Riverton, WY
Bareback - 9
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
2. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
3. Dustin Morigeau - Dixon, MT
4. Delvecchio Kaye - Round Rock, AZ
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
2. Jacoby Johns - Okeechobee, FL
3. Blevyns Jumper - Clewistown, FL
4. Earl Tsosie Jr. - Window Rock, AZ
5. J.R. Chino - Mescalero, NM
Barrel Racing - 53
1S. Thurs, June 14 2018 1:00PM
1.
Ginger Cohea - Skiatook, OK
2. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
3. Brittany Bird - Cut Bank, MT
4. Carsyn Hibbs - Billings, MT
5. Kaycee Werdel - Chadron, NE
6. KY Longbrake - Dupree, SD
7. Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
8. Nyis Colliflower - Rocky Boy, MT
9. Kari Zubach - Billings, MT
10. Leslie Maker - Tahlequah, OK
11. Courtney Not Afraid - Lodge Grass, MT
12. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
13. Sloan Anderson - White Horse, SD
14. Justine Doka - Ft. Mcdowell, AZ
15. Roqui Lee - Fruitland, NM
16. Laurie Alexander - Crowheart, WY
17. Brandee Brugh - New Town, ND
18. Geneva Tsouhlarkis - Crownpoint, NM
19. Yvette Vega - Charlo, MT
20. Taniah Nez - Ganado, AZ
21. Katie Fisher - Kyle, SD
22. Keleigh Lee - Fruitland, NM
23. Chantel Whiteman - Crow Agency, MT
24. Michelle Lance - Pauls Valley, OK
25. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
26. Kesse Deal - Dupree, SD
27. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
28. Tiffany Teehee - Claremore, OK
29. Megan Lunak - Valier, MT
30. Gaby Whitethorn - Scottsdale, AZ
31. Kynder Starr - Catoosa, OK
32. Tessie Lamere - Box Elder, MT
33. Sie Anna Real Bird - Garryowen, MT
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Kaley Conway - Browning, MT
2. Emily Kallenberger - Havre, MT
3. Sallye Williams - Skiatook, OK
4. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
5. Megan Danks - Mandaree, ND
6. Greta Gustafson - Browning, MT
7. Deven Sells - Chinle, AZ
8. Jessee Vigen - Mandaree, ND
9. Karlee Tsosie - Shiprock, NM
10. Hailey Vigen - Mandaree, ND
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Tuesday Washakie - Fort Washakie, WY
2. Kylee Jo Washakie - Fort Washakie, WY
3. Kevey Broncho - Blackfoot, ID
4. Kelsey Anderson - Sperry, OK
5. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
6. Jakki Hunt - Dupree, SD
7. Karlee Meyers - Box Elder, MT
8. Sydney Gray - Ridgeview, SD
9. Piper Brown - Henryetta, OK
10. Missy Givens - Riverton, WY
Bull Riding - 20
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Izzy Gonnie - Pine Hill, NM
2. Cain Thomas - Window Rock, AZ
3. Cole Reddy - Pine Ridge, SD
4. Donnie Whirlwind Horse - Kyle, SD
5. Nolan Hall - Manderee, ND
6. Wyatt Betony - Tonalea, AZ
7. Cauy Begay - Kayenta, AZ
8. Zac Osborne - Ft. Washakie, WA
9. Jared Noseep - Ft. Washakie, WY
10. Chance Thomas - Window Rock, AZ
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Melson Casamero - Crownpoint, NM
2. Levi Irving - Navajo, NM
3. Julius Y. Begay - Shiprock, NM
4. Bradford Heath - Billings, MT
5. Doc Holliday - Blanding, UT
6. Archie Becenti - Ft. Defiance, AZ
7. Cleve Spang - Billings, MT
8. Tyson Tsinnijinnie - Lukachukai, AZ
9. Dugan Black - Lukachukai, AZ
10. Preston Louis - Browning, MT
Calf Roping - 43
1S. Thurs, June 14 2018 1:00PM
1.
Beau Grant - Wingate, NM
2. Corbin Fisher - Ashland, MT
3. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
4. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
5. Chris Barnhart - Oaks, OK
6. Britt Givens - Riverton, WY
7. JC Lawrence - Ashland, MT
8. Doug Lawrence - Whitehorse, SD
9. Lance Boyd - Blackfoot, ID
10. Scott Rogers - Boulder, WY
11. Michael Bates - Tohatchi, NM
12. Joshua Felicia - Wyola, MT
13. Kenny Glasses - Chinle, AZ
14. Tyler Chaffin - Tahlequah, OK
15. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
16. Walt White - Owasso, OK
17. Roessel Jackson - Many Farms, AZ
18. Eric C. Watson - Box Elder, MT
19. Bailey Bates - Tohatchi, NM
20. Norman Mitchell - Hulbert, OK
21. Gerald Daye - Gallup, NM
22. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
23. Steve Brickey - Tahlequah, OK
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Malachi Pablo - Bloomfield, NM
2. Tyrel Richardson - Page, AZ
3. Todd Flinn - Newman Grove, NE
4. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
5. Allen Charley - Window Rock, AZ
6. Roy Begay - Window Rock, AZ
7. Daylon Danks - Mandaree, ND
8. Owen Gustafson - Browning, MT
9. Benson Charley - Crown Point, NM
10. Andre Lafrance - Wyola, MT
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
2. Tre' Goff - Tulsa, OK
3. Bryton Edmundson - Henrietta, OK
4. Jaxon Clegg - Coweta, OK
5. Ke'Juan Gaines - Beggs, OK
6. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
7. Quinton Inman - Ketchum, OK
8. Howard Edmundson - Henryetta, OK
9. Clay White - Okmulgee, OK
10. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 56
1S. Thurs, June 14 2018 1:00PM
1.
Elauna Nelson - Hardin, MT
2. Jade Nelson - Hardin, MT
3. Serena Dahozy - Window Rock, AZ
4. Jenna Johnson - Warm Springs, OR
5. Jolynn Martinez - Gallup, NM
6. Sadie Dodging Horse - Calgary, AB
7. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
8. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
9. Kesse Deal - Dupree, SD
10. Sloan Anderson - White Horse, SD
11. Keleigh Lee - Fruitland, NM
12. Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
13. Amy Eagleton - Sallisaw, OK
14. Sharon Small - Ashland, MT
15. Rawlinda Ben - Peridot, AZ
16. Gaby Whitethorn - Scottsdale, AZ
17. Arena Plenty - Garryowen, MT
18. Tomie Peterson - Parade, SD
19. Brittany Bird - Cut Bank, MT
20. Roqui Lee - Fruitland, NM
21. Tessie Lamere - Box Elder, MT
22. Michelle Walking Bear - Fort Smith, MT
23. Taniah Nez - Ganado, AZ
24. Laci K. Begay - Window Rock, AZ
25. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
26. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
27. Justine Doka - Ft. Mcdowell, AZ
28. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
29. Danielle Lowman - Gilbert, AZ
30. Vickie Maccarty - Pryor, MT
31. Kaycee Werdel - Chadron, NE
32. Joncelita Tso - Chinle, AZ
33. Lizzie Boyd - Blackfoot, ID
34. Tiffany Teehee - Claremore, OK
35. Megan Lunak - Valier, MT
36. Bailey Bates - Tohatchi, NM
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Sallye Williams - Skiatook, OK
2. Hailey Vigen - Mandaree, ND
3. Aimee Dixon - Morley, AB
4. Jessee Vigen - Mandaree, ND
5. Shawndeana Smith - Crownpoint, NM
6. Callie Dixon - Morley, AB
7. Megan Danks - Mandaree, ND
8. Cooweesta Williams - Skiatook, OK
9. Sunni Dixon - Wyola, MT
10. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Jakki Hunt - Dupree, SD
2. Courtney Small - Pryor, MT
3. Tuesday Washakie - Fort Washakie, WY
4. Kelsey Anderson - Sperry, OK
5. Piper Brown - Henryetta, OK
6. Kevey Broncho - Blackfoot, ID
7. Tonya Tolino - Gallup, NM
8. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
9. Kylee Jo Washakie - Fort Washakie, WY
10. Renee Tolino - Gallup, NM
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 9
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Kyle Reddy - Pine Ridge, SD
2. Casey Singer - Shonto, AZ
3. Kane Kee - Keams Canyon, AZ
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Vince Tsosie - Fruitland, NM
2. Tate Longbrake - Dupree, SD
3. Hamley Real Bird - Garryowen, MT
4. Alan Kole Gobert - Browning, MT
5. Llewellyn Paul - Shiprock, NM
6. Antonio Yazzie - Aneth, UT
Sr. Breakaway - 20
1S. Thurs, June 14 2018 1:00PM
1.
Norman Bates - Tohatchi, NM
2. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
3. Ivan Small - Lodge Grass, MT
4. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Marty Jandreau - Kennebec, SD
2. Sallye Williams - Skiatook, OK
3. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
4. Dennis Whiteman - Crow Agency, MT
5. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
6. Eric C. Watson - Box Elder, MT
7. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
8. Billy Lamere - Box Elder, MT
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Robie Inman - Ketchum, OK
2. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
3. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
4. Howard Edmundson - Henryetta, OK
5. Jake Longbrake - Dupree, SD
6. Britt Givens - Riverton, WY
7. Allen Fisher - Ashland, MT
8. Clayton Danks - Mandaree, ND
Steer Wrestling - 22
1S. Thurs, June 14 2018 1:00PM
1.
Walker Small - Ashland, MT
2. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
3. Steve Brickey - Tahlequah, OK
4. Casey Stone - Sallisaw, OK
5. Tyler Houle - Ronan, MT
6. Michael Bates - Tohatchi, NM
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Kyle Smith - Crownpoint, NM
2. Tristan Hall - Mandaree, ND
3. Marshall Allen - Sheepsprings, NM
4. Kash Shade - Lethbridge, AB
5. Shane Day Chief - Standoff, AB
6. Rian Conway - Browning, MT
7. TY Day Chief - Calgary, AB
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Joe Ross - Millboro, SD
2. Kornell Begay - Chinle, AZ
3. Howard Edmundson - Henryetta, OK
4. Britt Givens - Riverton, WY
5. Joe Wilson - Martin, SD
6. Blevyns Jumper - Clewistown, FL
7. Bryton Edmundson - Henrietta, OK
8. Herbie O'Daniel - Kodoka, SD
9. Quinton Inman - Ketchum, OK
Team Penning - 0
Team Roping - 58
1S. Thurs, June 14 2018 1:00PM
1.
Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
2. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Craig Harry - Nixon, NV
3. Craig Harry - Nixon, NV & Eric C. Watson - Box Elder, MT
4. Bryan Sells - Laplata, NM & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
5. Reno Stoebner - Bastrop, TX & Brooks Dahozy - Warm Springs, OR
6. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
7. Brooks Dahozy - Warm Springs, OR & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
8. Michael Not Afraid - Lodge Grass, MT & Dylan Johnson - Billings, MT
9. Michael Not Afraid - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
10. Casey Stone - Sallisaw, OK & Doug Lawrence - Whitehorse, SD
11. Arlen Armajo - Ft. Washakie, WY & Joseph Barquin - Riverton, WY
12. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Joseph Barquin - Riverton, WY
13. Jon Arviso - Gallup, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
14. Casey Stone - Sallisaw, OK & Elliot Gourneau - Ridgeview, SD
15. AJ Ben - San Carlos, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
16. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Pace Broncho - Blackfoot, ID
17. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Dylan Johnson - Billings, MT
18. AJ Ben - San Carlos, AZ & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
19. Derrick Begay - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
20. Jon Arviso - Gallup, NM & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
21. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
22. Kelan Gesinger - Eagle Butte, SD & Elliot Gourneau - Ridgeview, SD
23. Derrick Begay - Winslow, AZ & Terry Doka - Fountain Hills, AZ
24. Scott Rogers - Boulder, WY & Leo Ramone - Wadsworth, NV
25. Blaine Jim Redhorse - Chinle, AZ & Dwight Sells - St. Michaels, AZ
26. Terry Doka - Fountain Hills, AZ & Clay Gun Shows - Lodge Grass, MT
27. Arlen Armajo - Ft. Washakie, WY & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
28. Bryan Sells - Laplata, NM & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
29. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
30. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
31. Kelan Gesinger - Eagle Butte, SD & Doug Lawrence - Whitehorse, SD
32. Jake Longbrake - Dupree, SD & Britt Givens - Riverton, WY
33. Danielle Lowman - Gilbert, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
34. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Clay Gun Shows - Lodge Grass, MT
35. Jake Longbrake - Dupree, SD & Hazen Herrera - Claremore, OK
36. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Shawn Fisher - Ashland, MT
37. Blaine Jim Redhorse - Chinle, AZ & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
38. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Kyle Little - Chinle, AZ & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
2. Tristan Hall - Mandaree, ND & Nolan Hall - Manderee, ND
3. Kurt Farmer - Pocatello, ID & Jeremy Washakie - Fort Washakie, WY
4. John W. Bahe - Chinle, AZ & Destree Yazzie - Chinle, AZ
5. Destree Yazzie - Chinle, AZ & Britt Givens - Riverton, WY
6. Reno Stoebner - Bastrop, TX & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
7. Kyle Little - Chinle, AZ & Tyler Sam - Chinle, AZ
8. Colin Begay - Chinle, AZ & Scooter Garcia - Churchrock, NM
9. Colin Begay - Chinle, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
10. John W. Bahe - Chinle, AZ & Jerome Chee - Leupp, AZ
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Leo Ramone - Wadsworth, NV
2. Wes Dayzie - Tuba City, AZ & Nelson Long - Gallup, NM
3. Wes Dayzie - Tuba City, AZ & Scooter Garcia - Churchrock, NM
4. Nelson Long - Gallup, NM & Denton Begay - Many Farms, AZ
5. Monte Dan - Rock Point, AZ & Chance Hunter - Chinle, AZ
6. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Chance Hunter - Chinle, AZ
7. Quinton Inman - Ketchum, OK & Pace Broncho - Blackfoot, ID
8. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
9. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Dwight Sells - St. Michaels, AZ
10. Quinton Inman - Ketchum, OK & Hazen Herrera - Claremore, OK
Over 40 CR - 0
JRSteer - 8
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Dylan Bradford - Selby, SD
2. Kellen Colliflower - Rocky Boy, MT
3. Kyler McDonald - Ronan, MT
4. Kasen Johnson - Mandaree, ND
5. Chance Thomas - Window Rock, AZ
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Wiley Bearcomesout - Ashland, MT
2. Tieler Cummings - Henryetta, OK
3. Caden Bunch - Tahlequah, OK
Jr. Breakaway - 24
1S. Thurs, June 14 2018 1:00PM
1.
Tobin Cummins - Lodge Grass, MT
2. James Arviso - Gallup, NM
3. Arena Ben - Peridot, AZ
4. Shannoah Danks - Mandaree, ND
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Hance Indian Three Irons - Crow Agency, MT
2. Justin Three Irons - Hardin, MT
3. Trail Yazzie - Chinle, AZ
4. Jessee Vigen - Mandaree, ND
5. Callie Dixon - Morley, AB
6. Spur White Clay - Fort Smith, MT
7. Brandon Ben - Peridot, AZ
8. Daylon Danks - Mandaree, ND
9. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
10. Kermit Clary - Ronan, MT
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Caden Bunch - Tahlequah, OK
2. Colton Zubach - Billings, MT
3. Susanna White Clay - Fort Smith, MT
4. Rilee Fisher - Ashland, MT
5. Gunner Plenty - Garryowen, MT
6. Kylee Jo Washakie - Fort Washakie, WY
7. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
8. Tayzen Cummings - Henryetta, OK
9. Kevey Broncho - Blackfoot, ID
10. Tieler Cummings - Henryetta, OK
Jr. Barrel Racing - 22
1S. Thurs, June 14 2018 1:00PM
1.
Shannoah Danks - Mandaree, ND
2. Arena Ben - Peridot, AZ
3. Nyis Colliflower - Rocky Boy, MT
4. Kenzie Kallenberger - Havre, MT
5. Ginger Cohea - Skiatook, OK
6. Alex Whipple - Parmalee, SD
7. Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
8. Carsyn Hibbs - Billings, MT
9. Kinahlei Armajo - Lodge Grass, MT
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Meagan McDonald - Ronan, MT
2. Kelsey Gillin - Ronan, MT
3. Kaylee Lessert - Porcupine, SD
4. Maddey Clary - Ronan, MT
5. Twinney Washakie - Fort Washakie, WY
6. Shay Campbell - Valier, MT
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Susanna White Clay - Fort Smith, MT
2. Kylee Jo Washakie - Fort Washakie, WY
3. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
4. Zia Washakie - Fort Washakie, WY
5. Kaley Conway - Browning, MT
6. Kenzi Fox - Hays, MT
7. Trinity Wheeler - White Swan, WA
SRTR - 17
2. Fri, June 15 2018 7:00PM
1.
Robert Nelson - Hardin, MT & Ot Thompson - Lame Deer, MT
2. Howard Edmundson - Henryetta, OK & Eric C. Watson - Box Elder, MT
3. Robert Nelson - Hardin, MT & Dennis Whiteman - Crow Agency, MT
4. Robie Inman - Ketchum, OK & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
5. George Cummins - Lodge Grass, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
6. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
7. Britt Givens - Riverton, WY & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
8. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
3. Sat, June 16 2018 7:00PM
1.
Jake Longbrake - Dupree, SD & Britt Givens - Riverton, WY
2. Tom Knight - Eagle Butte, SD & Clayton Danks - Mandaree, ND
3. Allen Fisher - Ashland, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
4. Clayton Danks - Mandaree, ND & Robert Smith - Lantry, SD
5. Robie Inman - Ketchum, OK & Leo Ramone - Wadsworth, NV
6. Allen Fisher - Ashland, MT & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
7. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Leo Ramone - Wadsworth, NV
8. Tom Knight - Eagle Butte, SD & Robert Smith - Lantry, SD
9. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM