Canon City, CO
Bareback - 5
1. Fri, May 4 2018 7:00PM
1.
Samuel Yenter - Eckley, CO
2. Chance Ogden - Laramie, WY
3. Sat, May 5 2018 7:00PM
1.
Mason Snyder - Aurora, CO
2. David Streweler - Brighton, CO
3. Kohlton Anderson - Nederland, CO
Barrel Racing - 45
1. Fri, May 4 2018 7:00PM
1.
Katie Jolly - Deer Trail, CO
2. Heather Colletti - Peyton, CO
3. Brenda McMahan - Divide, CO
4. Samantha McKnight - Pueblo, CO
5. Tricia Mackey - Monte Vista, CO
6. Keely Smith - Wetmore, CO
7. Jessica Stolzenberger - Wellington, CO
8. Dallys Ervien - Lajunta, CO
9. Wendy McKee - Craig, CO
10. Jerica Huscher - Avondale, CO
11. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
12. Hope Bondurant - Coaldale, CO
2S. Sat, May 5 2018 9:00AM
1.
Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
2. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
3. Tammi Francis - Penrose, CO
4. Samantha Hartung - Penrose, CO
5. Rachel Sorensen - Parker, CO
6. Emily Masters - Erie, CO
7. Robyn Mason - Pueblo West, CO
8. Myra Masters - Erie, CO
9. Priscilla Medina - Pueblo, CO
10. Jody Murray - Colorado Springs, CO
11. Ginger Greene - Jefferson, CO
12. Randa Becco - Pueblo, CO
13. Zoey Kunkel - Pueblo, CO
14. Wendy Hoefer - Fort Lupton, CO
15. Randi Timmons - Greeley, CO
16. Kristen Hendewerk - Howard, CO
17. Nayah Murphy - Berthoud, CO
18. Toni Hardin - Wetmore, CO
19. Aimee Aaroe - Canon City, CO
20. Melissa Netzer - Rye, CO
21. Hali Scott - Rye, CO
3. Sat, May 5 2018 7:00PM
1.
Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
2. Tanaye Carroll-Maez - Center, CO
3. Heather Blasdel - Fruita, CO
4. Tori Cooper - Brighton, CO
5. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
6. Grace-Ann Walker - Calhan, CO
7. Megan Burrell - Canon City, CO
8. Brittanee Bohannan - Westcliffe, CO
9. Sami Sweeney - Brighton, CO
10. Bridget Piper - Greeley, CO
11. Jessica Piper - Greeley, CO
12. Brittany Tonozzi - Larkspur, CO
Bull Riding - 23
1. Fri, May 4 2018 7:00PM
1.
Dillon Hall - Salida, CO
2. Dakota Forsythe - Pueblo, CO
3. Riley Fall - Wetmore, CO
4. Colton Kent - Pueblo, CO
5. Phillip Whiteman - La Junta, CO
6. Jake Stefferson - Penrose, CO
7. Lakota Goebel - Penrose, CO
8. Jarrett Folger - Wellington, CO
9. Ryan Duensing - Rocky Ford, CO
10. Quinten Hayden - Fruita, CO
11. Derek Bell - Canon City, CO
3. Sat, May 5 2018 7:00PM
1.
Josh Strand - Ignacio, CO
2. Tyler Espinosa - Ft Laramie, WY
3. Tarrence Williams - Pueblo, CO
4. Kyle Bateman - Pueblo, CO
5. Jason Blasdel - Fruita, CO
6. Ezekial Mora - Wiggins, CO
7. Braiden Reeder - Ward, CO
8. Rocky Nix - Canon City, CO
9. Wade Garvey - Nucla, CO
10. Cyler Doremus - Ft. Collins, CO
11. Nick Cooley - Loveland, CO
12. Brock Russell - Rye, CO
Calf Roping - 15
1. Fri, May 4 2018 7:00PM
1.
Ryan Canty - Delta, CO
2. Brice Ingo - Boone, CO
3. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
4. Darnell Johnson - Fowler, CO
5. Clayton Van Aken - Laramie, WY
6. Wyatt Uptain - Craig, CO
7. Joe Colletti - Peyton, CO
2S. Sat, May 5 2018 9:00AM
1.
Wayne Tachera - Penrose, CO
2. Jase Staudt - Nathrop, CO
3. Sat, May 5 2018 7:00PM
1.
Wes Mack - Raton, NM
2. Lance Neuerburg - Gill, CO
3. Don Scanga - Pueblo West, CO
4. Brian Venn - Kersey, CO
5. Ryan Belew - La Junta, CO
6. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 22
1. Fri, May 4 2018 7:00PM
1.
Lydia Coe - Laramie, WY
2. Keely Smith - Wetmore, CO
3. Megan Morrison - Timnath, CO
4. Tricia Mackey - Monte Vista, CO
5. Katie Jolly - Deer Trail, CO
6. Erin Johnson - Fowler, CO
7. Marcy Bate - Agate, CO
2S. Sat, May 5 2018 9:00AM
1.
Taya McAdow - Ft Lupton, CO
2. Brandy Schaack - Hyannis, NE
3. Shai Schaefer - Portales, NM
4. Jessica Mosher - Karval, CO
5. Jalea Blasingame - Logandale, NV
6. Karly Benzie - Fort Collins, CO
7. Tori Bonham - Laramie, WY
8. Kelsey Drinkall - Chetwynd, BC
3. Sat, May 5 2018 7:00PM
1.
Madelaine Mills - Castle Rock, CO
2. Krista Johnson - Peyton, CO
3. Teisha Coffield - Yuma, CO
4. Randi Ratkovitch - Penrose, CO
5. Kacey Kobza - Brighton, CO
6. Sherry Celsy - Kiowa, CO
7. Chelsie Cranson - Fowler, CO
Mixed Team Roping - 25
1. Fri, May 4 2018 7:00PM
1.
Lydia Coe - Laramie, WY & Clayton Van Aken - Laramie, WY
2. Chelsea Pullara - Fountain, CO & Nick Pullara - Fountain, CO
3. Megan Morrison - Timnath, CO & Justin Price - Laveta, CO
4. Wendy McKee - Craig, CO & Wyatt Uptain - Craig, CO
5. Jessica Amicarella - Windsor, CO & Riley Pedro - Nunn, CO
2S. Sat, May 5 2018 9:00AM
1.
Samantha Hartung - Penrose, CO & Wayne Tachera - Penrose, CO
2. Jalea Blasingame - Logandale, NV & Jay Tittel - Pueblo, CO
3. Karly Benzie - Fort Collins, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
4. Mindy Blasingame - Sugar City, CO & Ty Blasingame - Sugar City, CO
5. Tess Menegatti - Walsenburg, CO & Joey Menegatti - Walsenburg, CO
6. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
7. Taya McAdow - Ft Lupton, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
8. Raquel Fazzino - Canon City, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
9. Shai Schaefer - Portales, NM & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
10. Josey Schomp - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
11. Joelene Lewis - Weston, CO & Jw Borrego - Weston, CO
12. Connie Sinclair - Springer, NM & Hank Bounds - Clifton, CO
13. Kelsey Drinkall - Chetwynd, BC & Julian Martinez - Pueblo, CO
14. Brandy Schaack - Hyannis, NE & Jc Flake - Laramie, WY
3. Sat, May 5 2018 7:00PM
1.
Daryl Navarro - Aurora, CO & Madelaine Mills - Castle Rock, CO
2. Teisha Coffield - Yuma, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
3. Kacey Kobza - Brighton, CO & Jason Devore - Fort Lupton, CO
4. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Todd Wilson - Limon, CO
5. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
6. Sherry Celsy - Kiowa, CO & Oscar Lucero - Brighton, CO
Saddle Bronc - 4
1. Fri, May 4 2018 7:00PM
1.
Casey Guerrieri - Gunnison, CO
2. Brady Love - Wellington, CO
3. Sat, May 5 2018 7:00PM
1.
Andrew Schneider - Kiowa, CO
2. Tyler Beebe - Lajunta, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 9
1. Fri, May 4 2018 7:00PM
1.
Kenny Johnson - Keenesburg, CO
2. Tuff Gibson - Lajunta, CO
3. Bill Claunch - Monte Vista, CO
4. Kyle Francis - Penrose, CO
5. Cody Pratt - Pueblo, CO
3. Sat, May 5 2018 7:00PM
1.
Jacob Sterkel - Brighton, CO
2. Brady Buum - Fort Lupton, CO
3. Tait Kvistad - Ault, CO
4. Kyle Maez - Monte Vista, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 22
1. Fri, May 4 2018 7:00PM
1.
JB James - Bennett, CO & Cesar Delacruz - Tuscon, AZ
2. Megan Morrison - Timnath, CO & Justin Price - Laveta, CO
3. Clayton Van Aken - Laramie, WY & Riley Pedro - Nunn, CO
4. Nick Pullara - Fountain, CO & Joe Colletti - Peyton, CO
5. Paul Beckett - Laramie, WY & Chad Wahlert - Kersey, CO
2S. Sat, May 5 2018 9:00AM
1.
Cole Cooper - Sheridan, WY & Jc Flake - Laramie, WY
2. Jase Staudt - Nathrop, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
3. Travis Bounds - Clifton, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
4. Tyler Schnaufer - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
5. Brian Hardin - Wetmore, CO & Morgan Murray - Colorado Springs, CO
6. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
7. Jay Tittel - Pueblo, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
8. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
9. Joey Menegatti - Walsenburg, CO & Dave Menegattie - Walsenburg, CO
10. TY Blasingame - Sugar City, CO & Jw Borrego - Weston, CO
11. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Jace Kurfiss - Penrose, CO
3. Sat, May 5 2018 7:00PM
1.
Austin Crist - Rocky Ford, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
2. Garrett Tonozzi - Larkspur, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
3. Brian Venn - Kersey, CO & Lance Neuerburg - Gill, CO
4. Tory Shaffer - Fort Lupton, CO & Jason Devore - Fort Lupton, CO
5. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
6. Robert Reed - Gill, CO & Todd Wilson - Limon, CO
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0