO
7. Kyle Belew - La Junta, CO
8. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
9. Zaine Mikita - Byers, CO
10. Larry Mikita - Byers, CO
11. Colton Oliver - Brandings, UT
12. Hunter Reaume - Carbondale, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 31
1S. Sun, Aug 12 2018 8:00AM
1.
Brooke Niederhauser - Coalmont, CO
2. Kinlie Brennise - Craig, CO
3. Erin Johnson - Fowler, CO
4. Brooke Smith - Penrose, CO
5. Shai Schaefer - Torrington, WY
6. Tana Johnston - Kersey, CO
7. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
8. Megan Morrison - Eaton, CO
9. Justene Hirsig - Cheyenne, WY
10. Rachael Calvo - Bassett, NE
11. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
12. Nicole Sederstrom - Goodland, KS
13. Faith Hoffman - Kiowa, CO
14. Marcy Bate - Agate, CO
15. Katie Jolly - Deer Trail, CO
16. Brandy Schaack - Hyannis, NE
17. Keely Smith - Wetmore, CO
18. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
19. Lacy Holeman - Carpenter, WY
20. Kacey Kobza - Brighton, CO
2. Sun, Aug 12 2018 1:00PM
1.
Dani Buhler - Fort Colliins, CO
2. Bailey Butcher - Jelm, WY
3. Dara Belew - La Junta, CO
4. Lydia Coe - Laramie, WY
5. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
6. Karly Benzie - Ft Collins, CO
7. Tacie Canfield - McClave, CO
8. Chelsie Cranson - Fowler, CO
9. Deena Norell - Meeker, CO
10. Kerby Anderson - Grover, CO
11. Teisha Coffield - Yuma, CO
Mixed Team Roping - 24
Saddle Bronc - 4
2. Sun, Aug 12 2018 1:00PM
1.
Tyler Beebe - La Junta, CO
2. Denton Ward - Laramie, WY
3. Jesse Sheffield - Delta, CO
4. Phillip Whiteman - La Junta, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 15
1S. Sun, Aug 12 2018 8:00AM
1.
Hadley Jackson - La Junta, CO
2. Chisum Docheff - Longmont, CO
3. Gage Hesse - Keenesburg, CO
4. Kyle Broce - La Junta, CO
5. Colt Honey - La Junta, CO
6. Tait Kvistad - Ault, CO
7. Daniel Joos - La Junta, CO
2. Sun, Aug 12 2018 1:00PM
1.
Kelby Bond - Avondale, CO
2. Kyle Maez - Monte Vista, CO
3. Rick Petersen - Clifton, CO
4. Jacob Sterkel - Brighton, CO
5. Buck Rinehart - Bennett, CO
6. Justin Barhite - Penrose, CO
7. Tyler Lang - Montrose, CO
8. Brady Buum - Fort Lupton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 21
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0