Keenesburg, CO
Bareback - 4
1. Thurs, Aug 9 2018 7:00PM
1.
David Streweler - Brighton, CO
3. Fri, Aug 10 2018 7:00PM
1.
Kohlton Anderson - Nederland, CO
2. Samuel Yenter - Eckley, CO
3. Austin Reynolds - Loveland, CO
Barrel Racing - 47
1. Thurs, Aug 9 2018 7:00PM
1.
Tori Cooper - Brighton, CO
2. Bridget Piper - Greeley, CO
3. Stacie Devore - Ft Lupton, CO
4. Kelcey Haas-Mcnamee - Kersey, CO
5. Sami Sweeney - Brighton, CO
6. Nicole Schmidt - Platteville, CO
7. Nicole Ackerson-Varela - Lasalle, CO
8. Lacey Luna - Ault, CO
9. Brandy Schaack - Hyannis, NE
10. Katie Jolly - Deer Trail, CO
11. Trixie Carlstrom - Wellington, CO
12. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
2S. Fri, Aug 10 2018 10:00AM
1.
Dani Buhler - Fort Colliins, CO
2. Cleonne Steinmiler - Fort Collins, CO
3. Bethany Gabel - Lafayette, CO
4. Laura Lambert - Wiggins, CO
5. Wendy Hoefer - Ft Lupton, CO
6. Natalie Evans - Wellington, CO
7. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
8. Keely Smith - Wetmore, CO
9. Lorie Diodosio - Fowler, CO
10. Samantha Hartung - Penrose, CO
11. Amanda Freese - Calhan, CO
12. Elena Pinckard - Pueblo, CO
13. Brenda McMahan - Divide, CO
14. Felesha Smith - Evergreen, CO
15. Carol Ruggieri - Pueblo, CO
16. Suzanne Schlieker - Ft Lupton, CO
17. Shelby Hicks - Silverton, CO
18. Selina Wiseman - Wiggins, CO
19. Rachael Calvo - Bassett, NE
20. Sydney Schleich - Kersey, CO
21. Mikayla Rupple - Keenesburg, CO
22. Kaycee Smith - Midland, TX
23. Chelsea Kadler - Conroe, TX
3. Fri, Aug 10 2018 7:00PM
1.
Colette Stoudt - Ft Lupton, CO
2. Gina Burns - Salida, CO
3. Sadie Shake - Buena Vista, CO
4. Michelle Winden - Hudson, CO
5. Kris Gilmore - Keenesburg, CO
6. Jessica Stolzenberger - Wellington, CO
7. Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
8. Amy Smith - Longmont, CO
9. Madison Richmann - Keenesburg, CO
10. Tanna Hansen - Wiggins, CO
11. Kyleigh Cardillo - Ft Lupton, CO
12. Rylie Zaiss - Brighton, CO
Bull Riding - 13
1. Thurs, Aug 9 2018 7:00PM
1.
Jacob Odell - Briggsdale, CO
2. Titus Adams - Briggsdale, CO
3. Cody Tesch - Berthoud, CO
4. Cyler Doremus - Wellington, CO
5. Seth Green - Cheyenne, WY
6. Lane Hines - Watkins, CO
7. Tanner Moser - Lasalle, CO
3. Fri, Aug 10 2018 7:00PM
1.
Jarett Folger - Wellington, CO
2. Clay Mattarocci - Pueblo, CO
3. Nick Cooley - Loveland, CO
4. Phillip Whiteman - La Junta, CO
5. Justin Pabst - Brookings, SD
6. Daniel Konig - Ault, CO
Calf Roping - 24
1. Thurs, Aug 9 2018 7:00PM
1.
Brice Ingo - Boone, CO
2. Robert Hadley - Wheatland, WY
3. Jase Staudt - Nathrop, CO
4. Drew Neuerburg - Gill, CO
5. Lance Neuerburg - Gill, CO
2S. Fri, Aug 10 2018 10:00AM
1.
Ryan Belew - La Junta, CO
2. Devon Burris - Queen Creek, AZ
3. Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
4. Ricky Lambert - Wiggins, CO
5. Lane Baker - Penrose, CO
6. Darnell Johnson - Fowler, CO
7. Dean Geesen - Kersey, CO
3. Fri, Aug 10 2018 7:00PM
1.
David Gallagher - Keenesburg, CO
2. Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
3. Ryan Canty - Sanford, CO
4. Braxton Morgan - Elbert, CO
5. Don Scanga - Pueblo West, CO
6. Joe Colletti - Peyton, CO
7. Colton Oliver - Brandings, UT
8. Brian Gillen - Elizabeth, CO
9. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
10. Larry Mikita - Byers, CO
11. Zaine Mikita - Byers, CO
12. Cody Huwa - Roggen, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 38
1. Thurs, Aug 9 2018 7:00PM
1.
Devon Barnhart - Frederick, CO
2. Taya McAdow - Ft Lupton, CO
3. Katie Jolly - Deer Trail, CO
4. Krista Johnson - Peyton, CO
5. Brandy Schaack - Hyannis, NE
6. Nicole Sederstrom - Goodland, KS
7. Caroline Lukens - Golden, CO
2S. Fri, Aug 10 2018 10:00AM
1.
Dani Buhler - Fort Colliins, CO
2. Megan Morrison - Eaton, CO
3. Tana Johnston - Kersey, CO
4. Brooke Smith - Penrose, CO
5. Justene Hirsig - Cheyenne, WY
6. Karly Benzie - Ft Collins, CO
7. Lydia Coe - Laramie, WY
8. Jessica Mosher - Karval, CO
9. Keely Smith - Wetmore, CO
10. Ashley Terrell - Lasalle, CO
11. Sherry Celsy - Kiowa, CO
12. Kerby Anderson - Grover, CO
13. Lacy Holeman - Carpenter, WY
14. Rachael Calvo - Bassett, NE
15. Randi Ratkovitch - Penrose, CO
16. Heidi Geesen - Kersey, CO
17. Cheylin Corman - Burlington, CO
18. Erin Johnson - Fowler, CO
19. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
20. Marcy Bate - Agate, CO
3. Fri, Aug 10 2018 7:00PM
1.
Tasha Hansen - Wiggins, CO
2. Madison Richmann - Keenesburg, CO
3. Faith Hoffman - Kiowa, CO
4. Tacie Canfield - McClave, CO
5. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
6. Kacey Kobza - Brighton, CO
7. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
8. Shai Schaefer - Torrington, WY
9. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
10. Teisha Coffield - Yuma, CO
11. Chelsie Cranson - Fowler, CO
Mixed Team Roping - 22
1. Thurs, Aug 9 2018 7:00PM
1.
Taya McAdow - Ft Lupton, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
2. Brandy Schaack - Hyannis, NE & Richard Durham - Steamboat Springs, CO
3. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
4. Nicole Sederstrom - Goodland, KS & Robert Hadley - Wheatland, WY
2S. Fri, Aug 10 2018 10:00AM
1.
Mikayla Rupple - Keenesburg, CO & John Dorenkamp - Keenesburg, CO
2. Lydia Coe - Laramie, WY & Clayton Van Aken - Laramie, WY
3. Justene Hirsig - Cheyenne, WY & Riley Pedro - Nunn, CO
4. Mindy Blasingame - Sugar City, CO & Ty Blasingame - Sugar City, CO
5. Josey Schomp - Pueblo, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
6. Samantha Hartung - Penrose, CO & Wayne Tachera - Penrose, CO
7. Megan Morrison - Eaton, CO & Justin Price - La Veta, CO
8. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
9. Connie Sinclair - Pueblo West, CO & Devon Burris - Queen Creek, AZ
10. Garett Chick - Salado, TX & Joelene Borrego - Weston, CO
11. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
3. Fri, Aug 10 2018 7:00PM
1.
Terry Hansen - Wiggins, CO & Tanna Hansen - Wiggins, CO
2. Raquel Fazzino - Canon City, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
3. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
4. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO & Travis Bounds - Clifton, CO
5. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
6. Renee Morgan - Elbert, CO & C L Morgan - Elbert, CO
7. Teisha Coffield - Yuma, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
Saddle Bronc - 6
1. Thurs, Aug 9 2018 7:00PM
1.
Denton Ward - Laramie, WY
2. Casey Guerrieri - Gunnison, CO
3. Riley Simmons - Sheridan, WY
4. Lane Hines - Watkins, CO
3. Fri, Aug 10 2018 7:00PM
1.
Tyler Beebe - La Junta, CO
2. Phillip Whiteman - La Junta, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 21
1. Thurs, Aug 9 2018 7:00PM
1.
Drew Joseph - Berthoud, CO
2. Cody Pratt - Pueblo, CO
3. Tait Kvistad - Ault, CO
4. Jacob Sterkel - Brighton, CO
5. Buck Rinehart - Bennett, CO
6. Tuff Gibson - La Junta, CO
7. Kelby Bond - Avondale, CO
8. Brady Buum - Fort Lupton, CO
9. Kyle Maez - Monte Vista, CO
3. Fri, Aug 10 2018 7:00PM
1.
David Gallagher - Keenesburg, CO
2. Jake Floryancic - Keenesburg, CO
3. Justin Barhite - Penrose, CO
4. Daniel Joos - La Junta, CO
5. Hadley Jackson - La Junta, CO
6. Eric Martin - Aurora, CO
7. Chisum Docheff - Longmont, CO
8. Kyle Broce - La Junta, CO
9. Gage Hesse - Keenesburg, CO
10. Jim Persinger - Ogallala, NE
11. Talon Sterkel - Brighton, CO
12. Colt Honey - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 29
1. Thurs, Aug 9 2018 7:00PM
1.
TY Spicklemeier - Orchard, CO & Lance Allen - Orchard, CO
2. Jase Staudt - Nathrop, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
3. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
4. Tyler Schnaufer - Pueblo, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
5. Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
6. Robert Reed - Gill, CO & Todd Wilson - Limon, CO
7. Jay Tittel - Pueblo, CO & Richard Durham - Steamboat Springs, CO
2S. Fri, Aug 10 2018 10:00AM
1.
TY Blasingame - Sugar City, CO & Jason James - Windsor, CO
2. Cole Cooper - Sheridan, WY & T J Watts - Eads, CO
3. Casey Adams - Ault, CO & Riley Pedro - Nunn, CO
4. Shawn Darnall - Steamboat Springs, CO & Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
5. Justin Price - La Veta, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
6. Phil Schuman - Johnstown, CO & Wesley Moss - Paradise, TX
7. Jesse Sheffield - Delta, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
8. Clayton Van Aken - Laramie, WY & Cullen Teller - Ft Collins, CO
9. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
10. Tory Shaffer - Fort Lupton, CO & Jason Devore - Fort Lupton, CO
11. Paul Beckett - Laramie, WY & Chad Wahlert - Kersey, CO
12. Ken McKibbin - Eaton, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
13. Garett Chick - Salado, TX & J W Borrego - Weston, CO
3. Fri, Aug 10 2018 7:00PM
1.
Zane Korinek - Ramah, CO & Morgan Murray - Colorado Springs, CO
2. Jake Floryancic - Keenesburg, CO & David Gallagher - Keenesburg, CO
3. Brent Huwa - Keenesburg, CO & Trey Huwa - Keenesburg, CO
4. Braxton Morgan - Elbert, CO & C L Morgan - Elbert, CO
5. Austin Crist - Rocky Ford, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
6. Travis Bounds - Clifton, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
7. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
8. Austin Huwa - Roggen, CO & Zaine Mikita - Byers, CO
9. Eric Martin - Aurora, CO & Cody Huwa - Roggen, CO
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0