Rocky Ford, CO
Bareback - 2
1. Fri, Aug 17 2018 7:00PM
1.
David Streweler - Brighton, CO
3. Sat, Aug 18 2018 1:00PM
1.
Kohlton Anderson - Nederland, CO
Barrel Racing - 27
1. Fri, Aug 17 2018 7:00PM
1.
Jenna Pruitt - Gering, NE
2. Gina Burns - Salida, CO
3. Tori Cooper - Brighton, CO
4. Suzanne Schlieker - Ft Lupton, CO
5. Lorie Diodosio - Fowler, CO
6. Brenda McMahan - Divide, CO
7. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
8. Dolly Diodosio - Fowler, CO
9. Elena Pinckard - Pueblo, CO
10. Zoey Kunkel - Pueblo, CO
11. Jessi Peek - La Junta, CO
2S. Sat, Aug 18 2018 8:00AM
1.
Samantha Hartung - Penrose, CO
2. Tanaye Carroll-Maez - Center, CO
3. Amanda Freese - Calhan, CO
4. Taylor Robson - Pueblo, CO
5. Dacey Corsentino - Fowler, CO
3. Sat, Aug 18 2018 1:00PM
1.
Carol Ruggieri - Pueblo, CO
2. Katie Jolly - Deer Trail, CO
3. Kelly Yates - Pueblo, CO
4. Jerica Huscher - Avondale, CO
5. Grace-Ann Walker - Calhan, CO
6. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
7. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
8. Cassidy Dreisziger - Parker, CO
9. Keely Smith - Wetmore, CO
10. Robyn Mason - Pueblo West, CO
11. Teresa Willey - Rocky Ford, CO
Bull Riding - 17
1. Fri, Aug 17 2018 7:00PM
1.
Lane Hines - Ft Lupton, CO
2. Nick Cooley - Loveland, CO
3. Clay Mattarocci - Pueblo, CO
4. Colton Kent - Pueblo, CO
5. Quinten Hayden - Fruita, CO
6. Phillip Whiteman - La Junta, CO
7. Chris Bushaw - Fruita, CO
8. Christian Ptolemy - La Junta, CO
3. Sat, Aug 18 2018 1:00PM
1.
Lakota Goebel - Penrose, CO
2. Jacob Odell - Briggsdale, CO
3. Colter White - Tyrone, OK
4. Titus Adams - Briggsdale, CO
5. Cody Tesch - Berthoud, CO
6. Marco Diaz - Tuscon, AZ
7. Tyler Springer - Cheraw, CO
8. Caleb Crandall - Ordway, CO
9. Denton Dietrich - Rocky Ford, CO
Calf Roping - 24
1. Fri, Aug 17 2018 7:00PM
1.
Barrett Schlieker - Ft Lupton, CO
2. Zaine Mikita - Byers, CO
3. Austin Huwa - Roggen, CO
4. Hunter Reaume - Carbondale, CO
5. Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
6. Don Scanga - Pueblo West, CO
7. Devon Burris - Queen Creek, AZ
8. Jd Draper - Oakley, KS
9. Quade Hiatt - Canyon, TX
10. Jabin Rice - Hobbs, NM
11. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
2S. Sat, Aug 18 2018 8:00AM
1.
Jace Roselle - Greeley, CO
2. Jack Hanratty - Pueblo, CO
3. Luke Meier - Goodwell, OK
4. Lane Baker - Penrose, CO
5. Nick Becker - Garden City, KS
6. Kyle Belew - La Junta, CO
3. Sat, Aug 18 2018 1:00PM
1.
Darnell Johnson - Fowler, CO
2. Ryan Belew - La Junta, CO
3. Brian Gillen - Elizabeth, CO
4. Glenn Stuckey - Limon, CO
5. Brice Ingo - Boone, CO
6. Wes Mack - Raton, NM
7. Lucas Phillips - Selden, KS
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 32
1. Fri, Aug 17 2018 7:00PM
1.
Faith Hoffman - Kiowa, CO
2. Kacey Clark - Santa Fe, NM
3. Elena Pinckard - Pueblo, CO
4. Megan Morrison - Eaton, CO
5. Tacie Canfield - McClave, CO
6. Ashley Terrell - Lasalle, CO
7. Caroline Lukens - Golden, CO
8. Taya McAdow - Ft Lupton, CO
9. Krista Johnson - Peyton, CO
2S. Sat, Aug 18 2018 8:00AM
1.
Bailee Henderson - Dusty, NM
2. Kodey Hoss - La Junta, CO
3. Bailey McCaughey - Eads, CO
4. Erika Chartrand - Goodwell, OK
5. Jessica Mosher - Karval, CO
6. Kacey Kobza - Brighton, CO
7. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
8. Lindsey Sumpter - Fowler, CO
9. Cara Jolly - Deer Trail, CO
10. Peyton Mentzer - Ensign, KS
11. Chelsie Cranson - Fowler, CO
12. Marcy Bate - Agate, CO
13. Teisha Coffield - Yuma, CO
14. Dara Belew - La Junta, CO
3. Sat, Aug 18 2018 1:00PM
1.
Brooke Smith - Penrose, CO
2. Shai Schaefer - Torrington, WY
3. Lydia Coe - Laramie, WY
4. Erin Johnson - Fowler, CO
5. Kori Phillips - Selden, KS
6. Keely Smith - Wetmore, CO
7. Katie Jolly - Deer Trail, CO
8. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
9. Sherry Celsy - Kiowa, CO
Mixed Team Roping - 22
1. Fri, Aug 17 2018 7:00PM
1.
Jayla Reed - Wiley, CO & Colton Reed - Wiley, CO
2. Brandee Lewis - Wild Horse, CO & Connor Strong - Watkins, CO
3. Megan Morrison - Eaton, CO & Devon Burris - Queen Creek, AZ
4. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
5. Taya McAdow - Ft Lupton, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
6. Connie Sinclair - Pueblo West, CO & Jd Yates - Pueblo, CO
2S. Sat, Aug 18 2018 8:00AM
1.
Chelsie Cranson - Fowler, CO & Jay Wadhams - Pueblo, CO
2. Teisha Coffield - Yuma, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
3. Tanaye Carroll-Maez - Center, CO & Dustin Maez - Center, CO
4. Mindy Blasingame - Sugar City, CO & Ty Blasingame - Sugar City, CO
5. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO & J W Borrego - Weston, CO
6. Dara Belew - La Junta, CO & Travis Goad - Reydon, OK
7. Samantha Hartung - Penrose, CO & Wayne Tachera - Penrose, CO
8. Garett Chick - Salado, TX & Joelene Borrego - Weston, CO
9. Lindsey Sumpter - Fowler, CO & Justin Price - La Veta, CO
3. Sat, Aug 18 2018 1:00PM
1.
Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
2. Raquel Fazzino - Canon City, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
3. Josey Schomp - Pueblo, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
4. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
5. Lydia Coe - Laramie, WY & Clayton Van Aken - Laramie, WY
6. Tessa Menegatti - Walsenburg, CO & Joey Menegatti - Walsenburg, CO
7. Joette Donnell - Fowler, CO & David Menegatti - Walsenburg, CO
Saddle Bronc - 5
1. Fri, Aug 17 2018 7:00PM
1.
Denton Ward - Laramie, WY
2. Lane Hines - Ft Lupton, CO
3. Phillip Whiteman - La Junta, CO
3. Sat, Aug 18 2018 1:00PM
1.
Colt Allred - Rangely, CO
2. Tyler Beebe - La Junta, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 22
1. Fri, Aug 17 2018 7:00PM
1.
Jacob Sterkel - Brighton, CO
2. Tait Kvistad - Ault, CO
3. Quade Hiatt - Canyon, TX
4. Jd Draper - Oakley, KS
2S. Sat, Aug 18 2018 8:00AM
1.
Trevor Haake - Grand Island, NE
2. Tuff Gibson - La Junta, CO
3. Kris Rasmussen - Riverdale, NE
4. Kyle Van Doren - St John, KS
5. Jacob Ritz - Preston, KS
6. Daniel Joos - La Junta, CO
7. Kyle Broce - La Junta, CO
8. Hadley Jackson - La Junta, CO
9. Tyler Murray - McCook, NE
10. Chad Vancampen - McCook, NE
11. Colt Honey - La Junta, CO
3. Sat, Aug 18 2018 1:00PM
1.
Buck Rinehart - Bennett, CO
2. Brady Buum - Fort Lupton, CO
3. Bill Claunch - Monte Vista, CO
4. Kelby Bond - Avondale, CO
5. Kyle Francis - Penrose, CO
6. Kyle Maez - Monte Vista, CO
7. Cody Pratt - Pueblo, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 21
1. Fri, Aug 17 2018 7:00PM
1.
Justin Price - La Veta, CO & Gary Grokett - Limon, CO
2. Korbin Rice - Hobbs, NM & Kirt Jones - Hobbs, NM
3. John Lewis - Wild Horse, CO & Connor Strong - Watkins, CO
4. Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
5. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Jd Yates - Pueblo, CO
6. Quade Hiatt - Canyon, TX & Jabin Rice - Hobbs, NM
2S. Sat, Aug 18 2018 8:00AM
1.
Jace Roselle - Greeley, CO & Heriberto Vazquez - Lochbuie, CO
2. TY Spicklemeier - Orchard, CO & Lance Allen - Orchard, CO
3. Bryer Wadhams - Pueblo, CO & Jay Wadhams - Pueblo, CO
4. Brian Dunning - McClave, CO & Travis Goad - Reydon, OK
5. Austin Crist - Rocky Ford, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
6. Michael Benavides - Tatum, NM & David Hinman - Canyon, TX
7. TY Blasingame - Sugar City, CO & Jason James - Windsor, CO
8. Garett Chick - Salado, TX & J W Borrego - Weston, CO
9. Nick Becker - Garden City, KS & Toby Mentzer - Ensign, KS
3. Sat, Aug 18 2018 1:00PM
1.
Wade Kreutzer - La Veta, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
2. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
3. Eric Martin - Aurora, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
4. Clayton Van Aken - Laramie, WY & T J Watts - Eads, CO
5. Lucas Phillips - Selden, KS & Tyrell Reynolds - Tribune, KS
6. Joey Menegatti - Walsenburg, CO & David Menegatti - Walsenburg, CO
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0