Meeker, CO
Bareback - 8
1. Thurs, July 5 2018 6:00PM
1.
Keenan Hayes - Hayden, CO
2. Austin Reynolds - Loveland, CO
3. Mason Snyder - Aurora, CO
4. Zach Nicely - Brighton, CO
5. Kohlton Anderson - Nederland, CO
6. David Streweler - Brighton, CO
7. Tyler Ferguson - Bennett, CO
3. Fri, July 6 2018 6:00PM
1.
Chase Vossler - Cheyenne, WY
Barrel Racing - 32
1. Thurs, July 5 2018 6:00PM
1.
Danyell Mandel - Burns, WY
2. Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
3. Trudy Petersen - Clifton, CO
4. Shelby Hicks - Silverton, CO
5. Samantha Hartung - Penrose, CO
6. Amanda Freese - Calhan, CO
7. Candes Watts - Buffalo, WY
8. Samantha Jackson - La Junta, CO
9. Stevie Brown - Dillon, MT
10. Katie Jolly - Deer Trail, CO
11. Keely Smith - Wetmore, CO
2S. Fri, July 6 2018 8:00AM
1.
Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
2. Rachael Calvo - Bassett, NE
3. Jody Sheffield - Delta, CO
4. Shali Lord - Lamar, CO
5. Dani Buhler - Fort Colliins, CO
6. Dani Durham - Steamboat Springs, CO
7. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
8. Kelcey Haas-Mcnamee - Kersey, CO
9. Jewel Vreeman - Steamboat Springs, CO
10. Kristi Steffes - Vail, SD
3. Fri, July 6 2018 6:00PM
1.
Bailey Miller - Encampment, WY
2. Kelsey Cox - Mills, WY
3. Cassidy Cox - Mills, WY
4. Tori Cooper - Brighton, CO
5. Jordan Williams - Norwood, CO
6. Sydney Surin - Silt, CO
7. Lacey Luna - Ault, CO
8. Heather Blasdel - Fruita, CO
9. Jessica Hangs - Rifle, CO
10. Raelee Hill - Glen Rock, WY
11. Andy Urista - Meeker, CO
Bull Riding - 27
1. Thurs, July 5 2018 6:00PM
1.
Cody Tesch - Berthoud, CO
2. Thomas Patrick - Loveland, CO
3. Keenan Hayes - Hayden, CO
4. Jarett Folger - Wellington, CO
5. Ty Pinnt - Craig, CO
6. Clayton Gately - Collbran, CO
7. Wyatt Joseph - Eaton, CO
8. Colt Rohrig - Rifle, CO
9. Jace Smith - Delta, CO
10. Garett Arnett - Amarillo, TX
11. Justin Wilcken - Rifle, CO
12. Bryant Osborne - Rifle, CO
3. Fri, July 6 2018 6:00PM
1.
Cyler Doremus - Wellington, CO
2. Jason Blasdel - Fruita, CO
3. Quinten Hayden - Fruita, CO
4. Colton Kent - Pueblo, CO
5. Sean Fleming - Littleton, CO
6. Chance Weathington - Silt, CO
7. Dillon Hall - Salida, CO
8. Jacob Odell - Briggsdale, CO
9. Seth Green - Cheyenne, WY
10. Chase Vossler - Cheyenne, WY
11. Chris Bushaw - Fruita, CO
12. Wade Garvey - Nucla, CO
13. Dylon Camilletti - Meeker, CO
14. Jonny Perez - Madera, CA
15. Tanner Mitchell - Mack, CO
Calf Roping - 16
1. Thurs, July 5 2018 6:00PM
1.
Trent Vernon - Maybell, CO
2. Cooper Beveraux - New Castle, WY
3. Jake Beveraux - New Castle, WY
4. Darnell Johnson - Fowler, CO
5. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
6. Ryan Belew - La Junta, CO
7. Darius Mandel - Burns, WY
8. Jason Watts - Buffalo, WY
9. Cody Huwa - Roggen, CO
10. Hunter Reaume - Carbondale, CO
3. Fri, July 6 2018 6:00PM
1.
Levi Coyle - Riverton, WY
2. Perry Rasmussen - Nucla, CO
3. Jason Wilson - Lewiston, UT
4. Wyatt Hallam - Mountain View, WY
5. Brice Ingo - Boone, CO
6. Brian Gillen - Elizabeth, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 37
1. Thurs, July 5 2018 6:00PM
1.
Lariat Larner - Stephenville, TX
2. Paula Cooper - Meeker, CO
3. Kacey Clark - Santa Fe, NM
4. Ashley Terrell - Lasalle, CO
5. Krista Johnson - Peyton, CO
6. Erin Johnson - Fowler, CO
7. Jessica Mosher - Karval, CO
8. Keely Smith - Wetmore, CO
9. Katie Jolly - Deer Trail, CO
10. Brooke Smith - Penrose, CO
11. Tana Johnston - Kersey, CO
2S. Fri, July 6 2018 8:00AM
1.
Catherine Edwards - Visalia, CA
2. Loriann Klinglesmith - Meeker, CO
3. Haily Sherwood - Casa Grande, AZ
4. Kerby Anderson - Grover, CO
5. Cheyenne Sherwood - San Tan Valley, AZ
6. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
7. Lydia Coe - Laramie, WY
8. Khye Sherwood - Casa Grande, AZ
9. Brandy Schaack - Hyannis, NE
10. Macy Fuller - Wittman, AZ
11. Justene Hirsig - Cheyenne, WY
12. Dani Buhler - Fort Colliins, CO
13. Shai Schaefer - Laveta, CO
14. Teisha Coffield - Yuma, CO
15. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
16. Megan Morrison - Timnath, CO
17. Kacey Kobza - Brighton, CO
3. Fri, July 6 2018 6:00PM
1.
Ellie Anderson - Meeker, CO
2. Tacie Canfield - McClave, CO
3. Aubrey Berger - Saratoga, WY
4. Kelsey Cox - Mills, WY
5. Chelsie Cranson - Fowler, CO
6. Harlie Williams - Norwood, CO
7. Deena Norell - Meeker, CO
8. Jaycie Cox - Mills, WY
9. Bailey Miller - Encampment, WY
Mixed Team Roping - 34
Saddle Bronc - 16
1. Thurs, July 5 2018 6:00PM
1.
Riley Simmons - Sheridan, WY
2. Brady Love - Wellington, CO
3. Cory Byrd - Douglas, WY
4. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
5. Denton Ward - Santa Fe, NM
6. Tyler Beebe - La Junta, CO
7. Andrew Schneider - Kiowa, CO
8. Casey Guerrieri - Gunnison, CO
9. Clayton Atkinson - Casper, WY
10. Garrett Buckley - Craig, CO
11. Perry Forster - McCoy, CO
3. Fri, July 6 2018 6:00PM
1.
Tommy Heck - Basalt, CO
2. Jace Angus - Kiowa, CO
3. Justin Dory - Laramie, WY
4. Clayton Dana - Maybell, CO
5. Kasey Rosendahl - Meeker, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 15
1. Thurs, July 5 2018 6:00PM
1.
Eric Martin - Aurora, CO
2. Casey Barnes - Maybell, CO
3. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
4. Rick Petersen - Clifton, CO
5. Tuff Gibson - La Junta, CO
6. Tyler Lang - Montrose, CO
7. Kyle Francis - Penrose, CO
8. Hadley Jackson - La Junta, CO
9. Daniel Joos - La Junta, CO
10. Buck Rinehart - Bennett, CO
3. Fri, July 6 2018 6:00PM
1.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
2. Chisum Docheff - Longmont, CO
3. Tait Kvistad - Ault, CO
4. Gage Hesse - Keenesburg, CO
5. Jacob Sterkel - Brighton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 30
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0