Saddle Lake, AB
Bareback - 2
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
Justice Bruno - Maskwacis, AB
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
Barrel Racing - 30
1S. Fri, June 15 2018 12:00PM
1.
PJ Fox - Cardston, AB
2. Katrina Williams - Mount Currie, BC
3. Serene Weasel Traveller - Lethbridge, AB
4. Brittney Lavallee - Meadow Lake, SK
5. Kelsey Pepion - Browning, MT
6. Buffy Little Light - Calgary, AB
7. Sharlee Scout - Cardston, AB
8. Chase Creighton - Standoff, AB
9. Nevada Crane - Maskwacis, AB
10. Katelin Conway - Cut Bank, MT
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
Paige Shade - Cardston, AB
2. Destiny Stevens - Strathmore, AB
3. Fallyn Creighton - Cardston, AB
4. Brae Big Snake - Siksika, AB
5. Lexi Rabbit - Standoff, AB
6. Lisa Creighton - Standoff, AB
7. Cammie Fox - Cardston, AB
8. Kristie Ward - Maskwacis, AB
9. Kayla Ward - Maskwacis, AB
10. Coral Crowchild - Calgary, AB
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Sallye Williams - Skiatook, OK
2. Greta Gustafson - Browning, MT
3. Dovelyn Bruised Head - Standoff, AB
4. Sheryl Manychief - Calgary, AB
5. Blanche Burnstick - Morinville, AB
6. Lita Crawler - Morley, AB
7. Sonya Dodging Horse - Calgary, AB
8. Cheyenne Blackwater - Cardston, AB
9. Ginger Cohea - Skiatook, OK
10. Tristin Bull - Good Fish Lake, AB
Bull Riding - 4
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
Justice Bruno - Maskwacis, AB
2. Trey Soosay - Maskwacis, AB
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Lucky David - Brocket, AB
2. Coy Doore - Siksika, AB
Calf Roping - 19
1S. Fri, June 15 2018 12:00PM
1.
Jake Fox - Cardston, AB
2. Rick Fox - Cardston, AB
3. Nolan Conway - Cut Bank, MT
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
John Pickens - Babb, MT
2. Mike White Quills - Cardston, AB
3. Frank Scout - Cardston, AB
4. Ty Levi Black Water - Standoff, AB
5. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
6. Wright Bruised Head - Calgary, AB
7. Tristin Dixon - Morley, AB
8. Leon Little Light - Calgary, AB
9. Allan Bruised Head - Calgary, AB
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Joe Yellow Old Woman - Cardston, AB
2. Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
3. Owen Gustafson - Browning, MT
4. Andre Lafrance - Wyola, MT
5. Jake Crawler - Morley, AB
6. Jay Crawler - Morley, AB
7. BO Wells - Cardston, AB
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 24
1S. Fri, June 15 2018 12:00PM
1.
PJ Fox - Cardston, AB
2. Katrina Williams - Mount Currie, BC
3. Kelsey Pepion - Browning, MT
4. Katelin Conway - Cut Bank, MT
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
Destiny Stevens - Strathmore, AB
2. Kristie Ward - Maskwacis, AB
3. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
4. Rose Carlson - Browning, MT
5. Cammie Fox - Cardston, AB
6. Cee Little Light - Calgary, AB
7. Sheridan Many Grey Horses - Standoff, AB
8. Sherris McArthur - Maskwacis, AB
9. Lexi Rabbit - Standoff, AB
10. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Gracie Crawler - Morley, AB
2. Shannon Soup - Cardston, AB
3. Aimee Dixon - Morley, AB
4. Lita Crawler - Morley, AB
5. Cooweesta Williams - Skiatook, OK
6. Chooch Taypotat - Whitewood, SK
7. Sallye Williams - Skiatook, OK
8. Callie Dixon - Morley, AB
9. Dovelyn Bruised Head - Standoff, AB
10. Sunni Dixon - Wyola, MT
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 2
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
Cory Fox - Standoff, AB
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Jason McArthur - Morley, AB
Sr. Breakaway - 24
1S. Fri, June 15 2018 12:00PM
1.
Ray Augare - Browning, MT
2. Merle Yellow Bird - Maskwacis, AB
3. Spider Ramone - Hays, MT
4. Ken Augare - Browning, MT
5. Hoss Pepion - Browning, MT
6. Frid England - Cut Bank, MT
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
Darrell Crow Child - Calgary, AB
2. Keith Johnson - Maskwacis, AB
3. Marlin Poucette - Morley, AB
4. Marvin Big Stony - Morley, AB
5. Gil Black Water - Fort Macleod, AB
6. Jeff Fox - Cardston, AB
7. Greg Two Young Men - Morley, AB
8. Allan Bruised Head - Calgary, AB
9. Rudy McLean - Morley, AB
10. Darcy Dixon - Morley, AB
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Sallye Williams - Skiatook, OK
2. Evans Day Chief - Standoff, AB
3. Troy Crawler - Morley, AB
4. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
5. Snyder Fox - Cardston, AB
6. Lawrence Crawler - Morley, AB
7. James Oxebin - Cando, SK
8. Hank Shade - Cardston, AB
Steer Wrestling - 15
1S. Fri, June 15 2018 12:00PM
1.
Nolan Conway - Cut Bank, MT
2. Otys Little Mustache - Brocket, AB
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
Kyle Jacobs - Calgary, AB
2. Tristin Dixon - Morley, AB
3. Wright Bruised Head - Calgary, AB
4. Virgil Jacobs - Calgary, AB
5. Jr Weasel Fat - Cardston, AB
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Keenan Crane - Cardston, AB
2. Shane Day Chief - Standoff, AB
3. Shawn Buffalo - Maskwacis, AB
4. Kash Shade - Lethbridge, AB
5. Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
6. Brent Dodging Horse - Calgary, AB
7. TY Day Chief - Calgary, AB
8. Coy Black Water - Lethbridge, AB
Team Penning - 0
Team Roping - 35
1S. Fri, June 15 2018 12:00PM
1.
R.J. First Rider - Standoff, AB & Jesse Star Light - Calgary, AB
2. R.J. First Rider - Standoff, AB & Kevin Star Light - Calgary, AB
3. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Spider Ramone - Hays, MT
4. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Katelin Conway - Cut Bank, MT
5. David Shade - Cardston, AB & Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
6. Bryan Labelle - Morley, AB & Lane Wolfe - Maskwacis, AB
7. Hoss Pepion - Browning, MT & Polite Pepion - Browning, MT
8. David Shade - Cardston, AB & Keenan Crane - Cardston, AB
9. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
10. Bryan Labelle - Morley, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
11. Jesse Star Light - Calgary, AB & Kevin Star Light - Calgary, AB
12. Frid England - Cut Bank, MT & Polite Pepion - Browning, MT
13. Ken Augare - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
14. Seanna Dodging Horse - Calgary, AB & Mason Dodging Horse - Calgary, AB
15. Ken Augare - Browning, MT & Frid England - Cut Bank, MT
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
Wright Bruised Head - Calgary, AB & Destiny Stevens - Strathmore, AB
2. Lane Wolfe - Maskwacis, AB & David Bearspaw - Morley, AB
3. Boyd Wesley - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
4. Boyd Wesley - Morley, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
5. Dustin Bears Paw - Morley, AB & David Bearspaw - Morley, AB
6. Wright Bruised Head - Calgary, AB & Nap Black Rabbit - Calgary, AB
7. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT & Cody Carlson - Browning, MT
8. Rudy McLean - Morley, AB & James Oxebin - Cando, SK
9. Dustin Bears Paw - Morley, AB & Bailey Bears Paw - Morley, AB
10. Darcy Dixon - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Elliot Benjamin - Morley, AB & Keenan Crane - Cardston, AB
2. Brent Dodging Horse - Calgary, AB & Mason Dodging Horse - Calgary, AB
3. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
4. Troy Crawler - Morley, AB & Jay Crawler - Morley, AB
5. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Levi Bearspaw - Morley, AB
6. Jay Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
7. Brent Dodging Horse - Calgary, AB & Spider Ramone - Hays, MT
8. James Oxebin - Cando, SK & Kendall Albert - Dawent, AB
9. Elliot Benjamin - Morley, AB & Levi Bearspaw - Morley, AB
10. Troy Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
Over 40 CR - 0
JRSteer - 5
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
Treyvon Pipestem - Ponoka, AB
2. Tason Two Young Men - Morley, AB
3. Shooter Good Striker - Fort Macleod, AB
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Seth Saulteaux - Maskwacis, AB
2. Rocky Baptiste - Morley, AB
Jr. Breakaway - 8
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
Seanna Dodging Horse - Calgary, AB
2. Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
3. Dory Stabs Down - Black Diamond, AB
4. Cody Carlson - Browning, MT
5. Kash Weasel Fat - Cardston, AB
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Adam Soop - Cardston, AB
2. Cole Soop - Cardston, AB
3. Callie Dixon - Morley, AB
Jr. Barrel Racing - 16
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
Tyressa Labelle - Morley, AB
2. Shada Many Grey Horses - Calgary, AB
3. Navaeh Little Bear - Morley, AB
4. Symore Weasel Traveller - Lethibridge, AB
5. Memphis Dodging Horse - Calgary, AB
6. Janae Heavy Runner - Cardston, AB
7. Shaina Black Water - Standoff, AB
8. Seanna Dodging Horse - Calgary, AB
9. Jaycine Crawler - Morley, AB
10. Charlize Little Light - Mount Currie, BC
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Ginger Cohea - Skiatook, OK
2. Shay Campbell - Valier, MT
3. Kaylee Lessert - Porcupine, SD
4. Cayda Dodging Horse - Calgary, AB
5. Ivanna Powderface - Morley, AB
6. Kori Benjamin - Morley, AB
SRTR - 30
1S. Fri, June 15 2018 12:00PM
1.
Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
2. Jim Potts - Brocket, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
3. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Greg Two Young Men - Morley, AB
4. Ken Augare - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
5. Jim Potts - Brocket, AB & James Plain Eagle - Brocket, AB
6. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
7. Hoss Pepion - Browning, MT & Frid England - Cut Bank, MT
8. Ken Augare - Browning, MT & Frid England - Cut Bank, MT
9. Merle Yellow Bird - Maskwacis, AB & James Plain Eagle - Brocket, AB
10. David Shade - Cardston, AB & Spider Ramone - Hays, MT
11. David Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
3. Sat, June 16 2018 1:00PM
1.
Rudy McLean - Morley, AB & Marlin Poucette - Morley, AB
2. Eugene Creighton - Standoff, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
3. Rudy McLean - Morley, AB & Greg Two Young Men - Morley, AB
4. Eugene Creighton - Standoff, AB & Gil Black Water - Fort Macleod, AB
5. Jeff Fox - Cardston, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
6. Marvin Big Stony - Morley, AB & Marlin Poucette - Morley, AB
7. Darcy Dixon - Morley, AB & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
8. Darrell Crow Child - Calgary, AB & Earl Little Child - Maskwacis, AB
9. Wright Bruised Head - Calgary, AB & Evans Day Chief - Standoff, AB
10. Darcy Dixon - Morley, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
4. Sun, June 17 2018 1:00PM
1.
Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
2. Troy Crawler - Morley, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
3. Troy Crawler - Morley, AB & Lawrence Crawler - Morley, AB
4. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Spider Ramone - Hays, MT
5. Dennis Ward - Maskwacis, AB & Snyder Fox - Cardston, AB
6. Dennis Ward - Maskwacis, AB & Earl Little Child - Maskwacis, AB
7. Hank Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
8. James Oxebin - Cando, SK & Lawrence Crawler - Morley, AB
9. Hank Shade - Cardston, AB & Evans Day Chief - Standoff, AB