Deer Trail, CO
Bareback - 9
1. Fri, July 6 2018 4:00PM
1.
Walker Schubauer - Kiowa, CO
2. Tyler Ferguson - Bennett, CO
3. Zach Nicely - Brighton, CO
4. Austin Reynolds - Loveland, CO
3. Sat, July 7 2018 4:00PM
1.
Mason Snyder - Aurora, CO
2. Kohlton Anderson - Nederland, CO
3. Samuel Yenter - Eckley, CO
4. Zach Thomas - Casper, WY
5. Will Eaton - Stillwater, OK
Barrel Racing - 46
1. Fri, July 6 2018 4:00PM
1.
Suzanne Schlieker - Ft Lupton, CO
2. Melanie Luark - Kersey, CO
3. Jessica Stolzenberger - Wellington, CO
4. Brenda McMahan - Divide, CO
5. Kaylee Smith - Jay Em, WY
6. Shelby Hicks - Silverton, CO
7. Alex Odle - Brush, CO
8. Bailey Coombs - Wellington, CO
9. Whitney Simmons - Ault, CO
10. Krista Baker - Strasburg, CO
11. Lola Reisdorfer - Cheyenne, WY
12. Tammy Arnold - Strasburg, CO
2S. Sat, July 7 2018 9:00AM
1.
Selina Wiseman - Wiggins, CO
2. Grace-Ann Walker - Calhan, CO
3. Dani Buhler - Fort Colliins, CO
4. Tori Cooper - Brighton, CO
5. Zoey Kunkel - Pueblo, CO
6. Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
7. Lacey Luna - Ault, CO
8. Michelle Winden - Hudson, CO
9. Robyn Mason - Pueblo West, CO
10. Samantha Jackson - La Junta, CO
11. Heather Colletti - Peyton, CO
12. Katie Jolly - Deer Trail, CO
13. Staci Keck - Brighton, CO
14. Laura Lambert - Wiggins, CO
15. Cleonne Steinmiler - Fort Collins, CO
16. Cheylin Corman - Burlington, CO
17. Melanie Roman - Golden, CO
18. Jessica Piper - Greeley, CO
19. Skylar Eagles - Center, CO
20. Jennifer Pollmiller - Rocky Ford, CO
21. Timmy Hutchings - Berthoud, CO
22. Maddy Dickens - Loveland, CO
3. Sat, July 7 2018 4:00PM
1.
Samantha Hartung - Penrose, CO
2. Wendy Hoefer - Ft Lupton, CO
3. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
4. Nicole Schmidt - Platteville, CO
5. Emily Masters - Erie, CO
6. McKenzie Miller - Ft Lupton, CO
7. Keely Smith - Wetmore, CO
8. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
9. Amanda Freese - Calhan, CO
10. Alexandra Daigle - Goodwell, OK
11. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
12. Terralyn Harshman - Byers, CO
Bull Riding - 15
1. Fri, July 6 2018 4:00PM
1.
Titus Adams - Briggsdale, CO
2. Jake Stefferson - Penrose, CO
3. Santiago Guadarrama - Agate, CO
4. Hunter Hoover - Laramie, WY
5. Braiden Reeder - Lyons, CO
6. Juliano Da Silva - Sao Palo, BZ
7. Jared Powell - Byers, CO
3. Sat, July 7 2018 4:00PM
1.
Jacob Odell - Briggsdale, CO
2. Ryan Duensing - Manzanola, CO
3. Riley Fall - Wetmore, CO
4. Tarrence Williams - Pueblo, CO
5. Jarett Folger - Wellington, CO
6. Kyle Bateman - Pueblo, CO
7. Jon Wellui - Pueblo, CO
8. Jonny Perez - Madera, CA
Calf Roping - 37
1. Fri, July 6 2018 4:00PM
1.
Gavin Liggett - Limon, CO
2. Garrett Murphy - Yoder, WY
3. Canton Afdahl - Torrington, WY
4. Luke Meier - Goodwell, OK
5. JD Draper - Oakley, KS
6. Taylor Donaldson - Hardtner, KS
7. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
8. Dean Geesen - Kersey, CO
9. Colby Houlton - Kiowa, KS
10. LD Meier - Texhoma, OK
11. Riley Weehler - McCook, NE
12. Lucas Phillips - Selden, KS
2S. Sat, July 7 2018 9:00AM
1.
Blair Burk - Durant, OK
2. Casey Butuad - Houston, TX
3. Zach Hamar - Yuma, CO
4. Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
5. Lance Neuerburg - Gill, CO
6. Kyle Belew - La Junta, CO
7. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
8. Don Scanga - Pueblo West, CO
9. Brian Venn - Kersey, CO
10. Glenn Stuckey - Limon, CO
11. Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
12. Jase Staudt - Nathrop, CO
13. Brian Gillen - Elizabeth, CO
14. Ricky Lambert - Wiggins, CO
15. Wes Mack - Raton, NM
16. Matt Kenney - Midland, TX
17. Joe Colletti - Peyton, CO
3. Sat, July 7 2018 4:00PM
1.
Michael Glass - Denver, CO
2. Matthew Antoine - Bennett, CO
3. Larry Mikita - Byers, CO
4. Nick Becker - Garden City, KS
5. Maurice Wade - Denver, CO
6. Austin Huwa - Roggen, CO
7. Zaine Mikita - Byers, CO
8. Cody Huwa - Roggen, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 43
1. Fri, July 6 2018 4:00PM
1.
Whitney Simmons - Ault, CO
2. Lacy Holeman - Carpenter, WY
3. Kaylee Smith - Jay Em, WY
4. Karly Benzie - Ft Collins, CO
5. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
6. Heidi Geesen - Kersey, CO
7. Kori Phillips - Selden, KS
2S. Sat, July 7 2018 9:00AM
1.
Timmy Hutchings - Berthoud, CO
2. Skylar Eagles - Center, CO
3. Berkleigh Hale - Arcadia, FL
4. Maddy Dickens - Loveland, CO
5. Emma McGee - Byers, CO
6. Erin Johnson - Fowler, CO
7. Jessica Mosher - Karval, CO
8. Tacie Canfield - McClave, CO
9. Kacey Kobza - Brighton, CO
10. Haily Sherwood - Casa Grande, AZ
11. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
12. Megan Morrison - Timnath, CO
13. Dara Belew - La Junta, CO
14. Katie Jolly - Deer Trail, CO
15. Teisha Coffield - Yuma, CO
16. Brandy Schaack - Hyannis, NE
17. Chelsie Cranson - Fowler, CO
18. Lindsey Sumpter - Fowler, CO
19. Ashley Terrell - Lasalle, CO
20. Khye Sherwood - Casa Grande, AZ
21. Lydia Coe - Laramie, WY
22. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
23. Krista Johnson - Peyton, CO
24. Dani Buhler - Fort Colliins, CO
25. Devon Barnhart - Frederick, CO
26. Tana Johnston - Kersey, CO
27. Cheylin Corman - Burlington, CO
3. Sat, July 7 2018 4:00PM
1.
Bailey McCaughey - Eads, CO
2. Lariat Larner - Stephenville, TX
3. Caroline Lukens - Golden, CO
4. Marcy Bate - Agate, CO
5. Donna Charmasson - Bristow, OK
6. Peyton Mentzer - Ensign, KS
7. Faith Hoffman - Kiowa, CO
8. Keely Smith - Wetmore, CO
9. Brooke Smith - Penrose, CO
Mixed Team Roping - 20
1. Fri, July 6 2018 4:00PM
1.
Joette Donnell - Fowler, CO & David Menegatti - Walsenburg, CO
2. Tessa Menegatti - Walsenburg, CO & Joey Menegatti - Walsenburg, CO
3. Karly Benzie - Ft Collins, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
4. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
2S. Sat, July 7 2018 9:00AM
1.
Haily Sherwood - Casa Grande, AZ & Kit Sherwood - Casa Grande, AZ
2. Teisha Coffield - Yuma, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
3. Connie Sinclair - Springer, NM & Bret Tonozzi - Loma, CO
4. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
5. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
6. Mary Phillips - San Tan Valley, AZ & John Phillips - San Tan Valley, AZ
7. Katie Jolly - Deer Trail, CO & Mike Bate - Agate, CO
8. Lindsey Sumpter - Fowler, CO & Justin Price - La Veta, CO
9. Lydia Coe - Laramie, WY & Clayton Van Aken - Laramie, WY
10. Brandee Lewis - Wild Horse, CO & Connor Strong - Watkins, CO
11. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO & Shawn Darnall - Steamboat Springs, CO
12. Megan Morrison - Timnath, CO & Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
3. Sat, July 7 2018 4:00PM
1.
Lariat Larner - Stephenville, TX & Cody Huwa - Roggen, CO
2. Raquel Fazzino - Canon City, CO & Tj Mcenulty - Salida, CO
3. Josey Schomp - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
4. Samantha Hartung - Penrose, CO & Wayne Tachera - Penrose, CO
Saddle Bronc - 6
1. Fri, July 6 2018 4:00PM
1.
Denton Ward - Santa Fe, NM
2. Tyler Beebe - La Junta, CO
3. Riley Simmons - Sheridan, WY
4. Jake Stuckey - Ordway, CO
3. Sat, July 7 2018 4:00PM
1.
Andrew Schneider - Kiowa, CO
2. Zane Smith - Callaway, NE
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 18
1. Fri, July 6 2018 4:00PM
1.
Tyler Jolly - Deer Trail, CO
2. JD Draper - Oakley, KS
2S. Sat, July 7 2018 9:00AM
1.
Jacob Sterkel - Brighton, CO
2. Kris Rasmussen - Riverdale, NE
3. Chad Vancampen - McCook, NE
4. Trevor Haake - Grand Island, NE
5. Tyler Murray - Wheaton, KS
6. Tait Kvistad - Ault, CO
3. Sat, July 7 2018 4:00PM
1.
Brady Cleveland - Keystone, NE
2. Tuff Gibson - La Junta, CO
3. Kyle Broce - La Junta, CO
4. Jim Persinger - Ogallala, NE
5. Eric Martin - Aurora, CO
6. Buck Rinehart - Bennett, CO
7. Kenny Johnson - Keenesburg, CO
8. Talon Sterkel - Brighton, CO
9. Daniel Joos - La Junta, CO
10. Hadley Jackson - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 30
1. Fri, July 6 2018 4:00PM
1.
Ken McKibbin - Eaton, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
2. Shawn Downy - Deer Trail, CO & Tyler Jolly - Deer Trail, CO
3. Justin Smith - Nunn, CO & Lance Allen - Orchard, CO
4. Tucker McClain - Leedey, OK & Luke Meier - Goodwell, OK
5. Blake Afdahl - Torrington, WY & Canton Afdahl - Torrington, WY
6. Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
7. Phil Schuman - Johnstown, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
8. Joey Menegatti - Walsenburg, CO & David Menegatti - Walsenburg, CO
9. Lucas Phillips - Selden, KS & Tyrell Reynolds - Tribune, KS
2S. Sat, July 7 2018 9:00AM
1.
Jarett Freeman - Tolar, TX & Zane Murphy - Tolar, TX
2. Tory Shaffer - Fort Lupton, CO & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
3. Jase Staudt - Nathrop, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
4. Shawn Darnall - Steamboat Springs, CO & Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
5. Brian Venn - Kersey, CO & Lance Neuerburg - Gill, CO
6. Clayton Van Aken - Laramie, WY & Richard Durham - Steamboat Springs, CO
7. Kit Sherwood - Casa Grande, AZ & John Phillips - San Tan Valley, AZ
8. Brian Dunning - Mc Clave, CO & Justin Price - La Veta, CO
9. Cole Dorenkamp - Lamar, CO & T J Watts - Eads, CO
10. John Lewis - Wild Horse, CO & Connor Strong - Watkins, CO
11. Robert Reed - Gill, CO & Todd Wilson - Limon, CO
12. Blaine Redhorse - Rough Rock, AZ & Jason James - Windsor, CO
13. Austin Crist - Rocky Ford, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
3. Sat, July 7 2018 4:00PM
1.
Eric Martin - Aurora, CO & Cody Huwa - Roggen, CO
2. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
3. Clay Adams - Castle Rock, CO & Morgan Murray - Colorado Springs, CO
4. Nick Becker - Garden City, KS & Toby Mentzer - Ensign, KS
5. Austin Huwa - Roggen, CO & Zaine Mikita - Byers, CO
6. Colt Humbard - Goodwell, OK & Nick Ansley - Guymon, OK
7. JD Yates - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
8. Wayne Tachera - Penrose, CO & Tj Mcenulty - Salida, CO
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0