Wall, SD
Bareback - 8
1. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Clancy Clifford - Porcupine, SD
2. Jake Carmody - Mobridge, SD
3. Jake McCoy - New Underwood, SD
3. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Rowdy Hughson - Hot Springs, SD
2. Jake Smith - Rapid City, SD
4. Sat, July 8 2017 7:00PM
1.
Joe Wilson - Martin, SD
2. Jim Bob Ellsworth - Ft. Thompson, SD
3. Dylan Riggins - Kadoka, SD
Barrel Racing - 75
1. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Jenna Humble - Mud Butte, SD
2. Lainee Sampson - Interior, SD
3. Joey Williams - Buffalo, SD
4. Kathleen Carlson - Kadoka, SD
5. Summer Kosel - Glenham, SD
6. Brooke Diedrichs - Wall, SD
7. Tearnee Nelson - Faith, SD
8. Libby Diedrichs - Wall, SD
9. Krystal Dorsey - Isabel, SD
10. Brianna Williams - Buffalo, SD
11. Kristi Alley - Isabell, SD
12. Rachel Dahl - Volin, SD
1SA. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Jodie Obryan - Kodoka, SD
2. Hallie Fulton - Miller, SD
3. Shyanna Cahoy - Sheridan, WY
4. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
5. Karissa Rayhill - Martin, SD
6. Katie Hostutler - Midland, SD
7. Tammy Watson - Garretson, SD
8. Jessica Holmes - Buffalo, SD
9. Piper Cordes - Wall, SD
10. Katie Tibbs - Ft. Pierre, SD
11. Shannon Porch-Reinert - Wanblee, SD
12. Maddie Pauley - Wall, SD
13. Emilee Pauley - Wall, SD
2S. Fri, July 7 2017 10:00AM
1.
Kelly Anders - Elm Springs, SD
2. Wanda Brown - Edgemont, SD
3. Heather Bosse - Cogswell, ND
4. Melodi Christensen - Kennebec, SD
5. Jenna Elshere - Quinn, SD
6. Hallie Kroeplin - Highmore, SD
7. Ginger Laduke - Gillette, WY
8. Cassy Woodward - Dupree, SD
9. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
10. Jill Moody - Pierre, SD
11. Sydney Maher - Timber Lake, SD
12. Carlee Johnston - Elm Springs, SD
13. Jonnie Anders - Elm Springs, SD
14. Carole Hollers - Sturgis, SD
15. Jaymi Meeks - Scenic, SD
16. Kyndra Elshere - Faith, SD
17. Brooke Howell - Belle Fourche, SD
18. Haley Huls - Lennox, SD
19. Sloan Anderson - White Horse, SD
20. Torrie Michels - Mitchell, SD
21. Callie Robinson - Moorcroft, WY
22. Stephanie Curtis - Fruitdale, SD
3. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Lann Shorb - Philip, SD
2. Kassidy Boyd - Spearfish, SD
3. Morgan Janisch - Lake City, SD
4. Becky Barry - Belle Fourche, SD
5. Rickie Engesser - Spearfish, SD
6. Taylor Bothwell - Pierre, SD
7. Kaylee Williams - Faith, SD
8. Siarra Johnson - Castlewood, SD
9. Kaylee Gallino - Wasta, SD
10. Taylor Barry - Carter, SD
11. Anna Rorison - Gillette, WY
3SA. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Jenny Belkham - Blunt, SD
2. Jakki Hunt - Dupree, SD
3. Whitney Thurmond - Strasberg, CO
4. Wacey Brown - Piedmont, SD
5. Calby Pearman - Parade, SD
6. Sidney Peterson - Minot, ND
7. Quincy Sagelke - Gillette, WY
4. Sat, July 8 2017 7:00PM
1.
Toree Gunn - Wasta, SD
2. D'Ann Gehlsen - Mission, SD
3. Amy Wilcox - Howes, SD
4. Emily Rymerson - Huron, SD
5. Amy Brunson - New Underwood, SD
6. Josie Blasius - Wall, SD
7. Deb Thompson - Gordon, NE
8. Kaitlyn Latham - Flandreau, SD
9. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
10. Wendy Suhn - Hermosa, SD
Bull Riding - 10
1. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Rowdy Hughson - Hot Springs, SD
2. Wacey Ferguson - Hermosa, SD
3. Michael Marler - Rapid City, SD
3. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Justin Pabst - Sioux Falls, SD
2. Josh Baretta - Wall, SD
3. Lyle Dillion - Kyle, SD
4. Sat, July 8 2017 7:00PM
1.
Lane Roettele - Aberdeen, SD
2. Casey Reder - Martin, SD
3. Allen Auer - Whitewood, SD
4. Dewey O'Dea - Mission, SD
Calf Roping - 35
1. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Jeremy Carmey - Piedmont, SD
2. Taylor Davidson - Douglas, WY
3. Blake Eggl - Minot, ND
4. Trevor Olson - Mud Butte, SD
5. Tyler Scheebel - Oral, SD
6. Justin Schofield - Wessington Springs, SD
7. Chase Lako - Faith, SD
2S. Fri, July 7 2017 10:00AM
1.
Kourt Starr - Dupree, SD
2. Sam Huffman - Belle Fourche, SD
3. Jon Peterson - Belle Fourche, SD
4. Boe Brown - Valentine, NE
5. Thane Lockhart - Oelrichs, SD
6. Preston Novak - Newell, SD
7. Matt Nelson - Colman, SD
3. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Winston Brown - Piedmont, SD
2. Chad Pelster - Belle Fourche, SD
3. Jesse Clement - Ridgeview, SD
4. Sterling Lee - Rhame, ND
5. Trevor Hupp - Tulare, SD
6. Rance Johnson - Philip, SD
7. Logan Brown - Miles City, MT
8. Lee Sivertsen - Ree Heights, SD
9. Samuel Boldon - Oglala, SD
10. Reed Johnson - Philip, SD
4. Sat, July 8 2017 7:00PM
1.
Seth Anderson - Hurley, SD
2. Trey Young - Dupree, SD
3. Braeden Edleman - Huron, SD
4. Owen Fagerhaug - Plankinton, SD
5. Billy Boldon - Oglala, SD
6. Troy Wilcox - Red Owl, SD
7. Cole Robinson - Moorcroft, WY
8. Matt Peters - Oral, SD
9. Jess Woodward - Dupree, SD
10. Dallas Louden - Martin, SD
11. Brett Wilcox - Red Owl, SD
Goat Tying - 30
1. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Emilee Pauley - Wall, SD
2. Amy Tierney - Oral, SD
3. Makenna Balkenbush - Sheridan, WY
4. Tearnee Nelson - Faith, SD
5. Karissa Rayhill - Martin, SD
6. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
7. Brianna Williams - Buffalo, SD
8. Kianna Ward - Belle Fourche, SD
9. Jordan Tierney - Oral, SD
2S. Fri, July 7 2017 10:00AM
1.
Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
2. Lacey Tech - Fairfax, SD
3. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
4. Savana Johnston - Elm Springs, SD
5. Sierra Jo Keith - Stanfield, AZ
6. Chelsey Kelly - Dupree, SD
7. Tessa Menzel - Quinn, SD
8. Carlee Johnston - Elm Springs, SD
9. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
10. Brandi Cwach - Newell, SD
11. Katy Miller - Faith, SD
12. Mataya Eklund - Valentine, NE
13. Shayna Miller - Faith, SD
14. Tawny Barry - Carter, SD
15. Natilie Leisinger - Highmore, SD
3. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Jacey Hupp - Huron, SD
2. Lexy Williams - Hettinger, ND
3. Tarin Hupp - Huron, SD
4. Rickie Engesser - Spearfish, SD
5. Lauren Bane - Strasberg, CO
6. Kaycee Monnens - Hulett, WY
Ladies Breakaway - 93
1. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Amy Tierney - Oral, SD
2. Summer Henry - Interior, SD
3. Tierney Hamlin - Highmore, SD
4. Kianna Ward - Belle Fourche, SD
5. Calby Hanson - Jamestown, ND
6. Tearnee Nelson - Faith, SD
7. Jessica Ryan - Belle Fourche, SD
8. Kayla Spickelmier - Buffalo, SD
9. Joey Williams - Buffalo, SD
10. Kassie Kautzman - Walcott, ND
11. Jordan Tierney - Oral, SD
12. Kayla Scott - Jamestown, ND
1SA. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Brooklyn Hanson - Faith, SD
2. Hannah Hostutler - Midland, SD
3. Kadi McFadden - Mud Butte, SD
4. Shyanna Cahoy - Sheridan, WY
5. Emilee Pauley - Wall, SD
6. Makenna Balkenbush - Sheridan, WY
7. Nikki Opatrny - Cochranton, PA
8. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
9. Tryn Robertson - Box Elder, SD
10. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
11. Vanzi Knippling - Chamberlain, SD
12. Brianna Williams - Buffalo, SD
13. Brooke Nelson - Philip, SD
14. Hallie Fulton - Miller, SD
15. Sidney Carey - Oral, SD
16. Kallie Carey - Huron, SD
17. Jessica Holmes - Buffalo, SD
2S. Fri, July 7 2017 10:00AM
1.
Bailey Burch - Rozet, WY
2. Callie Robinson - Moorcroft, WY
3. Brooke Howell - Belle Fourche, SD
4. Savana Johnston - Elm Springs, SD
5. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
6. Cassy Woodward - Dupree, SD
7. Mataya Eklund - Valentine, NE
8. Sierra Jo Keith - Stanfield, AZ
9. Mykelsi Schnose - Oelrichs, SD
10. Tess Steedley - Sundance, WY
11. Misty Brown - Valentine, NE
12. Layna Tibbs - Ft. Pierre, SD
13. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
14. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
15. Katy Miller - Faith, SD
16. Brandi Cwach - Newell, SD
17. Carlee Johnston - Elm Springs, SD
18. Sloan Anderson - White Horse, SD
19. Carole Hollers - Sturgis, SD
20. Tawny Barry - Carter, SD
21. Tessa Menzel - Quinn, SD
22. Shayla Howell - Belle Fourche, SD
23. Shayna Miller - Faith, SD
24. Haley Huls - Lennox, SD
25. Jacque Peterson - Isabel, SD
26. Jana Jasper - Morrill, NE
3. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Sierra Lee - Rhame, ND
2. Taylor Bothwell - Pierre, SD
3. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
4. Kim Hofer - Rozet, WY
5. Tarin Hupp - Huron, SD
6. Peggy Garman - Sundance, WY
7. Jalyne Schuster(roberts-Schuster) - Wolf Point, MT
8. Rickie Engesser - Spearfish, SD
9. Lauren Bane - Strasberg, CO
10. Kaycee Monnens - Hulett, WY
11. Katie Lensegrav - Interior, SD
3SA. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Jenny Belkham - Blunt, SD
2. Laura Hunt - Ridgeview, SD
3. Jacey Hupp - Huron, SD
4. Jordyn Johnson - Sturgis, SD
5. Lexy Williams - Hettinger, ND
6. Bailey Hapney - Fort Pierre, SD
7. Jakki Hunt - Dupree, SD
8. Tyann Steckelberg - Oacoma, SD
9. Rylee Jo Rutten - Colome, SD
10. Whitney Thurmond - Strasberg, CO
11. Quincy Sagelke - Gillette, WY
12. Bailey Peterson - Parade, SD
13. Sidney Peterson - Minot, ND
14. Calby Pearman - Parade, SD
15. Trista Berry - Piedmont, SD
4. Sat, July 8 2017 7:00PM
1.
Syerra Christensen - Kennebec, SD
2. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
3. Kaycee Wilking - Hartford, SD
4. Taryn Sippel - Pierpont, SD
5. Shannon Fagerhaug - Plankinton, SD
6. Tomie Peterson - Parade, SD
7. Brenda White - Oelrichs, SD
8. Moriah Glaus - Chamberlain, SD
9. Toree Gunn - Wasta, SD
10. Megan Steiger - Rapid City, SD
11. Savanna Glaus - Chamberlain, SD
12. Whitney Knippling - Spearfish, SD
Mixed Team Roping - 39
1. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Ashly Price - Faith, SD & Clint Cobb - White Owl, SD
2. Amy Tierney - Oral, SD & Jeff Carmey - Piedmont, SD
3. Hannah Hostutler - Midland, SD & Glen Hostutler - Midland, SD
4. Mike Nelson - Philip, SD & Brooke Nelson - Philip, SD
5. Sidney Carey - Oral, SD & Scott Obryan - Kodoka, SD
6. Tearnee Nelson - Faith, SD & Wade Nelson - Faith, SD
7. Jordan Tierney - Oral, SD & Billy Myers - St. Onge, SD
8. Joey Williams - Buffalo, SD & Joe Painter - Buffalo, SD
9. Jessica Holmes - Buffalo, SD & Casey Holmes - Buffalo, SD
2S. Fri, July 7 2017 10:00AM
1.
Callie Robinson - Moorcroft, WY & Brent Mcinerny - Alzada, MT
2. Lorna Shoemaker - Faith, SD & Kelly Shoemaker - Faith, SD
3. Brooke Howell - Belle Fourche, SD & Guy Howell - Belle Fourche, SD
4. Shayla Howell - Belle Fourche, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
5. Jana Jasper - Morrill, NE & Mike Wiedman - Morrill, NE
6. Brandi Cwach - Newell, SD & Preston Novak - Newell, SD
7. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD & Grady Egly - Oelrichs, SD
8. Trina Arneson - Enning, SD & Melvin Arneson - Enning, SD
9. Layna Tibbs - Ft. Pierre, SD & Zane Tibbs - Ft. Pierre, SD
10. Carlee Johnston - Elm Springs, SD & Matt Nelson - Colman, SD
11. Sloan Anderson - White Horse, SD & Sam Huffman - Belle Fourche, SD
3. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Kelsey McDaniel - Phillip, SD & Jade Schmidt - Box Elder, SD
2. Lorita Nelson - Phillip, SD & Jeff Nelson - Philip, SD
3. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD & Gary Zilverberg - Holabird, SD
4. Kim Hofer - Rozet, WY & Levi Hapney - Quinn, SD
5. Jacey Hupp - Huron, SD & Trevor Hupp - Tulare, SD
6. Laura Hunt - Ridgeview, SD & Jj Hunt - Ridgeview, SD
7. Tarin Hupp - Huron, SD & Levi Blow - Fort Pierre, SD
8. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Jewel Bettelyoun - Eagle Butte, SD
9. Emma Michael - Wall, SD & Radon Anderson - Wall, SD
10. Denise Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
4. Sat, July 8 2017 7:00PM
1.
Syerra Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
2. Whitney Knippling - Spearfish, SD & Allen Auer - Whitewood, SD
3. Savanna Glaus - Chamberlain, SD & Ethan Parr - Mitchell, SD
4. Kaycee Wilking - Hartford, SD & Steve Klein - Sioux Falls, SD
5. Jennifer Gale - Humboldt, SD & Darren Lammers - Chancellor, SD
6. Melissa Morris - Pierre, SD & Colton Musick - Pierre, SD
7. Melissa Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
8. Brenda White - Oelrichs, SD & Dalton Richter - Quinn, SD
9. Moriah Glaus - Chamberlain, SD & Logan Parr - Mitchell, SD
Saddle Bronc - 21
1. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Chase Miller - Ukon, OK
2. Jake Foster - Meadow, SD
3. Rhett Fanning - Martin, SD
4. Dalton Davis - Holcomb, KS
5. Trevor Knippling - Chamberlain, SD
6. Whyley Ruhnke - Miller, SD
3. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Carter Elshere - Elm Springs, SD
2. Lane Stirling - Buffalo, SD
3. JJ Elshere - Hereford, SD
4. Seth Longbrake - Milesville, SD
5. Trey Elshere - Quinn, SD
6. Jordan Hunt - Faith, SD
7. Rowdy Hughson - Hot Springs, SD
8. Kolton Salonen - Gregory, SD
4. Sat, July 8 2017 7:00PM
1.
Miles Kreeger - Lake Andes, SD
2. Jeremy Meeks - Scenic, SD
3. John Thelen - Mitchell, SD
4. Jesse Wilson - Syett, SD
5. Trampus Thompson - Sturgis, SD
6. Cole Hindman - Kodaka, SD
7. Chet Smith - Rapid City, SD
Sr. Breakaway - 41
1. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Kelly Eggl - Minot, ND
2. Jeff Schaefer - Des Lacs, ND
3. Joe Painter - Buffalo, SD
4. Barry Knippling - Chamberlain, SD
5. Gerald McInerney - Sundance, WY
6. Bart Ness - Kennebec, SD
7. Chuck Hamlin - Highmore, SD
8. Bogie Webb - Volin, SD
9. Glen Hostutler - Midland, SD
10. Mike Nelson - Philip, SD
11. Mike McInerney - Sundance, WY
12. Shawn Carey - Highmore, SD
2S. Fri, July 7 2017 10:00AM
1.
Lynn Williams - Faith, SD
2. Tom Williams - Faith, SD
3. John Hoven - McLaughlin, SD
4. Rich Steedley - Sundance, WY
5. Len Hofer - Piedmont, SD
6. Lynn McNenny - Sturgis, SD
7. Mark Fulton - Miller, SD
8. Court Sears - Nenzal, NE
9. Harold Gerdes - Hecla, SD
10. Kirk Ford - Sturgis, SD
11. Bob Burke - Sundance, WY
3. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Darrell Barry - Belle Fourche, SD
2. Jim Hale - White Owl, SD
3. JD Williams - Faith, SD
4. Gary Zilverberg - Holabird, SD
5. Tim Nelson - Midland, SD
6. Scott Lammers - Hermosa, SD
7. Scott Reiners - Lennox, SD
8. Billy Gallino - Wasta, SD
4. Sat, July 8 2017 7:00PM
1.
Scott Hollenbeck - Winner, SD
2. Roy Lemmon - Eagle Butte, SD
3. Chuck Nelson - Hartford, SD
4. Darren Lammers - Chancellor, SD
5. Steve Klein - Sioux Falls, SD
6. Lyle Wilcox - Red Owl, SD
7. Mark Schumacher - Wolsey, SD
8. R.E. Lamle - Cody, NE
9. John Dean - Platte, SD
10. Lennis Fagerhaug - Wessington Springs, SD
Steer Wrestling - 31
1. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Tye Hale - Faith, SD
2. Tee Hale - Union Center, SD
3. Cyler Dowling - Newell, SD
4. Clint Nelson - Philip, SD
5. Cole Trainor - Faith, SD
6. Tyler Burn - Martin, SD
2S. Fri, July 7 2017 10:00AM
1.
Mike Wiedman - Morrill, NE
2. Wyatt Schaak - Wall, SD
3. Grady Egly - Oelrichs, SD
3. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Trig Olson - Prairie City, SD
2. JJ Hunt - Ridgeview, SD
3. Kaiden White Bear - Wolf Point, MT
4. Justin Boll - Hartford, SD
5. Jace Christensen - Flandreau, SD
6. Brandon Spencer - Pierre, SD
7. Jason Hapney - Harrold, SD
8. Sterling Lee - Rhame, ND
9. TY Ollerich - Hartford, SD
10. Bryce Baker - Ft. Pierre, SD
11. Bryce Dibbern - Amherst, NE
12. Lyman Colliflower - Ridgeview, SD
4. Sat, July 8 2017 7:00PM
1.
Ethan Parr - Mitchell, SD
2. Cass Lytle - Quinn, SD
3. Kyle Stoddard - Ft. Pierre, SD
4. Billy Boldon - Oglala, SD
5. Todd Suhn - Hermosa, SD
6. Tate Eisenbraun - Wall, SD
7. Joe Wilson - Martin, SD
8. Herbie O'Daniel - Kodoka, SD
9. Brett Wilcox - Red Owl, SD
10. Jesse Wilson - Syett, SD
Team Penning - 0
Team Roping - 54
1. Thurs, July 6 2017 7:00PM
1.
Peyton Holliday - Choudeau, OK & Kingston Chang - Dodge City, KS
2. Wade Nelson - Faith, SD & Clint Cobb - White Owl, SD
3. Tye Hale - Faith, SD & Tee Hale - Union Center, SD
4. Bart Ness - Kennebec, SD & Terry Fischer - Ft. Yates, ND
5. Trevor Olson - Mud Butte, SD & Tyus Olson - Mud Butte, SD
6. Casey Holmes - Buffalo, SD & Joe Painter - Buffalo, SD
7. Jason Thorstenson - Rapid City, SD & Jeff Carmey - Piedmont, SD
8. Kelly Eggl - Minot, ND & Jeff Schaefer - Des Lacs, ND
9. Jeremy Carmey - Piedmont, SD & Billy Myers - St. Onge, SD
10. Braden Pirrung - Hartford, SD & Payton Pirrung - Hartford, SD
11. Devin McGrath - Belle Fourche, SD & Parker Murnion - Bowman, ND
12. Tyler Burn - Martin, SD & Keith Hodson - Martin, SD
2S. Fri, July 7 2017 10:00AM
1.
Clint Nelson - Philip, SD & Brent Mcinerny - Alzada, MT
2. Pearson Wientjes - Mound City, SD & Razen Merrill - Piedmont, SD
3. Guy Howell - Belle Fourche, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
4. Jon Peterson - Belle Fourche, SD & Jace Engesser - Spearfish, SD
5. Jeff Belkham - Ft. Pierre, SD & Kole Latham - Flandreau, SD
6. Wyatt O'Neill - Glendive, MT & Hayes Messerly - Glendive, MT
7. Neal Engesser - Spearfish, SD & Jaren Konstant - Spearfish, SD
8. Grady Egly - Oelrichs, SD & Wyatt Schaak - Wall, SD
9. Dalton Lessert - Martin, SD & Jeremy Ferguson - Eagle Butte, SD
10. Levi Derner - New Underwood, SD & Chance Derner - New Underwood, SD
11. Justin Collins - Belle Fourche, SD & Preston Novak - Newell, SD
12. Kourt Starr - Dupree, SD & Colt Peterson - Isabel, SD
13. Wade Monnens - Spearfish, SD & Bodie Mattson - Spearfish, SD
14. Tim Nutter - Rapid City, SD & Rio Nutter - Rapid City, SD
15. Colby Hetzel - Lemmon, SD & Sam Huffman - Belle Fourche, SD
16. Melvin Arneson - Enning, SD & Tarin Arneson - Enning, SD
17. Cash Hetzel - Lemmon, SD & Jhett Williams - Iron Thunder, SD
18. Mark Fulton - Miller, SD & Phil Gerard - Miller, SD
3. Fri, July 7 2017 7:00PM
1.
Troy Richter - Quinn, SD & Tj Ruland - Wall, SD
2. TY Ollerich - Hartford, SD & Bryce Baker - Ft. Pierre, SD
3. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
4. Tucker McDaniel - Midland, SD & Jeff Nelson - Philip, SD
5. Trace Steele - Sundance, WY & Logan Brown - Miles City, MT
6. JJ Hunt - Ridgeview, SD & Cal Peterson - Parade, SD
7. Cameron Richter - Quinn, SD & Dalton Richter - Wall, SD
8. Wroper Kosel - Glenham, SD & Jesse Dale - Timber Lake, SD
9. Billy Gallino - Wasta, SD & Levi Hapney - Quinn, SD
10. Tim Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
11. Ryan Elshere - Elm Springs, SD & Cory Elshere - Wall, SD
12. Dalton Sheridan - Faith, SD & Cody Trainor - Red Owl, SD
13. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Clint Harry - Eagle Butte, SD
4. Sat, July 8 2017 7:00PM
1.
Ethan Parr - Mitchell, SD & Logan Parr - Mitchell, SD
2. Cass Lytle - Quinn, SD & Riley Schreiber - Wall, SD
3. Cole Robinson - Moorcroft, WY & Seth Anderson - Hurley, SD
4. Luke Heninger - Ft. Pierre, SD & Kyle Stoddard - Ft. Pierre, SD
5. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
6. Troy Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
7. Trevor Scantling - Buffalo, WY & Trey Sheets - Cheyenne, WY
8. Chuck Nelson - Hartford, SD & Steve Klein - Sioux Falls, SD
9. Joe Wilson - Martin, SD & Ty Kennedy - Phillip, SD
10. Conner McNenny - Sturgis, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
11. Shaun Ruland - Wall, SD & Riley Ruland - Wall, SD
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0