Cripple Creek, CO
Bareback - 8
1. Sat, June 9 2018 1:00PM
1.
Samuel Yenter - Eckley, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Zach Nicely - Brighton, CO
4. Tyler Ferguson - Bennett, CO
3. Sun, June 10 2018 1:00PM
1.
David Streweler - Brighton, CO
2. Mason Snyder - Aurora, CO
3. Chance Ogden - Laramie, WY
4. Kohlton Anderson - Nederland, CO
Barrel Racing - 41
1. Sat, June 9 2018 1:00PM
1.
Myra Masters - Erie, CO
2. Emily Masters - Erie, CO
3. Jessica Piper - Greeley, CO
4. Elena Pinckard - Pueblo, CO
5. Jerica Huscher - Avondale, CO
6. Samantha Hartung - Penrose, CO
7. Madeline Livermore - Ft Collins, CO
8. Samantha McKnight - Pueblo, CO
9. Catherine Lewis - Erie, CO
10. Bethany Gabel - Lafayette, CO
2S. Sun, June 10 2018 8:00AM
1.
Megan Burrell - Canon City, CO
2. Jordan Williams - Norwood, CO
3. Sadie Shake - Buena Vista, CO
4. Cassidy Dreisziger - Parker, CO
5. Shelby Hicks - Silverton, CO
6. Samantha Jackson - La Junta, CO
7. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
8. Hannah Sanderson - Gunnison, CO
9. Chelsea Craddock - Berthoud, CO
10. Natalie Evans - Wellington, CO
11. Cindy Thompson - Pueblo, CO
12. Carole Strickland - Kiowa, CO
13. Harlie Williams - Norwood, CO
14. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
15. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
16. Felesha Smith - Evergreen, CO
17. Kelcey Haas-Mcnamee - Ault, CO
18. Wendy McKee - Craig, CO
19. Alyssa Loflin - Ramah, CO
3. Sun, June 10 2018 1:00PM
1.
Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
2. Tanaye Carroll-Maez - Center, CO
3. Heather Blasdel - Fruita, CO
4. Heather Colletti - Peyton, CO
5. Dakota Cauthen - Casa Grande, AZ
6. Katie Jolly - Deer Trail, CO
7. Keely Smith - Wetmore, CO
8. Kari Boxleitner - Loveland, CO
9. Tori Cooper - Brighton, CO
10. Sami Sweeney - Brighton, CO
11. Brittany Tonozzi - Larkspur, CO
12. Sydney Surin - Silt, CO
Bull Riding - 21
1. Sat, June 9 2018 1:00PM
1.
Sean Fleming - Littleton, CO
2. Ty Pinnt - Craig, CO
3. Clayton Gately - Collbran, CO
4. Cyler Doremus - Wellington, CO
5. Quinten Hayden - Fruita, CO
6. Lakota Goebel - Penrose, CO
7. Arles Hernandez - Clifton, CO
8. Luke Eddington - Colorado Springs, CO
9. Tyler Springer - Cheraw, CO
10. Chris Bushaw - Fruita, CO
3. Sun, June 10 2018 1:00PM
1.
Jacob Odell - Briggsdale, CO
2. Colton Kent - Pueblo, CO
3. Clay Mattarocci - Pueblo, CO
4. Titus Adams - Briggsdale, CO
5. Dillon Hall - Salida, CO
6. Jarett Folger - Wellington, CO
7. Ryan Duensing - Manzanola, CO
8. Jason Blasdel - Fruita, CO
9. Nick Cooley - Loveland, CO
10. David Freilino - Gardner, CO
11. Jaren Sturgis - Loveland, CO
Calf Roping - 18
1. Sat, June 9 2018 1:00PM
1.
Brice Ingo - Boone, CO
2. Justin Stuckey - Limon, CO
3. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
4. Cody Huwa - Keenesburg, CO
5. Glenn Stuckey - Limon, CO
6. Brian Venn - Kersey, CO
7. Lance Neuerburg - Gill, CO
8. Jack Tyner - Laramie, WY
2S. Sun, June 10 2018 8:00AM
1.
Wyatt Uptain - Craig, CO
2. Ryan Belew - La Junta, CO
3. Darnell Johnson - Fowler, CO
4. Kyle Belew - La Junta, CO
5. Jase Staudt - Nathrop, CO
3. Sun, June 10 2018 1:00PM
1.
Tyler Boxleitner - Loveland, CO
2. Don Scanga - Pueblo West, CO
3. Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
4. Joe Colletti - Peyton, CO
5. Wes Mack - Raton, NM
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 30
1. Sat, June 9 2018 1:00PM
1.
Lacy Holeman - Carpenter, WY
2. Teisha Coffield - Yuma, CO
3. Haily Sherwood - Casa Grande, AZ
4. Kacey Clark - Santa Fe, NM
5. Tricia Mackey - Monte Vista, CO
6. Elena Pinckard - Pueblo, CO
7. Khye Sherwood - Casa Grande, AZ
2S. Sun, June 10 2018 8:00AM
1.
Taya McAdow - Ft Lupton, CO
2. Shai Schaefer - Laveta, CO
3. Tori Bonham - Laramie, WY
4. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
5. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
6. Chelsie Cranson - Fowler, CO
7. Tacie Canfield - McClave, CO
8. Ashley Terrell - Lasalle, CO
9. Erin Johnson - Fowler, CO
10. Kacey Kobza - Brighton, CO
11. Kelsey Drinkall - La Junta, CO
12. Dara Belew - La Junta, CO
13. Harlie Williams - Norwood, CO
3. Sun, June 10 2018 1:00PM
1.
Karly Benzie - Ft Collins, CO
2. Brooke Smith - Penrose, CO
3. Shawnee Sherwood - San Tan, AZ
4. Chy Black - Henderson, CO
5. Keely Smith - Wetmore, CO
6. Randi Ratkovitch - Penrose, CO
7. Katie Jolly - Deer Trail, CO
8. Cheyenne Sherwood - Santan Valley, AZ
9. Marcy Bate - Agate, CO
10. Krista Johnson - Peyton, CO
Mixed Team Roping - 25
1. Sat, June 9 2018 1:00PM
1.
Joelene Borrego - Weston, CO & J W Borrego - Weston, CO
2. Teisha Coffield - Yuma, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
3. Khye Sherwood - Casa Grande, AZ & Kit Sherwood - Casa Grande, AZ
4. Samantha Hartung - Penrose, CO & Wayne Tachera - Penrose, CO
5. Mary Phillips - San Tan Valley, AZ & John Phillips - San Tan Valley, AZ
2S. Sun, June 10 2018 8:00AM
1.
Connie Sinclair - Springer, NM & Tanner Baldwin - Vail, AZ
2. Shai Schaefer - Laveta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
3. Wendy McKee - Craig, CO & Wyatt Uptain - Craig, CO
4. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO & Travis Bounds - Clifton, CO
5. Jessica Amicarella - Windsor, CO & Riley Pedro - Nunn, CO
6. Haily Sherwood - Casa Grande, AZ & Jc Flake - Mesa, AZ
7. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
8. Taya McAdow - Ft Lupton, CO & Chad Wahlert - Kersey, CO
9. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
10. Harlie Williams - Norwood, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
11. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
12. Raquel Fazzino - Canon City, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
13. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
14. Jordan Williams - Norwood, CO & Cole Cooper - Sheridan, WY
3. Sun, June 10 2018 1:00PM
1.
Shawnee Sherwood - San Tan, AZ & Stephen Sherwood - San Tan, AZ
2. Karly Benzie - Ft Collins, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
3. Dakota Cauthen - Casa Grande, AZ & Jason James - Windsor, CO
4. Josey Schomp - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
5. Trey Blackmore - San Tan Valley, AZ & Cheyenne Sherwood - Santan Valley, AZ
6. Mindy Blasingame - Sugar City, CO & Ty Blasingame - Sugar City, CO
Saddle Bronc - 9
1. Sat, June 9 2018 1:00PM
1.
Casey Guerrieri - Gunnison, CO
2. Tyler Beebe - Bayfield, CO
3. Denton Ward - Santa Fe, NM
4. Riley Simmons - Cheyenne, WY
5. Nile Thompson - Aspen, CO
3. Sun, June 10 2018 1:00PM
1.
Andrew Schneider - Kiowa, CO
2. Hayden Petsch - Meriden, WY
3. Clay West - La Junta, CO
4. Breydon Coday - Lakewood, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 19
1. Sat, June 9 2018 1:00PM
1.
Eric Martin - Aurora, CO
2. D J Joos - Brighton, CO
3. Tuff Gibson - La Junta, CO
2S. Sun, June 10 2018 8:00AM
1.
Gage Hesse - Keenesburg, CO
2. Cole McNamee - Ault, CO
3. Hadley Jackson - La Junta, CO
4. Jesse Jolly - Agate, CO
5. Chisum Docheff - Longmont, CO
6. Brady Buum - Fort Lupton, CO
7. Tylor Bond - Avondale, CO
3. Sun, June 10 2018 1:00PM
1.
Austin Eller - Glendo, WY
2. Kyle Francis - Penrose, CO
3. Bill Claunch - Monte Vista, CO
4. Talon Sterkel - Brighton, CO
5. Cody Pratt - Pueblo, CO
6. Kyle Maez - Monte Vista, CO
7. Tait Kvistad - Ault, CO
8. Jacob Sterkel - Brighton, CO
9. Buck Rinehart - Bennett, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 26
1. Sat, June 9 2018 1:00PM
1.
Wayne Tachera - Penrose, CO & Trent Mcenulty - Salida, CO
2. Eric Martin - Aurora, CO & Cody Huwa - Keenesburg, CO
3. Austin Crist - Rocky Ford, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
4. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Jace Kurfiss - Penrose, CO
5. Brian Venn - Kersey, CO & Lance Neuerburg - Gill, CO
6. Garett Chick - Weston, CO & J W Borrego - Weston, CO
7. Kit Sherwood - Casa Grande, AZ & John Phillips - San Tan Valley, AZ
2S. Sun, June 10 2018 8:00AM
1.
Robert Reed - Gill, CO & Todd Wilson - Limon, CO
2. Travis Bounds - Clifton, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
3. Clayton Van Aken - Laramie, WY & Richard Durham - Steamboat Springs, CO
4. Tanner Baldwin - Vail, AZ & Riley Pedro - Nunn, CO
5. Paul Beckett - Laramie, WY & Chad Wahlert - Kersey, CO
6. Justin Price - La Veta, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
7. Brian Hardin - Wetmore, CO & Morgan Murray - Colorado Springs, CO
8. Cole Cooper - Sheridan, WY & Jc Flake - Mesa, AZ
9. Cole Dorenkamp - Lamar, CO & T J Watts - Eads, CO
10. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
11. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
12. Jase Staudt - Nathrop, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
3. Sun, June 10 2018 1:00PM
1.
Alan Diaz - Lochbuie, CO & Heriberto Vazquez - Lochbuie, CO
2. TY Blasingame - Sugar City, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
3. Garrett Tonozzi - Larkspur, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
4. Jay Tittel - Pueblo, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
5. Braxton Morgan - Elbert, CO & C L Morgan - Elbert, CO
6. Austin Carger - Nephi, UT & Jason James - Windsor, CO
7. Trey Blackmore - San Tan Valley, AZ & Stephen Sherwood - San Tan, AZ
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0