Longmont, CO
Bareback - 6
2. Sun, Aug 5 2018 5:00PM
1.
Cassidy Mikesell - Dixon, WY
2. Tyler Ferguson - Bennett, CO
3. Chance Ogden - Laramie, WY
4. Kohlton Anderson - Nederland, CO
5. David Streweler - Brighton, CO
6. Austin Reynolds - Loveland, CO
Barrel Racing - 52
1S. Sun, Aug 5 2018 9:00AM
1.
Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
2. Jessica Stolzenberger - Wellington, CO
3. Natalie Evans - Wellington, CO
4. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
5. Selina Wiseman - Wiggins, CO
6. Kelsey Cox - Mills, WY
7. Dianne Bath - Burns, WY
8. McKenzie Miller - Ft Lupton, CO
9. Suzanne Schlieker - Ft Lupton, CO
10. Michelle Winden - Hudson, CO
11. Cassidy Olivo - Berthoud, CO
12. Brenda McMahan - Divide, CO
13. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
14. Jenna Pruitt - Gering, NE
15. Colette Stoudt - Ft Lupton, CO
16. Catherine Lewis - Erie, CO
17. Cassidy Dreisziger - Parker, CO
18. Cassidy Cox - Mills, WY
19. Grace Hill - Peyton, CO
20. Amanda Freese - Calhan, CO
21. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
22. Kaylee Smith - Jay Em, WY
23. Melanie Roman - Golden, CO
24. Nicole Ackerson-Varela - Lasalle, CO
25. Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
26. Samantha Hartung - Penrose, CO
27. Chelsea Craddock - Berthoud, CO
28. Gina Burns - Salida, CO
29. Sami Sweeney - Brighton, CO
30. Alex Odle - Brush, CO
31. Laura Lambert - Wiggins, CO
32. Lorie Diodosio - Fowler, CO
33. Wendy Hoefer - Ft Lupton, CO
34. Sydni Blanchard - Pueblo, CO
35. Brittany Fellows - Loveland, CO
36. Kaycee Smith - Midland, TX
37. Amy Smith - Longmont, CO
38. Miranda Larson - Erie, CO
39. Sydney Schleich - Kersey, CO
40. Maddy Dickens - Loveland, CO
2. Sun, Aug 5 2018 5:00PM
1.
Lacey Luna - Ault, CO
2. Kari Boxleitner - Loveland, CO
3. Nicole Schmidt - Platteville, CO
4. Melanie Luark - Kersey, CO
5. Stacie Devore - Ft Lupton, CO
6. Tori Cooper - Brighton, CO
7. Zoey Kunkel - Pueblo, CO
8. Kelcey Haas-Mcnamee - Kersey, CO
9. Nayah Murphy - Berthoud, CO
10. Stephanie Murphy - Berthoud, CO
11. Ryleigh Hauer - Eaton, CO
12. Robyn Mason - Pueblo West, CO
Bull Riding - 16
2. Sun, Aug 5 2018 5:00PM
1.
Cody Tesch - Berthoud, CO
2. Cyler Doremus - Wellington, CO
3. Seth Green - Cheyenne, WY
4. Ty Pinnt - Craig, CO
5. Ryan Duensing - Manzanola, CO
6. Clay Mattarocci - Pueblo, CO
7. Jaren Sturgis - Loveland, CO
8. Colton Kent - Pueblo, CO
9. Clayton Gately - Collbran, CO
10. Dakota Forsythe - Pueblo, CO
11. Wyatt Noe - Larkspur, CO
12. Jarett Folger - Wellington, CO
13. Jacob Odell - Briggsdale, CO
14. Lane Hines - Watkins, CO
15. Justin Pabst - Brookings, SD
16. Shad Winn - Westmoreland, KS
Calf Roping - 21
1S. Sun, Aug 5 2018 9:00AM
1.
Brandon Kammerzell - Eaton, CO
2. Jesse Sheffield - Delta, CO
3. Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
4. Don Scanga - Pueblo West, CO
5. Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
6. Brice Ingo - Boone, CO
7. Jase Staudt - Nathrop, CO
8. Ryan Belew - La Junta, CO
9. Darnell Johnson - Fowler, CO
2. Sun, Aug 5 2018 5:00PM
1.
Braxton Morgan - Elbert, CO
2. Dean Geesen - Kersey, CO
3. Brian Gillen - Elizabeth, CO
4. Lance Neuerburg - Gill, CO
5. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
6. Kyle Belew - La Junta, CO
7. Lane Baker - Penrose, CO
8. Devon Burris - Queen Creek, AZ
9. Jack Tyner - Laramie, WY
10. Hunter Reaume - Carbondale, CO
11. Drew Neuerburg - Gill, CO
12. Cooper Kline - Brighton, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 26
1S. Sun, Aug 5 2018 9:00AM
1.
Maddy Dickens - Loveland, CO
2. Erin Johnson - Fowler, CO
3. Alex Odle - Brush, CO
4. Megan Morrison - Eaton, CO
5. Devon Barnhart - Frederick, CO
6. Bailey Butcher - Jelm, WY
7. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
8. Krista Johnson - Peyton, CO
9. Grace Hill - Peyton, CO
10. Kacey Kobza - Brighton, CO
11. Teisha Coffield - Yuma, CO
12. Cheylin Corman - Burlington, CO
13. Kelsey Cox - Mills, WY
14. Chelsie Cranson - Fowler, CO
15. Kaylee Smith - Jay Em, WY
2. Sun, Aug 5 2018 5:00PM
1.
Jessica Mosher - Karval, CO
2. Karly Benzie - Ft Collins, CO
3. Shai Schaefer - Torrington, WY
4. Heidi Geesen - Kersey, CO
5. Taya McAdow - Ft Lupton, CO
6. Dani Buhler - Fort Colliins, CO
7. Marcy Bate - Agate, CO
8. Lydia Coe - Laramie, WY
9. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
10. Dara Belew - La Junta, CO
11. Caroline Lukens - Golden, CO
Mixed Team Roping - 20
1S. Sun, Aug 5 2018 9:00AM
1.
Ben Keeter - Boulder, CO & Domenic Keeter - Boulder, CO
2. Mindy Blasingame - Sugar City, CO & Ty Blasingame - Sugar City, CO
3. Colter Nunn - Laramie, WY & Bailey Butcher - Jelm, WY
4. Bobbi Butcher - Jelm, WY & Garrett Nunn - Laramie, WY
5. Megan Morrison - Eaton, CO & Justin Price - La Veta, CO
6. Samantha Hartung - Penrose, CO & Wayne Tachera - Penrose, CO
7. Teisha Coffield - Yuma, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
8. Josey Schomp - Pueblo, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
9. Jessica Amicarella - Windsor, CO & Riley Pedro - Nunn, CO
10. Kelsey Cox - Mills, WY & Cassidy Cox - Mills, WY
11. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO & Jason Devore - Fort Lupton, CO
12. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick - Loma, CO
2. Sun, Aug 5 2018 5:00PM
1.
Lydia Coe - Laramie, WY & Clayton Van Aken - Laramie, WY
2. Taya McAdow - Ft Lupton, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
3. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
4. Renee Morgan - Elbert, CO & C L Morgan - Elbert, CO
5. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
6. Raquel Fazzino - Canon City, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
7. Connie Sinclair - Pueblo West, CO & Devon Burris - Queen Creek, AZ
8. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
Saddle Bronc - 3
2. Sun, Aug 5 2018 5:00PM
1.
Blake Herold - Baggs, WY
2. Walker Lloyd - Baggs, WY
3. Denton Ward - Laramie, WY
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 16
1S. Sun, Aug 5 2018 9:00AM
1.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
2. Cody Pratt - Pueblo, CO
3. Kelby Bond - Avondale, CO
4. Bill Claunch - Monte Vista, CO
2. Sun, Aug 5 2018 5:00PM
1.
Cole McNamee - Kersey, CO
2. Jacob Sterkel - Brighton, CO
3. Kyle Maez - Monte Vista, CO
4. Tuff Gibson - La Junta, CO
5. Tait Kvistad - Ault, CO
6. Daniel Joos - La Junta, CO
7. Colt Honey - La Junta, CO
8. Buck Rinehart - Bennett, CO
9. Talon Sterkel - Brighton, CO
10. Justin Barhite - Penrose, CO
11. Kyle Broce - La Junta, CO
12. Hadley Jackson - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 27
1S. Sun, Aug 5 2018 9:00AM
1.
Ben Keeter - Boulder, CO & Larry Pancost - Stoneham, CO
2. Colter Nunn - Laramie, WY & Garrett Nunn - Laramie, WY
3. Tyler Schnaufer - Pueblo, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
4. Jase Staudt - Nathrop, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
5. Justin Price - La Veta, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
6. Shawn Darnall - Steamboat Springs, CO & Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
7. Paul Beckett - Laramie, WY & Chad Wahlert - Kersey, CO
8. Eric Martin - Aurora, CO & Cody Huwa - Roggen, CO
9. TY Blasingame - Sugar City, CO & Jason James - Windsor, CO
10. Jay Tittel - Pueblo, CO & Richard Durham - Steamboat Springs, CO
11. Jesse Sheffield - Delta, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
12. Brian Dunning - Mc Clave, CO & Todd Wilson - Limon, CO
13. Casey Adams - Ault, CO & Riley Pedro - Nunn, CO
14. Tory Shaffer - Fort Lupton, CO & Jason Devore - Fort Lupton, CO
15. Austin Crist - Rocky Ford, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
2. Sun, Aug 5 2018 5:00PM
1.
Rhett Nichols - Boulder, WY & Ryon Tittel - Pueblo, CO
2. Braxton Morgan - Elbert, CO & C L Morgan - Elbert, CO
3. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
4. Travis Bounds - Clifton, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
5. Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
6. Ken McKibbin - Eaton, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
7. Branden Edwards - Grand Junction, CO & Mitch Walz - Craig, CO
8. Cole Cooper - Sheridan, WY & T J Watts - Eads, CO
9. Clayton Van Aken - Laramie, WY & Cullen Teller - Ft Collins, CO
10. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
11. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
12. Phil Schuman - Johnstown, CO & Oconnor John - Longmont, CO
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0