Buena Vista, CO
Bareback - 9
2. Sat, June 9th 2018 6:00PM
1.
Kohlton Anderson - Nederland, CO
2. David Streweler - Brighton, CO
3. Mason Snyder - Aurora, CO
4. Chance Ogden - Laramie, WY
3. Sun, June 10th 2018 1:30PM
1.
Zach Nicely - Brighton, CO
2. Samuel Yenter - Eckley, CO
3. Keenan Hayes - Hayden, CO
4. Tyler Ferguson - Bennett, CO
5. Travis Carlson - Thayne, WY
Barrel Racing - 38
1S. Sat, June 9th 2018 10:00AM
1.
Dakota Cauthen - Casa Grande, AZ
2. Gina Burns - Salida, CO
3. Hannah Sanderson - Gunnison, CO
4. Chelsea Craddock - Berthoud, CO
5. Megan Burrell - Canon City, CO
6. Sami Sweeney - Brighton, CO
7. Natalie Evans - Wellington, CO
8. Robyn Mason - Pueblo West, CO
9. Shelby Hicks - Silverton, CO
10. Bethany Gabel - Lafayette, CO
11. Sadie Shake - Buena Vista, CO
12. Jordan Williams - Norwood, CO
13. Catherine Lewis - Erie, CO
14. Tanaye Carroll-Maez - Center, CO
15. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
16. Harlie Williams - Norwood, CO
17. Felesha Smith - Evergreen, CO
18. Kari Boxleitner - Loveland, CO
19. Keely Smith - Wetmore, CO
20. Zoey Kunkel - Pueblo, CO
2. Sat, June 9th 2018 6:00PM
1.
Brittany Tonozzi - Larkspur, CO
2. Heather Colletti - Peyton, CO
3. Tori Cooper - Brighton, CO
4. Sydney Surin - Silt, CO
5. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
6. Samantha Hartung - Penrose, CO
7. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
8. Heather Blasdel - Fruita, CO
9. Katie Jolly - Deer Trail, CO
10. Samantha Jackson - La Junta, CO
11. Wendy McKee - Craig, CO
3. Sun, June 10th 2018 1:30PM
1.
Myra Masters - Erie, CO
2. Cindy Thompson - Pueblo, CO
3. Emily Masters - Erie, CO
4. Jessica Piper - Greeley, CO
5. Samantha McKnight - Pueblo, CO
6. Jessica Stolzenberger - Wellington, CO
7. Kelcey Haas-Mcnamee - Ault, CO
Bull Riding - 7
2. Sat, June 9th 2018 6:00PM
1.
Clay Mattarocci - Pueblo, CO
2. Jason Blasdel - Fruita, CO
3. Sun, June 10th 2018 1:30PM
1.
Clayton Gately - Collbran, CO
2. Ty Pinnt - Craig, CO
3. Quinten Hayden - Fruita, CO
4. Cyler Doremus - Wellington, CO
5. Dario Cuomo - Mesa, AZ
Calf Roping - 20
1S. Sat, June 9th 2018 10:00AM
1.
Jack Tyner - Laramie, WY
2. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
3. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
4. Brice Ingo - Boone, CO
5. Ryan Canty - Sanford, CO
6. Jesse Jaminet - Alamosa, CO
2. Sat, June 9th 2018 6:00PM
1.
Justin Stuckey - Limon, CO
2. Glenn Stuckey - Limon, CO
3. Wyatt Uptain - Craig, CO
4. Wes Mack - Raton, NM
5. Cody Huwa - Keenesburg, CO
6. Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
7. Joe Colletti - Peyton, CO
8. Don Scanga - Pueblo West, CO
3. Sun, June 10th 2018 1:30PM
1.
Ryan Belew - La Junta, CO
2. Lance Neuerburg - Gill, CO
3. Kyle Belew - La Junta, CO
4. Darnell Johnson - Fowler, CO
5. Jase Staudt - Nathrop, CO
6. Brian Venn - Kersey, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 26
1S. Sat, June 9th 2018 10:00AM
1.
Khye Sherwood - Casa Grande, AZ
2. Karly Benzie - Ft Collins, CO
3. Haily Sherwood - Casa Grande, AZ
4. Chy Black - Henderson, CO
5. Brooke Smith - Penrose, CO
6. Teisha Coffield - Yuma, CO
7. Keely Smith - Wetmore, CO
8. Harlie Williams - Norwood, CO
2. Sat, June 9th 2018 6:00PM
1.
Tricia Mackey - Monte Vista, CO
2. Kacey Clark - Santa Fe, NM
3. Cheyenne Sherwood - Santan Valley, AZ
4. Shai Schaefer - Laveta, CO
5. Krista Johnson - Peyton, CO
6. Shawnee Sherwood - San Tan, AZ
7. Lacy Holeman - Carpenter, WY
8. Katie Jolly - Deer Trail, CO
3. Sun, June 10th 2018 1:30PM
1.
Tacie Canfield - McClave, CO
2. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
3. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
4. Kacey Kobza - Brighton, CO
5. Erin Johnson - Fowler, CO
6. Tori Bonham - Laramie, WY
7. Taya McAdow - Ft Lupton, CO
8. Ashley Terrell - Lasalle, CO
9. Chelsie Cranson - Fowler, CO
10. Dara Belew - La Junta, CO
Mixed Team Roping - 26
Saddle Bronc - 7
2. Sat, June 9th 2018 6:00PM
1.
Denton Ward - Santa Fe, NM
2. Hayden Petsch - Meriden, WY
3. Clay West - La Junta, CO
4. Riley Simmons - Cheyenne, WY
5. Andrew Schneider - Kiowa, CO
6. Gatlin Moul - Ogallala, NE
3. Sun, June 10th 2018 1:30PM
1.
Tyler Beebe - Bayfield, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 16
1S. Sat, June 9th 2018 10:00AM
1.
Gage Hesse - Keenesburg, CO
2. Tylor Bond - Avondale, CO
3. Kyle Maez - Monte Vista, CO
4. Brady Buum - Fort Lupton, CO
5. Chisum Docheff - Longmont, CO
2. Sat, June 9th 2018 6:00PM
1.
Jesse Jolly - Agate, CO
2. Jacob Sterkel - Brighton, CO
3. Eric Martin - Aurora, CO
4. Tait Kvistad - Ault, CO
5. Hadley Jackson - La Junta, CO
6. Talon Sterkel - Brighton, CO
7. Buck Rinehart - Bennett, CO
8. Kyle Francis - Penrose, CO
3. Sun, June 10th 2018 1:30PM
1.
Cole McNamee - Ault, CO
2. D J Joos - Brighton, CO
3. Tuff Gibson - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 27
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0