Walden, CO
Bareback - 6
1. Sat, June 23 2018 1:00PM
1.
David Streweler - Brighton, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Chase Vossler - Cheyenne, WY
4. Samuel Yenter - Eckley, CO
3. Sun, June 24 2018 1:00PM
1.
Riggen Myers - Baggs, WY
2. Mason Snyder - Aurora, CO
Barrel Racing - 33
1. Sat, June 23 2018 1:00PM
1.
Jessica Stolzenberger - Wellington, CO
2. Cassidy Cox - Mills, WY
3. Chelsea Craddock - Berthoud, CO
4. Kelsey Cox - Mills, WY
5. Jody Sheffield - Delta, CO
6. Randi Timmons - Greeley, CO
7. Trixie Carlstrom - Wellington, CO
8. Cody Adams - Ault, CO
9. Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
10. Natalie Evans - Wellington, CO
11. Jessica Piper - Greeley, CO
12. Christy Hefley - Pine Bluffs, WY
2S. Sat, June 23 2018 4:00PM
1.
Keely Smith - Wetmore, CO
2. Katie Jolly - Deer Trail, CO
3. Selina Wiseman - Wiggins, CO
4. Tori Cooper - Brighton, CO
5. Lacey Luna - Ault, CO
6. Shelby Hicks - Silverton, CO
7. Dani Buhler - Ft Collins, CO
8. Laura Lambert - Wiggins, CO
9. Anna Brisbane - Kearney, MO
3. Sun, June 24 2018 1:00PM
1.
Ava Zonneveld - Loveland, CO
2. Kendra McMillan - Rangely, CO
3. Emily Masters - Erie, CO
4. Sami Sweeney - Brighton, CO
5. Kaylee Smith - Jay Em, WY
6. Haley Scheer - Loveland, CO
7. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
8. Melanie Luark - Kersey, CO
9. Dianne Bath - Burns, WY
10. Jessica Hangs - Rifle, CO
11. Bailey Miller - Encampment, WY
12. Courtney Cole - Las Vegas, NV
Bull Riding - 18
1. Sat, June 23 2018 1:00PM
1.
Cyler Doremus - Wellington, CO
2. Titus Adams - Briggsdale, CO
3. Clay Mattarocci - Pueblo, CO
4. Keenan Hayes - Hayden, CO
5. Jarett Folger - Wellington, CO
6. Jacob Odell - Briggsdale, CO
7. Chase Vossler - Cheyenne, WY
8. Wade Garvey - Nucla, CO
9. Tommy Patrick - Loveland, CO
10. Colt Rohrig - Rifle, CO
3. Sun, June 24 2018 1:00PM
1.
Dillon Hall - Salida, CO
2. Quinten Hayden - Fruita, CO
3. Cody Tesch - Berthoud, CO
4. Jerick Martinez - Savery, WY
5. Seth Green - Cheyenne, WY
6. Colton Kent - Pueblo, CO
7. Riggen Myers - Baggs, WY
8. Hunter Hoover - Laramie, WY
Calf Roping - 21
1. Sat, June 23 2018 1:00PM
1.
Kasen Brennise - Craig, CO
2. Brian Venn - Kersey, CO
3. Wyatt Uptain - Craig, CO
4. Kyle Belew - La Junta, CO
5. Brice Ingo - Boone, CO
6. Darnell Johnson - Fowler, CO
7. Ryan Belew - La Junta, CO
8. Cody Huwa - Roggen, CO
9. Lance Neuerburg - Gill, CO
10. Hunter Reaume - Carbondale, CO
2S. Sat, June 23 2018 4:00PM
1.
Seth Niederhauser - Coalmont, CO
2. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
3. Ricky Lambert - Wiggins, CO
3. Sun, June 24 2018 1:00PM
1.
Jack Tyner - Laramie, WY
2. Glenn Stuckey - Limon, CO
3. Britt Bath - Burns, WY
4. Justin Stuckey - Limon, CO
5. Don Scanga - Pueblo West, CO
6. Jase Staudt - Nathrop, CO
7. Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
8. Zach Hamar - Yuma, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 35
1. Sat, June 23 2018 1:00PM
1.
Kinlie Brennise - Craig, CO
2. Krista Johnson - Peyton, CO
3. Khye Sherwood - Casa Grande, AZ
4. Dara Belew - La Junta, CO
5. Karly Benzie - Ft Collins, CO
6. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
7. Jaycie Cox - Mills, WY
8. Kelsey Cox - Mills, WY
2S. Sat, June 23 2018 4:00PM
1.
Kacey Kobza - Brighton, CO
2. Erin Johnson - Fowler, CO
3. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
4. Ashley Terrell - Lasalle, CO
5. Brandy Schaack - Hyannis, NE
6. Shai Schaefer - Laveta, CO
7. Brooke Smith - Penrose, CO
8. Keely Smith - Wetmore, CO
9. McKenna Clingman - Laramie, WY
10. Tacie Canfield - McClave, CO
11. Chelsie Cranson - Fowler, CO
12. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
13. Katie Jolly - Deer Trail, CO
14. Dani Buhler - Ft Collins, CO
15. Lacy Holeman - Carpenter, WY
16. Kerby Anderson - Grover, CO
17. Callie Clingman - Laramie, WY
3. Sun, June 24 2018 1:00PM
1.
Kacey Clark - Santa Fe, NM
2. Bailey Butcher - Jelm, WY
3. Bailey Miller - Encampment, WY
4. Kaylee Smith - Jay Em, WY
5. Haily Sherwood - Casa Grande, AZ
6. Chyanna Black - Henderson, CO
7. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
8. Jocelyn Martinez - Savery, WY
9. Teisha Coffield - Yuma, CO
10. Lydia Coe - Laramie, WY
Mixed Team Roping - 23
1. Sat, June 23 2018 1:00PM
1.
Kinlie Brennise - Craig, CO & Kasen Brennise - Craig, CO
2. Khye Sherwood - Casa Grande, AZ & Kit Sherwood - Casa Grande, AZ
3. Wendy McKee - Craig, CO & Wyatt Uptain - Craig, CO
4. Karly Benzie - Ft Collins, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
5. Jaycie Cox - Mills, WY & Cassidy Cox - Mills, WY
6. Mary Phillips - San Tan Valley, AZ & John Phillips - San Tan Valley, AZ
2S. Sat, June 23 2018 4:00PM
1.
Kaley McLean - Craig, CO & Dusty Taylor - Craig, CO
2. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & Martin Lucero - Stephenville, TX
3. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
4. Raquel Fazzino - Canon City, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
5. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
6. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO & Travis Bounds - Clifton, CO
7. Nicole Cooper - Sheridan, WY & Cole Cooper - Sheridan, WY
8. Shai Schaefer - Laveta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
9. Taylor Duzik - Craig, CO & Mitch Walz - Craig, CO
3. Sun, June 24 2018 1:00PM
1.
Teisha Coffield - Yuma, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
2. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
3. Bobbi Butcher - Jelm, WY & Scott Butcher - Jelm, WY
4. Josey Schomp - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
5. Connie Sinclair - Springer, NM & Bret Tonozzi - Loma, CO
6. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Kane Butcher - Jelm, WY
7. Lydia Coe - Laramie, WY & Clayton Van Aken - Laramie, WY
8. Haily Sherwood - Casa Grande, AZ & Robert Murphy - Congress, AZ
Saddle Bronc - 11
1. Sat, June 23 2018 1:00PM
1.
Brady Love - Wellington, CO
2. Wyatt Hageman - Jay Em, WY
3. Tommy Heck - Basalt, CO
4. Nile Thompson - Aspen, CO
3. Sun, June 24 2018 1:00PM
1.
Ira Dickinson - Rock Springs, CO
2. Cory Byrd - Douglas, WY
3. Tyler Beebe - La Junta, CO
4. Riley Simmons - Sheridan, WY
5. Clayton Atkinson - Casper, WY
6. Justin Dory - Laramie, WY
7. Denton Ward - Santa Fe, NM
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 19
1. Sat, June 23 2018 1:00PM
1.
Gage Greer - Gillette, WY
2. Kalane Anders - Cheyenne, WY
3. Wyatt Journey - Las Cruces, NM
4. Chase Stricklin - Rock River, WY
5. Beau Clark - Cheyenne, WY
6. Justice Johnson - Weatherford, TX
7. Eric Martin - Aurora, CO
8. Kyle Francis - Penrose, CO
2S. Sat, June 23 2018 4:00PM
1.
Jacob Sterkel - Brighton, CO
2. Tait Kvistad - Ault, CO
3. Hadley Jackson - La Junta, CO
3. Sun, June 24 2018 1:00PM
1.
Gage Hesse - Keenesburg, CO
2. Kane Butcher - Jelm, WY
3. Daniel Joos - La Junta, CO
4. Chisum Docheff - Longmont, CO
5. Brady Buum - Fort Lupton, CO
6. Ira Dickinson - Rock Springs, CO
7. Tuff Gibson - La Junta, CO
8. Kelby Bond - Avondale, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 31
1. Sat, June 23 2018 1:00PM
1.
Wyatt Uptain - Craig, CO & Kasen Brennise - Craig, CO
2. Phil Schuman - Johnstown, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
3. Brian Venn - Kersey, CO & Lance Neuerburg - Gill, CO
4. Cole Dorenkamp - Lamar, CO & T J Watts - Eads, CO
5. Tory Shaffer - Fort Lupton, CO & Jason Devore - Fort Lupton, CO
6. Jesse Sheffield - Delta, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
7. TY Blasingame - Sugar City, CO & Levi Tyan - Wallace, NE
8. Eric Martin - Aurora, CO & Cody Huwa - Roggen, CO
9. Kit Sherwood - Casa Grande, AZ & John Phillips - San Tan Valley, AZ
10. Casey Adams - Ault, CO & Riley Pedro - Nunn, CO
2S. Sat, June 23 2018 4:00PM
1.
Denton Taylor - Craig, CO & Dusty Taylor - Craig, CO
2. Chase Wiley - Pleasanton, TX & Martin Lucero - Stephenville, TX
3. Quisto Lopez - Beeville, TX & Joel Galvan - Pleasanton, TX
4. Jimmy Walz - Craig, CO & Mitch Walz - Craig, CO
5. Travis Bounds - Clifton, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
6. Cooper Brott - Gothenburg, NE & Stephen Sherwood - San Tan Valley, AZ
7. Alan Diaz - Lochbuie, CO & Heriberto Vazquez - Lochbuie, CO
8. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
9. Cole Cooper - Sheridan, WY & Jc Flake - Mesa, AZ
10. Clay Adams - Castle Rock, CO & Morgan Murray - Colorado Springs, CO
3. Sun, June 24 2018 1:00PM
1.
Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
2. Kane Butcher - Jelm, WY & Scott Butcher - Jelm, WY
3. Robert Reed - Gill, CO & Todd Wilson - Limon, CO
4. Tyler Schnaufer - Pueblo, CO & Jason James - Windsor, CO
5. Austin Crist - Rocky Ford, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
6. Jase Staudt - Nathrop, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
7. Clayton Van Aken - Laramie, WY & Richard Durham - Steamboat Springs, CO
8. Paul Beckett - Laramie, WY & Chad Wahlert - Kersey, CO
9. Brian Dunning - Mc Clave, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
10. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
11. Shawn Darnall - Steamboat Springs, CO & Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0