Perkins, OK
Bareback - 11
2. Fri, Apr 20 2018 7:00PM
1.
Jacoby Johns - Okeechobee, FL
2. J.R. Chino - Mescalero, NM
3. Orville Memnook - Spedden, AB
4. Jayco Roper - Oktaha, OK
5. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
6. Brandon Yazzie - Snowflake, AZ
4. Sat, Apr 21 2018 7:00PM
1.
Earl Tsosie Jr. - Window Rock, AZ
2. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
3. Clifford Williams - Winslow, AZ
4. Clancy Clifford - Porcupine, SD
5. Cody Parker - Park Hill, OK
Barrel Racing - 67
2. Fri, Apr 20 2018 7:00PM
1.
Charlcie Gatewood - Welch, OK
2. Micaela Carlile - Tehlequah, OK
3. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
4. Alexis Howell - Wynona, OK
5. Sloan Anderson - White Horse, SD
6. Pj Bradshaw - Beggs, OK
7. Karlee Meyers - Box Elder, MT
3S. Sat, Apr 21 2018 8:00AM
1.
Bobbie Foreman - Rose, OK
2. Janae Hogan - Pryor, OK
3. Mandy Griffith - Vinita, OK
4. Ashley Whatley - Hennepin, OK
5. Amy Eagleton - Sallisaw, OK
6. Raynell Holgate - Page, AZ
7. Ashlie Withrow - Henryetta, OK
8. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
9. Jareth Hale - Ganado, AZ
10. Kaycee Werdel - Chadron, NE
11. Kayla Greenwalt - Big Cabin, OK
12. Katie Garen - Fletcher, OK
13. Kylee Jo Carder - Miami, OK
14. Gaby Whitethorn - Scottsdale, AZ
15. Brandie Inman - Nowata, OK
16. Kortney McReynolds - Jones, OK
17. Kelsy Cunningham - Stuart, OK
18. Jessie Jones - Tahlequah, OK
19. Piper Brown - Henryetta, OK
20. Jannon Hale - Ganado, AZ
21. Kelsey Spurlock - Inola, OK
22. Sherri Lucas - Ochelata, OK
23. Mollie Bassett - Vinita, OK
24. Sky Howard - Shattuck, OK
25. Tamara Smith - Wynona, OK
26. Jayci Braudrick - Bokchito, OK
27. Tiffany Teehee - Claremore, OK
28. Kynder Starr - Catoosa, OK
29. Kelsey Pepion - Browning, MT
30. Josey Walker - Council Hill, OK
31. Tammy Lawhorn - Checotah, OK
32. Baylie Bowzer - Vinita, OK
33. Michelle Lance - Pauls Valley, OK
34. Laramie Stockton - Stigler, OK
35. Lou Ann Smith - Barnsdall, OK
36. Jaylie Finley - Oktaha, OK
37. Haleigh Cone - Bunch, OK
38. Kristen Delaney - Kansas, OK
39. Mia Wilson - Shiprock, NM
40. Ashton Been - Okmulgee, OK
41. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
42. Kelsey Anderson - Sperry, OK
43. Bobbi Jo Crooch - Checotah, OK
44. Alicia Buffer - Jay, OK
45. Allyson Skaggs - Sapulpa, OK
46. Jennifer Turner - Vinita, OK
47. Ginger Cohea - Skiatook, OK
48. Aubry Rae Mauldin - McAlester, OK
49. Montana Hammonds - Muskogee, OK
50. Kila Dalton - Collinsville, OK
51. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
52. Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
53. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
4. Sat, Apr 21 2018 7:00PM
1.
Leslie Maker - Tahlequah, OK
2. Jimme Beth Hefner - Bixby, OK
3. Stephanie Proctor - Pryor, OK
4. Kendyl Hutton - Nowata, OK
5. Cooweesta Williams - Skiatook, OK
6. Sallye Williams - Skiatook, OK
7. Kesse Deal - Dupree, SD
Bull Riding - 15
2. Fri, Apr 20 2018 7:00PM
1.
Cauy Begay - Kayenta, AZ
2. Kole Bowman - Barnsdall, OK
3. Dakota Louis - Browning, MT
4. Adriano Morgan - Bloomfield, NM
5. Slick/ Jordan Phelps - Porcupine, SD
6. Philip Whiteman - La Junta, CO
7. Andrew Manygoats - Snowflake, AZ
4. Sat, Apr 21 2018 7:00PM
1.
Troy Stevens - Lukachukai, AZ
2. Cat Clifford - Porcupine, SD
3. Cole Wagner - Valier, MT
4. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
5. Hernald John - Lukachukai, AZ
6. Preston Louis - Browning, MT
7. Hershel John - Weleetka, OK
8. Cody Jesus - Window Rock, AZ
Calf Roping - 57
1S. Fri, Apr 20 2018 8:00AM
1.
Tylen Layton - Copan, OK
2. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
3. Donovan Yazzie - Brimhall, NM
4. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
5. Jc Larwence - Ashland, MT
6. Nathan Hughes - Colcord, OK
7. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
8. Roy Begay - Window Rock, AZ
9. Clay White - Okmulgee, OK
10. Travis Fisher - Beggs, OK
11. Aaron Johnson - Morris, OK
12. Todd Flinn - Newman Grove, NE
13. Wacey Real Bird - Garryowen, MT
14. Roessel Jackson - Many Farms, AZ
15. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
16. Dalton Lafalier - Bartlett, KS
17. La Ron Johnson - Bixby, OK
18. TY Miller - Tahleqoeh, OK
19. Anthony Craig - Okmulgee, OK
20. Dustin Bassett - Vinita, OK
21. Tre' Goff - Tulsa, OK
22. Nick Mabray - Tahlequah, OK
23. Blair Burk - Durant, OK
24. Bryton Edmundson - Henrietta, OK
25. Zane Goode - Stuart, OK
26. Malachi Pablo - Bloomfield, NM
27. Levi Jackson - Eufaula, OK
28. Brian Carter - Seminole, OK
29. Ke'Juan Gaines - Beggs, OK
30. Dillon Sherrick - Welch, OK
31. Jaxon Clegg - Coweta, OK
32. Casey Stone - Sallisaw, OK
33. Walt White - Owasso, OK
34. Tom Young - Sells, AZ
35. Zalin Edwards - Pawnuska, OK
36. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
37. Gerald Daye - Gallup, NM
2. Fri, Apr 20 2018 7:00PM
1.
Cameron Ousley - Muskogee, OK
2. Chase Crane - Broken Arrow, OK
3. Beau Grant - Wingate, NM
4. Calgry Smith - Haskell, OK
5. Justin Dan - Checotah, OK
6. Dale Fullbright - Muskogee, OK
7. Allen Hartness - Locust Grove, OK
8. Steve Brickey - Tahlequah, OK
9. Connor Osborn - Tecumseh, OK
10. Calvin Smith - Warner, OK
4. Sat, Apr 21 2018 7:00PM
1.
Jeremy Penny - Tulsa, OK
2. Norman Mitchell - Hulbert, OK
3. Sheldon Jones - Rock Point, AZ
4. Jamel Goff - Tulsa, OK
5. Quinton Inman - Ketchum, OK
6. Tyler Warren - Kansas, OK
7. Jeremiah McLaurin - Tulsa, OK
8. Tyler Chaffin - Tahlequah, OK
9. Colt Miller - Fletcher, OK
10. Michael Bates - Tohatchi, NM
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 48
2. Fri, Apr 20 2018 7:00PM
1.
Randi Stanley - Wagoner, OK
2. Charlcie Gatewood - Welch, OK
3. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
4. Sloan Anderson - White Horse, SD
5. Brooke McLemore - Lawton, OK
6. Henly Black - Shonto, AZ
7. Serena Dahozy - Window Rock, AZ
8. Addee Carder - Miami, OK
3S. Sat, Apr 21 2018 8:00AM
1.
Jc Hawk - Scottsdale, AZ
2. Rikki Velasquez - White River, AZ
3. Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
4. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
5. Amy Eagleton - Sallisaw, OK
6. Kylee Jo Carder - Miami, OK
7. Jolynn Martinez - Gallup, NM
8. Arianna Jones - Chinle, AZ
9. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
10. Danielle Lowman - Gilbert, AZ
11. Kelsey Anderson - Sperry, OK
12. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
13. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
14. Lou Ann Smith - Barnsdall, OK
15. Kelsey Pepion - Browning, MT
16. Mollie Bassett - Vinita, OK
17. Erin Jones - Chinle, AZ
18. Lavina Willie - Gallup, NM
19. Mia Wilson - Shiprock, NM
20. April Pablo - Crown Point, NM
21. Taniah Nez - Ganado, AZ
22. Halle Tatham - Pryor, OK
23. Kortney McReynolds - Jones, OK
24. Jayci Braudrick - Bokchito, OK
25. Tiffany Teehee - Claremore, OK
26. Gaby Whitethorn - Scottsdale, AZ
27. Kaycee Werdel - Chadron, NE
28. Piper Brown - Henryetta, OK
29. Mercedes Williams - Faith, SD
30. Tamara Smith - Wynona, OK
4. Sat, Apr 21 2018 7:00PM
1.
Kendyl Hutton - Nowata, OK
2. Cassidy Kelly - Sulpher, OK
3. Kesse Deal - Dupree, SD
4. Bobbi Jo Foreman - Rose, OK
5. Bailey Bates - Tohatchi, NM
6. Jimme Beth Hefner - Bixby, OK
7. Cooweesta Williams - Skiatook, OK
8. Tayler Haskins - Carthage, MO
9. Tomie Peterson - Parade, SD
10. Sallye Williams - Skiatook, OK
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 16
2. Fri, Apr 20 2018 7:00PM
1.
Cory Fox - Standoff, AB
2. Gulley Finnell - Pryor, OK
3. Llewellyn Paul - Shiprock, NM
4. Robert Burbank - Rock Point, AZ
5. Soshane Kee - Many Farms, AZ
6. Kane Kee - Keams Canyon, AZ
7. Antonio Yazzie - Aneth, UT
8. Corey Lefebre - Bloomfield, NM
4. Sat, Apr 21 2018 7:00PM
1.
Jeremy Meeks - Scenic, SD
2. Creighton Curley - Window Rock, AZ
3. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
4. Kaden Deal - Dupree, SD
5. Jeremy Means - Eagle Butte, SD
6. Seth Longbrake - Milesville, SD
7. Kash Deal - Dupree, SD
8. Colton Goad - Enid, OK
Sr. Breakaway - 23
3S. Sat, Apr 21 2018 8:00AM
1.
Lynn Williams - Faith, SD
2. Sallye Williams - Skiatook, OK
3. Victor Begay - Winslow, AZ
4. Greg Mitchell - Hulbert, OK
5. Blair Matheson - Mandan, ND
6. Short Foreman - Oaks, OK
7. Mick Foreman - Rose, OK
8. Bruce Davis - Oaks, OK
9. Keith Parker - Sperry, OK
10. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
11. Karl Dennison - Tohatchi, NM
12. Joel Maker - Tahlequah, OK
13. G.V. Gulager - Tahlequah, OK
14. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
15. Allen Hartness - Locust Grove, OK
16. Dick Foreman - Oaks, OK
17. Robie Inman - Ketchum, OK
18. Chuck Morgan - Comanche, OK
19. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
20. Nick Goad - Enid, OK
21. Howard Edmundson - Henryetta, OK
22. Shea Enos - Scottsdale, AZ
23. Norman Bates - Tohatchi, NM
Steer Wrestling - 27
1S. Fri, Apr 20 2018 8:00AM
1.
Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
2. Donovan Yazzie - Brimhall, NM
3. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
4. Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
5. Wacey Real Bird - Garryowen, MT
6. Casey Stone - Sallisaw, OK
7. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
8. Kyle Smith - Crownpoint, NM
9. Bryton Edmundson - Henrietta, OK
10. Hollis Jodie - Winslow, AZ
11. Marshall Allen - Sheepsprings, NM
2. Fri, Apr 20 2018 7:00PM
1.
Steve Brickey - Tahlequah, OK
2. Bradley McGee - Muskogee, OK
3. Chris Brown - Muskogee, OK
4. Lawrence Thompson Jr. - Muskogee, OK
5. Howard Edmundson - Henryetta, OK
6. Chase Crane - Broken Arrow, OK
7. Calgry Smith - Haskell, OK
8. Cameron Ousley - Muskogee, OK
4. Sat, Apr 21 2018 7:00PM
1.
Shawn Buffalo - Maskwacis, AB
2. Tyler Warren - Kansas, OK
3. Jordan Wiseman - Weatherford, OK
4. Brandon Bates - Winslow, AZ
5. Quinton Inman - Ketchum, OK
6. Michael Bates - Tohatchi, NM
7. Neale Howell - Bunch, OK
8. Johnny Jones - Midwest City, OK
Team Penning - 0
Team Roping - 58
1S. Fri, Apr 20 2018 8:00AM
1.
Colin Begay - Chinle, AZ & Scooter Garcia - Church Rock, AZ
2. Howard Edmundson - Henryetta, OK & Scott Daily - Ark City, KS
3. Reno Stoebner - Bastrop, TX & Scooter Garcia - Church Rock, AZ
4. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & James Begay Jr. - Winslow, AZ
5. Donovan Yazzie - Brimhall, NM & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
6. BO Vocu - Ashland, MT & Ray Champ - Cut Bank, MT
7. Pete White - Ronan, MT & Ray Champ - Cut Bank, MT
8. Clay Holz - Niobrara, NE & Todd Flinn - Newman Grove, NE
9. Britt Williams - Page, AZ & Lloyd Pahi - Page, AZ
10. Colin Begay - Chinle, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
11. Cody Ben - Tohatchi, NM & Lyle Ben - Window Rock, AZ
12. Clifford Williams - Winslow, AZ & Victor Begay - Winslow, AZ
13. Clifford Williams - Winslow, AZ & Shane Jodie - Mulholland Wells, NM
14. Travis Fisher - Beggs, OK & Tyler Chaffin - Tahlequah, OK
15. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
16. Justin Turner - Vinita, OK & Coleman Proctor - Pryor, OK
17. Kelan Gesinger - Eagle Butte, SD & Lynn Williams - Faith, SD
18. Justin Turner - Vinita, OK & Clint Harry - Porterville, CA
19. Marlin Manson - Page, AZ & Lloyd Pahi - Page, AZ
20. Coda Myers - Sulpher, OK & Carter Gurrola - Admore, OK
21. Dwight Sells - St. Michaels, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
22. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Lynn Williams - Faith, SD
23. Marlin Manson - Page, AZ & Britt Williams - Page, AZ
24. Danielle Lowman - Gilbert, AZ & Camron Tsinigine - Gilbert, AZ
25. Ronnie Ben - Window Rock, AZ & Lyle Ben - Window Rock, AZ
26. Cody Ben - Tohatchi, NM & Shane Jodie - Mulholland Wells, NM
27. Luke Line - Copan, OK & Briar Tune - Vinita, OK
28. Casey Stone - Sallisaw, OK & Wacey Real Bird - Garryowen, MT
29. TY Miller - Tahleqoeh, OK & Tyler Warren - Kansas, OK
30. Cale Markham - Vinita, OK & Coleman Proctor - Pryor, OK
31. Cale Markham - Vinita, OK & Clint Harry - Porterville, CA
32. Scott Buffer - Carl Junction, MO & Dustin Buffer - Jay, OK
33. Scott Buffer - Carl Junction, MO & Rio Esquibel - Edna, KS
34. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
35. Reno Stoebner - Bastrop, TX & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
36. Justin Sroufe - Colcord, OK & Dustin Buffer - Jay, OK
37. Travis Fisher - Beggs, OK & Kelan Gesinger - Eagle Butte, SD
38. Dwight Sells - St. Michaels, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
2. Fri, Apr 20 2018 7:00PM
1.
Ben Foreman - Oaks, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
2. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Hazen Herrera - Claremore, OK
3. Eric Flurry - Sallisaw, OK & Stitches Stanley - Wagoner, OK
4. Mike Bacon - Boswell, OK & Stitches Stanley - Wagoner, OK
5. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
6. Jerome Chee - Leupp, AZ & Rory Billie - Winslow, AZ
7. Mike Bacon - Boswell, OK & Tyler Hutchins - Shinn Springs, AR
8. Eric Flurry - Sallisaw, OK & Tyler Hutchins - Shinn Springs, AR
9. John W. Bahe - Chinle, AZ & Rory Billie - Winslow, AZ
10. John W. Bahe - Chinle, AZ & Jerome Chee - Leupp, AZ
4. Sat, Apr 21 2018 7:00PM
1.
Dennis Begay - Ft. Wingate, NM & Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
2. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ & Victor Begay - Winslow, AZ
3. Dennis Begay - Ft. Wingate, NM & Rudy Yazzie - Window Rock, AZ
4. Wes Dayzie - Tuba City, AZ & Camron Tsinigine - Gilbert, AZ
5. Wes Dayzie - Tuba City, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
6. Blaine Jim Redhorse - Chinle, AZ & James Begay Jr. - Winslow, AZ
7. Blaine Jim Redhorse - Chinle, AZ & Rudy Yazzie - Window Rock, AZ
8. Quinton Inman - Ketchum, OK & Nathan Hughes - Colcord, OK
9. Quinton Inman - Ketchum, OK & Hazen Herrera - Claremore, OK
10. Tyler Chaffin - Tahlequah, OK & Tyler Warren - Kansas, OK
Over 40 CR - 0
JRSteer - 6
3S. Sat, Apr 21 2018 8:00AM
1.
Chance Thomas - Window Rock, AZ
2. Caden Bunch - Tahlequah, OK
3. Brayden Lewis - Siloam Springs, AR
4. Tieler Cummings - Henryetta, OK
5. Dylan Bradford - Selby, SD
6. Kasen Johnson - Mandaree, ND
Jr. Breakaway - 22
3S. Sat, Apr 21 2018 8:00AM
1.
Kayden Stevenson - Crownpoint, NM
2. Lane B Bitsilly - Tsaile, AZ
3. Luke Line - Copan, OK
4. Briar Tune - Vinita, OK
5. Caden Bunch - Tahlequah, OK
6. Tyler Kash Fish - Harrah, OK
7. Blake Tatham - Pryor, OK
8. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
9. Marcus Foreman - Twin Oaks, OK
10. Dodge Hogan - Pryor, OK
11. Mollie Bassett - Vinita, OK
12. Tayzen Cummings - Henryetta, OK
13. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT
14. Charlcie Gatewood - Welch, OK
15. Audrey Fish - Wellston, OK
16. Tieler Cummings - Henryetta, OK
17. Caleb Peper - Adair, OK
18. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
19. Halle Tatham - Pryor, OK
20. Cooper Massey - Adair, OK
21. Weston Carter - Seminole, OK
22. Mia Wilson - Shiprock, NM
Jr. Barrel Racing - 16
3S. Sat, Apr 21 2018 8:00AM
1.
Jewel Crawford - Niotaze, KS
2. Ginger Cohea - Skiatook, OK
3. Harlea Adams - Checotah, OK
4. Audrey Fish - Wellston, OK
5. Aubry Rae Mauldin - McAlester, OK
6. Savanna Adams - Checotah, OK
7. Mia Wilson - Shiprock, NM
8. Shawnee Lawrence - Cherry Creek, SD
9. Savannah Fish - Harrah, OK
10. Jacey Frederick - Sallisaw, OK
11. Ashley Walker - Council Hill, OK
12. Kelsey Peper - Adair, OK
13. Mollie Bassett - Vinita, OK
14. Charlcie Gatewood - Welch, OK
15. Halle Tatham - Pryor, OK
16. Maggie Passmore - Rose, OK
SRTR - 28
3S. Sat, Apr 21 2018 8:00AM
1.
Shea Enos - Scottsdale, AZ & Victor Begay - Winslow, AZ
2. Karl Dennison - Tohatchi, NM & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
3. Robie Inman - Ketchum, OK & Lynn Williams - Faith, SD
4. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Lynn Williams - Faith, SD
5. Bruce Davis - Oaks, OK & Randy Dirteater - Tahlequah, OK
6. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
7. Norman Flurry - Sallisaw, OK & Dwight Graham - Sallisaw, OK
8. Howard Edmundson - Henryetta, OK & Doyle Bacon - Boswell, OK
9. Jack Foreman - Bixby, OK & Joel Maker - Tahlequah, OK
10. Robie Inman - Ketchum, OK & Aaron Begay - Higley, AZ
11. Dick Foreman - Oaks, OK & Tarz Foreman - Twin Oaks, OK
12. Jack Foreman - Bixby, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
13. Karl Dennison - Tohatchi, NM & Aaron Begay - Higley, AZ
14. Mick Foreman - Rose, OK & Short Foreman - Oaks, OK
15. David Bacon - Boswell, OK & Randy Dirteater - Tahlequah, OK
16. David Bacon - Boswell, OK & Doyle Bacon - Boswell, OK
17. Dick Foreman - Oaks, OK & Short Foreman - Oaks, OK
18. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
19. Johnny Cox - Bokoshe, OK & Dwight Graham - Sallisaw, OK
20. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Victor Begay - Winslow, AZ
21. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
22. Johnny Cox - Bokoshe, OK & Roger Edgmon - Sallisaw, OK
23. Howard Edmundson - Henryetta, OK & G.V. Gulager - Tahlequah, OK
24. Ben Foreman - Oaks, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
25. Ben Foreman - Oaks, OK & Joel Maker - Tahlequah, OK
26. Mick Foreman - Rose, OK & Tarz Foreman - Twin Oaks, OK
27. Bruce Davis - Oaks, OK & G.V. Gulager - Tahlequah, OK
28. Norman Flurry - Sallisaw, OK & Roger Edgmon - Sallisaw, OK