Golden, CO
Bareback - 3
2. Sat, Aug 11 2018 7:00PM
1.
Austin Reynolds - Loveland, CO
2. Kohlton Anderson - Nederland, CO
3. David Streweler - Brighton, CO
Barrel Racing - 35
1S. Sat, Aug 11 2018 8:00AM
1.
Lacey Luna - Ault, CO
2. Gina Burns - Salida, CO
3. Felesha Smith - Evergreen, CO
4. Carol Ruggieri - Pueblo, CO
5. Cassidy Dreisziger - Parker, CO
6. Samantha Hartung - Penrose, CO
7. Brandy Schaack - Hyannis, NE
8. Laura Lambert - Wiggins, CO
9. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
10. Jessica Stolzenberger - Wellington, CO
11. Jenna Pruitt - Gering, NE
12. Sami Sweeney - Brighton, CO
13. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
14. Colette Stoudt - Ft Lupton, CO
15. Amanda Freese - Calhan, CO
16. Dani Buhler - Fort Colliins, CO
17. Tori Cooper - Brighton, CO
18. Kelcey Haas-Mcnamee - Kersey, CO
19. Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
20. Lorie Diodosio - Fowler, CO
21. Kaycee Smith - Midland, TX
22. Amy Smith - Longmont, CO
23. Lola Reisdorfer - Cheyenne, WY
2. Sat, Aug 11 2018 7:00PM
1.
Lindee Lauhon - Penrose, CO
2. Nicole Ackerson-Varela - Lasalle, CO
3. Natalie Evans - Wellington, CO
4. Stacie Devore - Ft Lupton, CO
5. Shelby Hicks - Silverton, CO
6. Sydney Surin - Silt, CO
7. Brenda McMahan - Divide, CO
8. Suzanne Schlieker - Ft Lupton, CO
9. Elena Pinckard - Pueblo, CO
10. Wendy Hoefer - Ft Lupton, CO
11. Robyn Mason - Pueblo West, CO
12. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
Bull Riding - 22
2. Sat, Aug 11 2018 7:00PM
1.
Titus Adams - Briggsdale, CO
2. Clay Mattarocci - Pueblo, CO
3. Riley Fall - Wetmore, CO
4. Jacob Odell - Briggsdale, CO
5. Nick Cooley - Loveland, CO
6. Wyatt Noe - Larkspur, CO
7. Justin McMahon - Colorado Springs, CO
8. Lane Hines - Watkins, CO
9. Lakota Goebel - Penrose, CO
10. Phillip Whiteman - La Junta, CO
11. Cody Tesch - Berthoud, CO
12. Jarett Folger - Wellington, CO
13. Cyler Doremus - Wellington, CO
14. Sean Fleming - Littleton, CO
15. Seth Green - Cheyenne, WY
16. Quinten Hayden - Fruita, CO
17. Cody Wooldridge - Cheyenne, WY
18. Chris Bushaw - Fruita, CO
19. Ty Mattausch - Parker, CO
20. Juliano Da Silva - Sao Paulo, BZ
21. Justin Pabst - Brookings, SD
22. Hayden Hone - Arvada, CI
Calf Roping - 21
1S. Sat, Aug 11 2018 8:00AM
1.
Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
2. Darnell Johnson - Fowler, CO
3. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
4. Brice Ingo - Boone, CO
5. Jase Staudt - Nathrop, CO
6. Robert Hadley - Wheatland, WY
7. Ryan Belew - La Junta, CO
8. Ricky Lambert - Wiggins, CO
9. Colton Oliver - Brandings, UT
10. Lane Baker - Penrose, CO
11. Hunter Reaume - Carbondale, CO
2. Sat, Aug 11 2018 7:00PM
1.
Larry Mikita - Byers, CO
2. Dean Geesen - Kersey, CO
3. Don Scanga - Pueblo West, CO
4. Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
5. Zaine Mikita - Byers, CO
6. Drew Neuerburg - Gill, CO
7. Braxton Morgan - Elbert, CO
8. Brian Gillen - Elizabeth, CO
9. Devon Burris - Queen Creek, AZ
10. Lance Neuerburg - Gill, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 29
1S. Sat, Aug 11 2018 8:00AM
1.
Krista Johnson - Peyton, CO
2. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
3. Erin Johnson - Fowler, CO
4. Dani Buhler - Fort Colliins, CO
5. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
6. Randi Ratkovitch - Penrose, CO
7. Taya McAdow - Ft Lupton, CO
8. Lydia Coe - Laramie, WY
9. Karly Benzie - Ft Collins, CO
10. Kacey Kobza - Brighton, CO
11. Teisha Coffield - Yuma, CO
12. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
13. Tana Johnston - Kersey, CO
14. Nicole Sederstrom - Goodland, KS
15. Faith Hoffman - Kiowa, CO
16. Brandy Schaack - Hyannis, NE
17. Bailey Butcher - Jelm, WY
18. Marcy Bate - Agate, CO
19. Devon Barnhart - Frederick, CO
2. Sat, Aug 11 2018 7:00PM
1.
Heidi Geesen - Kersey, CO
2. Megan Morrison - Eaton, CO
3. Shai Schaefer - Torrington, WY
4. Lacy Holeman - Carpenter, WY
5. Chelsie Cranson - Fowler, CO
6. Kacey Clark - Santa Fe, NM
7. Tacie Canfield - McClave, CO
8. Lindee Lauhon - Penrose, CO
9. Deena Norell - Meeker, CO
10. Caroline Lukens - Golden, CO
Mixed Team Roping - 21
Saddle Bronc - 4
2. Sat, Aug 11 2018 7:00PM
1.
Denton Ward - Laramie, WY
2. Riley Simmons - Sheridan, WY
3. Phillip Whiteman - La Junta, CO
4. Casey Guerrieri - Gunnison, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 15
1S. Sat, Aug 11 2018 8:00AM
1.
Justin Barhite - Penrose, CO
2. Kyle Maez - Monte Vista, CO
3. Cole McNamee - Kersey, CO
4. Kelby Bond - Avondale, CO
5. Jesse Jolly - Agate, CO
6. Tait Kvistad - Ault, CO
7. Brady Buum - Fort Lupton, CO
8. Jacob Sterkel - Brighton, CO
2. Sat, Aug 11 2018 7:00PM
1.
Buck Rinehart - Bennett, CO
2. Tuff Gibson - La Junta, CO
3. Kyle Broce - La Junta, CO
4. Hadley Jackson - La Junta, CO
5. Colt Honey - La Junta, CO
6. Daniel Joos - La Junta, CO
7. Talon Sterkel - Brighton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 25
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0