Page, AZ
Bareback - 10
1. Fri, May 11 2018 7:00PM
1.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
2. Jayco Roper - Oktaha, OK
3. Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
3. Sat, May 12 2018 7:00PM
1.
Clay Ramone - Hoopa, CA
2. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
3. Ferlin Tsosie - Mesa, AZ
4. Gary Largo, Jr. - Church Rock, NM
4. Sun, May 13 2018 1:00PM
1.
J.R. Chino - Mescalero, NM
2. Clifford Williams - Winslow, AZ
3. Earl Tsosie Jr. - Window Rock, AZ
Barrel Racing - 51
1. Fri, May 11 2018 7:00PM
1.
Kaelah Benally - Kirtland, NM
2. Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
3. Raynell Holgate - Page, AZ
4. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
5. JC Hawk - Scottsdale, AZ
6. Mariah C Robinson - Gamerco, NM
7. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
8. Vonna Victor - Farmington, NM
9. Hayeden Duboise - Ramah, NM
10. Chantel Becenti - Lukachukai, AZ
2S. Sat, May 12 2018 8:00AM
1.
Piper Brown - Henryetta, OK
2. Jada Swires - Litchfiels Park, AZ
3. Taniah Nez - Ganado, AZ
4. Deven Sells - Chinle, AZ
5. Recinda Yazzie - Flagstaff, AZ
6. Ginger Cohea - Skiatook, OK
7. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
8. Tara Seaton - Queen Creek, AZ
9. Gaby Whitethorn - Scottsdale, AZ
10. Latasha Long - Crownpoint, NM
11. Kylie Gilbert - Kirtland, NM
12. Callie Edgewater - Ganado, AZ
13. Sharaya Edgewater - Ganado, AZ
14. Ruby Holgate - Flagstaff, AZ
15. Tsosie Karlee - Shiprock, NM
16. Katie Garen - Fletcher, OK
17. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
18. Kendra Paul - Shiprock, NM
19. Mia Wilson - Shiprock, NM
20. Alexandra Begay - Indian Wells, AZ
21. Sallye Williams - Skiatook, OK
3. Sat, May 12 2018 7:00PM
1.
Kaley Conway - Browning, MT
2. Tiffany Teehee - Claremore, OK
3. Tammy Daswood - Churchrock, NM
4. Lita Crawler - Morley, AB
5. Jeynelle Dedman - Nazlini, AZ
6. Summer Tracy - Churchrock, NM
7. Destinee Dale - Farmington, NM
8. Rhonda Lane - Farmington, NM
9. Kelsey Anderson - Sperry, OK
10. Jannon Hale - Ganado, AZ
4. Sun, May 13 2018 1:00PM
1.
Constance Benally - Indian Wells, AZ
2. Sesha Horse Capture - Farmington, NM
3. Sheila Sells - Kayenta, AZ
4. Lou Ann Smith - Barnsdall, OK
5. Sherri Lucas - Ochelata, OK
6. Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
7. Roqui Lee - Fruitland, NM
8. Keleigh Lee - Fruitland, NM
9. Jareth Hale - Ganado, AZ
10. Kash Pablo - Crown Point, NM
Bull Riding - 21
1. Fri, May 11 2018 7:00PM
1.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
2. Cauy Begay - Kayenta, AZ
3. Smiley Yazzie - Indian Wells, AZ
4. Tustin Daye - Lupton, AZ
5. Lyle Clark - Kayenta, AZ
6. Troy Tuni - Lock Point, AZ
7. Slick Phelps - Porcupine, SD
3. Sat, May 12 2018 7:00PM
1.
Hernald John - Lukachukai, AZ
2. Ethan Smith - Ponderosa, NM
3. Jeremy/remy Begay - Round Rock, AZ
4. Phillip Whiteman - La Junta, CO
5. Dustin Reidhead - Whiteriver, AZ
6. Korwin Kinlicheonie - St. Michaels, AZ
4. Sun, May 13 2018 1:00PM
1.
Melson Casamero - Crownpoint, NM
2. Julius Y. Begay - Shiprock, NM
3. Adriano Morgan - Bloomfield, NM
4. Malachi Pablo - Bloomfield, NM
5. Wade Silversmith - Tohatchi, NM
6. Landon Parish - Brimhall, NM
7. Izzy Gonnie - Pine Hill, NM
8. Archie Becenti - Fort Defiance, AZ
Calf Roping - 46
1. Fri, May 11 2018 7:00PM
1.
Dakotah Bitsui - Flora Vista, NM
2. John Bates - Crown Point, NM
3. Gerald Daye - Gallup, NM
4. Cody Hendren - Albuquerque, NM
5. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
6. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
7. Cameron Ousley - Muskogee, OK
8. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
9. Donovan Yazzie - Brimhall, NM
10. Tre' Goff - Tulsa, OK
2S. Sat, May 12 2018 8:00AM
1.
Alfred Bates Jr. - Crownpoint, NM
2. Rawley Ben - Peridot, AZ
3. Roy Begay - Window Rock, AZ
4. Tom Young - Sells, AZ
5. Nathan Hughes - Colcord, OK
6. Colt Miller - Fletcher, OK
7. Sheldon Jones - Rock Point, AZ
8. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
9. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
10. Blair Burk - Durant, OK
11. Tyrine Alcott - Winslow, AZ
12. Jaken Todacheenie - Holbrrok, AZ
13. Aj Haven - Window Rock, AZ
14. Quinton Inman - Ketchum, OK
15. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
16. Malachi Pablo - Bloomfield, NM
17. Kordale Secody - Page, AZ
3. Sat, May 12 2018 7:00PM
1.
Benson Charley - Crown Point, NM
2. Jared Todacheenie - Holbrook, AZ
3. Kenny Glasses - Chinle, AZ
4. Lance Boyd - Blackfoot, ID
5. Clay White - Okmulgee, OK
6. Levi Jackson - Eufaula, OK
7. Allen Charley - Window Rock, AZ
8. Michael Bates - Tohatchi, NM
9. Aaron Johnson - Morris, OK
10. Beau Grant - Wingate, NM
4. Sun, May 13 2018 1:00PM
1.
Steve Brickey - Tahlequah, OK
2. Tee Jim - Shiprock, NM
3. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
4. Chris Barnhart - Oaks, OK
5. Joe Dupris - Casa Grande, AZ
6. Tyrel Richardson - Page, AZ
7. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
8. Britt Williams - Page, AZ
9. Marlin Manson - Page, AZ
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 58
1. Fri, May 11 2018 7:00PM
1.
Henly Black - Shonto, AZ
2. Alyssa L Jones - Kayenta, AZ
3. Jade Nelson - Hardin, MT
4. Raynell Holgate - Page, AZ
5. Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
6. Erin Jones - Chinle, AZ
7. JC Hawk - Scottsdale, AZ
8. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
9. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
10. Arianna Jones - Chinle, AZ
2S. Sat, May 12 2018 8:00AM
1.
Tonya Tolino - Gallup, NM
2. Vanessa Segay - Window Rock, AZ
3. Elauna Nelson - Hardin, MT
4. Denell Granger - Tuba City, AZ
5. Taniah Nez - Ganado, AZ
6. Piper Brown - Henryetta, OK
7. Deedee Daswood - Gallup, NM
8. Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
9. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
10. Joni Begay - Chinle, AZ
11. Leah Platero - Fruitland, NM
12. Laci K. Begay - Window Rock, AZ
13. Gaby Whitethorn - Scottsdale, AZ
14. Renee Tolino - Gallup, NM
15. Kylie Gilbert - Kirtland, NM
16. Danielle Lowman - Gilbert, AZ
17. Cooweesta Williams - Skiatook, OK
18. Jolynn Martinez - Gallup, NM
19. Kendyl Hutton - Nowata, OK
20. Sallye Williams - Skiatook, OK
21. Mia Wilson - Shiprock, NM
22. Raquel Sells - Kayenta, AZ
23. Shea Tolino - Gallup, NM
24. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
25. Latasha Long - Crownpoint, NM
26. Jessica Todacheenie - Holbrrok, AZ
27. Recinda Yazzie - Flagstaff, AZ
28. Bailey Bates - Tohatchi, NM
3. Sat, May 12 2018 7:00PM
1.
Kristy Dennison - St Michaels, AZ
2. Rawlinda Ben - Peridot, AZ
3. Shawndeana Smith - Crownpoint, NM
4. Joncelita Tso - Chinle, AZ
5. Twila Jones - Tohatchi, NM
6. Tiffany Teehee - Claremore, OK
7. Lita Crawler - Morley, AB
8. Kelsey Anderson - Sperry, OK
9. Tia Stevenson - Crownpoint, NM
10. Sherina Singer - Flagstaff, AZ
4. Sun, May 13 2018 1:00PM
1.
Amy Eagleton - Sallisaw, OK
2. Bobbie Riggs - Bapchule, AZ
3. Sheila Sells - Kayenta, AZ
4. Kim Jim - Shiprock, NM
5. Kash Pablo - Crown Point, NM
6. Tamara Smith - Wynona, OK
7. April Pablo - Crown Point, NM
8. Serena Dahozy - Window Rock, AZ
9. Lavina Willie - Gallup, NM
10. Keleigh Lee - Fruitland, NM
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 9
1. Fri, May 11 2018 7:00PM
1.
Corey Lefebre - Bloomfield, NM
2. Jay Joaquin - Sacaton, AZ
3. Sat, May 12 2018 7:00PM
1.
Antonio Yazzie - Aneth, UT
2. Robert Burbank - Rock Point, AZ
3. Llewellyn Paul - Shiprock, NM
4. Sun, May 13 2018 1:00PM
1.
Soshane Kee - Many Farms, AZ
2. Vince Tsosie - Fruitland, NM
3. Kane Kee - Keams Canyon, AZ
4. Creighton Curley - Window Rock, AZ
Sr. Breakaway - 28
2S. Sat, May 12 2018 8:00AM
1.
Alfred Bates Jr. - Crownpoint, NM
2. Gil Richardson - Page, AZ
3. Albert Nez - Page, AZ
4. Melvin Jackson - St Michaels, AZ
5. Tommy Jr. Nez - Shiprock, NM
6. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
7. Sallye Williams - Skiatook, OK
8. Johnson Stevenson - Kirtland, NM
9. Garry Harrison - Chinle, AZ
10. Alvin Smith - Crownpoint, NM
11. Kenneth Young - Page, AZ
12. Karl Dennison - Tohatchi, NM
13. Ralph Williams - Skiatook, OK
14. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
15. Norman Bates - Tohatchi, NM
16. Wesley Joe - Sacaton, AZ
17. Troy Crawler - Morley, AB
18. Dave Peshlakai - Naschitti, NM
19. Art Sells - Chinle, AZ
20. Jacob Antone - Crown Point, NM
21. Randy Little - Flagstaff, AZ
22. Victor Begay - Winslow, AZ
23. Shea Enos - Scottsdale, AZ
24. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
25. Ray Smith - Shiprock, NM
26. Lexy Terry - Crownpoint, NM
27. Robie Inman - Ketchum, OK
28. Howard Begay - Chambers, AZ
Steer Wrestling - 30
1. Fri, May 11 2018 7:00PM
1.
Kyle Thompson - Crownpoint, NM
2. Kevin Thompson - Crown Point, NM
3. Sheridan Jodie - Church Rock, NM
4. Matt Jodie - Church Rock, NM
5. Jeremiah Jodie - Mulholland Well, NM
6. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
7. Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
8. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
9. Bryton Edmundson - Henrietta, OK
10. Donovan Yazzie - Brimhall, NM
11. Cameron Ousley - Muskogee, OK
2S. Sat, May 12 2018 8:00AM
1.
Jacob Antone - Crown Point, NM
2. Quinton Inman - Ketchum, OK
3. Howard Edmundson - Henryetta, OK
4. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
3. Sat, May 12 2018 7:00PM
1.
Michael Bates - Tohatchi, NM
2. Byron Murphy - Crown Point, NM
3. Tyron Tsosie - Crownpoint, NM
4. Rian Conway - Browning, MT
5. Samson Valentino - Farmington, NM
6. Brad Begay - Rehoboth, NM
7. Leander Real Bird - Gilbert, AZ
8. Jeremiah Martin - Crownpoint, NM
4. Sun, May 13 2018 1:00PM
1.
Brandon Bates - Winslow, AZ
2. Hollis Jodie - Winslow, AZ
3. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
4. Casey Stone - Sallisaw, OK
5. Steve Brickey - Tahlequah, OK
6. Marshall Allen - Sheepsprings, NM
7. Kyle Smith - Crownpoint, NM
Team Penning - 0
Team Roping - 69
1. Fri, May 11 2018 7:00PM
1.
Gerald Daye - Gallup, NM & O.J. Williams - Holbrook, AZ
2. Kyle Little - Chinle, AZ & Terrance Claw - Chinle, AZ
3. Kyle Little - Chinle, AZ & Blaine Mitchell - Chinle, AZ
4. Edison Begay - Chinle, AZ & Terrance Claw - Chinle, AZ
5. Brandon Ben - Peridot, AZ & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
6. Dennis Begay - Ft. Wingate, NM & Rudy Yazzie - Window Rock, AZ
7. Blaine Jim Redhorse - Chinle, AZ & Rudy Yazzie - Window Rock, AZ
8. Dennis Begay - Ft. Wingate, NM & Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
9. Blaine Jim Redhorse - Chinle, AZ & James Begay Jr. - Winslow, AZ
2S. Sat, May 12 2018 8:00AM
1.
Tyson Charley - Crownpoint, NM & Shawn Murphy, Jr - Tohatchi, NM
2. Edward Hawley - Surprise, AZ & Ty Romo - Whiteriver, AZ
3. Jon Arviso - Gallup, NM & Shawn Murphy, Jr - Tohatchi, NM
4. Monte Dan - Rock Point, AZ & Chance Hunter - Chinle, AZ
5. Nicky Lane - Farmington, NM & Kordale Secody - Page, AZ
6. Marco Sells - Rough Rock, AZ & Lucius Sells - Chinle, AZ
7. Travis Thom - Schurz, NV & Destree Yazzie - Chinle, AZ
8. Sheldon Jones - Rock Point, AZ & Malachi Pablo - Bloomfield, NM
9. Derrick Begay - Winslow, AZ & Victor Begay - Winslow, AZ
10. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
11. Wes Dayzie - Tuba City, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
12. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
13. Wes Dayzie - Tuba City, AZ & Scooter Garcia - Churchrock, NM
14. Gerald Daye - Gallup, NM & Vern Begay - Chinle, AZ
15. Monte Dan - Rock Point, AZ & Lucius Sells - Chinle, AZ
16. Bryan Sells - Laplata, NM & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
17. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Chance Hunter - Chinle, AZ
18. Quinton Inman - Ketchum, OK & Hazen Herrera - Claremore, OK
19. Danielle Lowman - Gilbert, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
20. Robie Inman - Ketchum, OK & Nathan Hughes - Colcord, OK
21. Terry Doka - Fountain Hills, AZ & Shawn Shirley - Snowflake, AZ
22. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Destree Yazzie - Chinle, AZ
23. Jeremiah Platero - Fruitland, NM & Jayson Jay Yazzie - Kirkland, NM
24. Jon Arviso - Gallup, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
25. Rance Nez - Rough Rock, AZ & Nelson Long - Gallup, NM
26. Marco Sells - Rough Rock, AZ & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
27. Bryan Sells - Laplata, NM & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
28. Howard Edmundson - Henryetta, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
29. Travis Thom - Schurz, NV & Clint Harry - Porterville, CA
30. Jeremiah Platero - Fruitland, NM & Tyson Charley - Crownpoint, NM
31. Quinton Inman - Ketchum, OK & Nelson Long - Gallup, NM
32. Rance Nez - Rough Rock, AZ & Vern Begay - Chinle, AZ
33. Brandon Ben - Peridot, AZ & Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
34. Troy Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
35. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ & Victor Begay - Winslow, AZ
36. Edward Hawley - Surprise, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
37. Terry Doka - Fountain Hills, AZ & Rawley Ben - Peridot, AZ
38. O.J. Williams - Holbrook, AZ & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
39. Derrick Begay - Winslow, AZ & James Begay Jr. - Winslow, AZ
40. Troy Crawler - Morley, AB & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
3. Sat, May 12 2018 7:00PM
1.
AJ Ben - San Carlos, AZ & Rawley Ben - Peridot, AZ
2. Marlin Manson - Page, AZ & Lloyd Pahi - Page, AZ
3. Cody Ben - Tohatchi, NM & Lyle Ben - Window Rock, AZ
4. Ronnie Ben - Window Rock, AZ & Lyle Ben - Window Rock, AZ
5. AJ Ben - San Carlos, AZ & Shawn Shirley - Snowflake, AZ
6. Darryl Monroe - Page, AZ & Britt Williams - Page, AZ
7. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Leo Ramone - Wadsworth, NV
8. Charley Singer - Flagstaff, AZ & Cy Singer - Flagstaff, AZ
9. Cody Ben - Tohatchi, NM & Shane Jodie - Mulholland Wells, NM
10. Marlin Manson - Page, AZ & Leo Ramone - Wadsworth, NV
4. Sun, May 13 2018 1:00PM
1.
Clifford Williams - Winslow, AZ & Jake Crawler - Morley, AB
2. Justin Turner - Vinita, OK & Clint Harry - Porterville, CA
3. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
4. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Dwight Sells - St. Michaels, AZ
5. Dwight Sells - St. Michaels, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
6. Colin Begay - Chinle, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
7. Clifford Williams - Winslow, AZ & Shane Jodie - Mulholland Wells, NM
8. Britt Williams - Page, AZ & Lloyd Pahi - Page, AZ
9. Colin Begay - Chinle, AZ & Scooter Garcia - Churchrock, NM
10. Justin Turner - Vinita, OK & Hazen Herrera - Claremore, OK
Over 40 CR - 0
JRSteer - 4
2S. Sat, May 12 2018 8:00AM
1.
Tieler Cummings - Henryetta, OK
2. Kasen Johnson - Mandaree, ND
3. Chance Thomas - Window Rock, AZ
4. Caden Bunch - Tahlequah, OK
Jr. Breakaway - 18
2S. Sat, May 12 2018 8:00AM
1.
Caden Bunch - Tahlequah, OK
2. Shaelene Singer - Flagstaff, AZ
3. Kayden Stevenson - Crownpoint, NM
4. Arena Ben - Peridot, AZ
5. James Arviso - Gallup, NM
6. Tieler Cummings - Henryetta, OK
7. Brandon Ben - Peridot, AZ
8. Lucas Edgewater - Ganado, AZ
9. Trey Nez - Chinle, AZ
10. Noah Haven - Window Rock, AZ
11. Destinee Bigman - Phoenix, AZ
12. Trail Yazzie - Chinle, AZ
13. Robyn Holgate - Page, AZ
14. Tayzen Cummings - Henryetta, OK
15. Jaken Todacheenie - Holbrrok, AZ
16. Wyatt Earle - Window Rock, AZ
17. Mia Wilson - Shiprock, NM
18. Kylie Gilbert - Kirtland, NM
Jr. Barrel Racing - 17
2S. Sat, May 12 2018 8:00AM
1.
Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
2. Fallon Jones - Tohatchi, NM
3. Zayla Aguilar - Chinle, AZ
4. Kaley Conway - Browning, MT
5. Ginger Cohea - Skiatook, OK
6. Destinee Bigman - Phoenix, AZ
7. Kamron Gilbert - Kirtland, NM
8. Julia Begay - Indian Wells, AZ
9. Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
10. Kylie Gilbert - Kirtland, NM
11. Autumn Dale - Farmington, NM
12. Arena Ben - Peridot, AZ
13. Mia Wilson - Shiprock, NM
14. Robyn Holgate - Page, AZ
15. Alexandra Begay - Indian Wells, AZ
16. Ramona Ianneo - Porterville, CA
17. Savannah Joe - Sacaton, AZ
SRTR - 22
2S. Sat, May 12 2018 8:00AM
1.
Alfred Bates Jr. - Crownpoint, NM & Matt Henry - Crownpoint, NM
2. Gil Richardson - Page, AZ & Albert Nez - Page, AZ
3. Melvin Jackson - St Michaels, AZ & Albert Nez - Page, AZ
4. Larry Willie - Winslow, AZ & Art Sells - Chinle, AZ
5. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Art Sells - Chinle, AZ
6. Wesley Joe - Sacaton, AZ & Alvin Smith - Crownpoint, NM
7. Ray Smith - Shiprock, NM & Dave Peshlakai - Naschitti, NM
8. Karl Dennison - Tohatchi, NM & Aaron Begay - Higley, AZ
9. Karl Dennison - Tohatchi, NM & Leo Ramone - Wadsworth, NV
10. Howard Edmundson - Henryetta, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
11. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
12. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Howard Begay - Chambers, AZ
13. Howard Begay - Chambers, AZ & Bennie Bitsui - Indian Wells, AZ
14. Troy Crawler - Morley, AB & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
15. Carl Begay - Leuoo, AZ & Victor Begay - Winslow, AZ
16. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Bennie Bitsui - Indian Wells, AZ
17. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Aaron Begay - Higley, AZ
18. Lexy Terry - Crownpoint, NM & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
19. Troy Crawler - Morley, AB & Lexy Terry - Crownpoint, NM
20. Larry Willie - Winslow, AZ & Victor Begay - Winslow, AZ
21. Robie Inman - Ketchum, OK & Leo Ramone - Wadsworth, NV
22. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM