Saddle Lake, AB
Bareback - 7
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
Cody Big Tobacco - Siksika, AB
2. Justin Randle - Fort Vermilion, BC
3. Billy Turner - Edmonton, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Chad Randle - Vermilion, AB
2. Cam Bruised Head - Standoff, AB
3. Jacoby Johns - Okeechobee, FL
4. Orville Memnook - Spedden, AB
Barrel Racing - 26
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
Rayne Bruised Head - Standoff, AB
2. Traci Creighton - Standoff, AB
3. Tristin Bull - Goodfish Lake, AB
4. Nevada Crane - Maskwacis, AB
5. Savannah Holloway - Morley, AB
6. Cee Little Light - Calgary, AB
7. Coral Crowchild - Calgary, AB
8. Cammie Fox - Cardston, AB
9. Brittany Lavallee - Meadow Lake, SK
10. Julene Albert - Cut Knife, SK
3S. Sat, June 17 2017 9:00AM
1.
Sharlee Scout - Cardston, AB
2. Buffy Littlelight - Calgary, AB
3. Priscilla Cardinal - Cardston, AB
4. PJ Fox - Cardston, AB
5. Brandi Onespot - Calgary, AB
6. Jackie Oka - Cardston, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
2. Sonya Dodging Horse - Calgary, AB
3. Destiny Stevens - Strathmore, AB
4. Alexi Buffalo - Maskwacis, AB
5. Sheryl Manychief - Calgary, AB
6. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
7. Paige Shade - Cardston, AB
8. Kristie Ward - Maskwacis, AB
9. Nyis Colliflower - Rocky Boy, MT
10. Brittany Bird - Cut Bank, MT
Bull Riding - 7
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
Alex Grant - New Town, ND
2. Quincy Running Rabbit - Siksika, AB
3. Travis Maguire - Siksika, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Cam Bruised Head - Standoff, AB
2. Hank Bruised Head - Standoff, AB
3. Cleve Spang - Billings, MT
4. Preston Louis - Browning, MT
Calf Roping - 23
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
Troy Crawler - Morley, AB
2. Darrell Taypotat - Broadview, SK
3. Robert Bruised Head - Standoff, AB
4. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
5. Shane Day Chief - Standoff, AB
6. Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
7. Teecee Rider - Morley, AB
8. Wright Bruised Head - Calgary, AB
3S. Sat, June 17 2017 9:00AM
1.
Frank Scout - Cardston, AB
2. Kes Black Water - Coalhurst, AB
3. Leon Littlelight - Bragg Creek, AB
4. Jake Fox - Cardston, AB
5. Rick Fox - Cardston, AB
6. Jay Crawler - Morley, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Slim Creighton - Standoff, AB
2. Lane Dixon - Morley, AB
3. Clarence Wesley, Jr - Morley, AB
4. Mike White Quills - Cardston, AB
5. Lane Little Bear - Standoff, AB
6. Dillon Meguinis - Calgary, AB
7. Tristin Dixon - Morley, AB
8. Bo Wells - Cardston, AB
9. Curtis Taypotat - Broadview, SK
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 22
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
Cee Little Light - Calgary, AB
2. Cammie Fox - Cardston, AB
3. Sherris McArthur - Hobbema, AB
4. Kiley Shade - Cardston, AB
5. Roxanne Not Afraid - Lodge Grass, MT
6. Megan Lunak - Valier, MT
7. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
8. Callie Dixon - Morley, AB
9. Shannon Soop - Cardston, AB
10. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
3S. Sat, June 17 2017 9:00AM
1.
Brandi Onespot - Calgary, AB
2. PJ Fox - Cardston, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Kristie Ward - Maskwacis, AB
2. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
3. Colleen Crawler - Morley, AB
4. Brittany Bird - Cut Bank, MT
5. Aimee Rose Dixon - Morley, AB
6. Skilee Dixon - Morley, AB
7. Chooch Taypotat - Whilewood, CA
8. Julie Dodging Horse - Calgary, AB
9. Creighton Fallyn - Cardston, AB
10. Destiny Stevens - Strathmore, AB
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 7
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
Cory Fox - Standoff, AB
2. Cole Billedeaux - Babb, MT
3. Skip Goodstriker - Standoff, AB
4. Blake Wildcat - Maskwacis, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Byron Bruised Head - Standoff, AB
2. Shane Bird Rattler - Browning, MT
3. Jason Rabbit - Ponoka, AB
Sr. Breakaway - 29
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
Carver Salter - Morley, AB
2. Merle Yellow Bird - Hobbema, AB
3. Darrell Crow Child - Calgary, AB
4. James Oxebin - Cando, SK
5. Marlin Poucette - Morley, AB
6. Darrell Taypotat - Broadview, SK
7. Keith Johnson - Maskwacis, AB
8. Greg Two Young Men - Morley, AB
9. Spider Ramone - Hays, MT
10. Marvin Big Stony - Morley, AB
3S. Sat, June 17 2017 9:00AM
1.
Pat Fox - Cardston, AB
2. Snyder Fox - Cardston, AB
3. Watson Kaquitts Sr. - Morley, AB
4. Art Wildman - Morley, AB
5. Jordan Bruised Head - Lethbridge, AB
6. Hank Shade - Cardston, AB
7. Robert Wells - Cardston, AB
8. Evans Day Chief - Standoff, AB
9. Lawrence Crawler - Morley, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Dennis Ward - Maskwacis, AB
2. Terry Rider - Morley, AB
3. Kelvin Fox - Cardston, AB
4. Eugene Creighton - Standoff, AB
5. Jeff Fox - Cardston, AB
6. Gil Black Water - Fort Macleod, AB
7. Darcy Dixon - Morley, AB
8. Lloyd Chalifoux - Bentley, AB
9. Louis Taypotat - Broadview, SK
10. Rudy McLean - Morley, BC
Steer Wrestling - 19
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
Jonathon Daychief - Standoff, AB
2. R.J. First Rider - Standoff, AB
3. Shane Day Chief - Standoff, AB
4. Kyle Running Rabbit - Cluny, AB
5. Jay Many Grey Horses - Standoff, AB
6. Armond Duck Chief - Siksika, AB
7. Arlan Minue - Longview, AB
8. Wright Bruised Head - Calgary, AB
9. Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Otys Little Mustache - Brocket, AB
2. Hayze Stevens - Strathmore, AB
3. Lane Dixon - Morley, AB
4. Jim Stevens - Strathmore, AB
5. Tristin Dixon - Morley, AB
6. Ty Day Chief - Priddis, AB
7. Kash Shade - Lethbridge, AB
8. Lane Little Bear - Standoff, AB
9. Jr Weasel Fat - Cardston, AB
10. Dax Eagle Bear - Standoff, AB
Team Penning - 0
Team Roping - 43
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
James Oxebin - Cando, SK & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
2. Jeremy Not Afraid - Lodge Grass, MT & Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
3. Wright Bruised Head - Calgary, AB & Marty Wildman - Morley, AB
4. Troy Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
5. Carver Salter - Morley, AB & Benji Salter - Morley, AB
6. David Shade - Cardston, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
7. Darrell Taypotat - Broadview, SK & Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
8. Teecee Rider - Morley, AB & Marty Wildman - Morley, AB
9. Darrell Taypotat - Broadview, SK & Wright Bruised Head - Calgary, AB
10. Darrell Crow Child - Calgary, AB & Mason Dodging Horse - Calgary, AB
3S. Sat, June 17 2017 9:00AM
1.
J.R. Kaquitts - Morley, AB & Spider Ramone - Hays, MT
2. Buddie Dixon - Morley, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
3. Quaid Wolfe - Maskwacis, AB & Kevin Star Light - Calgary, AB
4. Bailee Benjamin - Cardston, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
5. Hayze Stevens - Strathmore, AB & Bailey Bears Paw - Morley, AB
6. Dustin Bears Paw - Morley, AB & David Bears Paw - Morley, AB
7. Merle Yellow Bird - Hobbema, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
8. Kes Black Water - Coalhurst, AB & Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
9. Hayze Stevens - Strathmore, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
10. Merle Yellow Bird - Hobbema, AB & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
11. Bryan Labelle - Morley, AB & David Bears Paw - Morley, AB
12. Teecee Rider - Morley, AB & Levi Bearspaw - Morley, AB
13. Troy Crawler - Morley, AB & Jay Crawler - Morley, AB
14. Bryan Labelle - Morley, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
15. Casey Cummins - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
16. Jay Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
17. Boyd Wesley - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
18. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
19. Quaid Wolfe - Maskwacis, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
20. Kes Black Water - Coalhurst, AB & Lane Little Bear - Standoff, AB
21. Dustin Bears Paw - Morley, AB & Bailey Bears Paw - Morley, AB
22. Boyd Wesley - Morley, AB & Spider Ramone - Hays, MT
23. Jake Fox - Cardston, AB & Rick Fox - Cardston, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Elliot Benjamin - Morley, AB & Dillon Meguinis - Calgary, AB
2. Elliot Benjamin - Morley, AB & Levi Bearspaw - Morley, AB
3. Cody Healy - Calgary, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
4. Brent Dodging Horse - Calgary, AB & Dillon Meguinis - Calgary, AB
5. Brent Dodging Horse - Calgary, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
6. Cody Healy - Calgary, AB & Kevin Star Light - Calgary, AB
7. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
8. J.R. Kaquitts - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
9. David Shade - Cardston, AB & Dax Eagle Bear - Standoff, AB
10. Buddie Dixon - Morley, AB & Laren Dixon - Morley, AB
Over 40 CR - 0
JRSteer - 11
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
Justin Maguire - Siksika, AB
2. Ian Big Tobacco - Siksika, AB
3. Seth Saulteaux - Maskwacis, AB
4. Tason Twoyoungmen - Morley, AB
5. Jesse Valandra - Browning, MT
6. Alex House - Morley, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Ryder Jackson - Cardinal - Vageville, AB
2. Trey Soosay - Maskwacis, AB
3. Rocky Baptiste - Morley, AB
4. Treyvon Pipestem - Ponoka, AB
5. Koby Rider - Morley, AB
Jr. Breakaway - 12
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
Rope Three Irons - Lodge Grass, MT
2. Cole Soop - Cardston, AB
3. Callie Dixon - Morley, AB
4. Lita Crawler - Morley, AB
5. Chase Creighton - Standoff, AB
6. Adam Soop - Cardston, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Markus Dixon - Morley, AB
2. Kash Weasel Fat - Cardston, AB
3. Terrel Alden - Fort Smith, MT
4. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
5. Jaylen McLean - Morley, AB
6. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT
Jr. Barrel Racing - 19
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
Memphis Dodging Horse - Calgary, AB
2. Taelor Many Wounds - Calgary, AB
3. Shada Many Grey Horses - Calgary, AB
4. Seanna Dodging Horse - Calgary, AB
5. Carly Day Chief - Standoff, AB
6. Chase Creighton - Standoff, AB
7. Tyressa Labelle - Morley, AB
8. Lita Crawler - Morley, AB
9. Kathleen Big Plume - Calgary, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Trissley Blackwater - Standoff, AB
2. Jada Wells - Cardston, AB
3. Jaycine Crawler - Morley, AB
4. Cayda Dodging Horse - Calgary, AB
5. Raycine Bears Paw - Morley, AB
6. Kori Benjamin - Morley, AB
7. Jozee Wells - Cardston, AB
8. Nyis Colliflower - Rocky Boy, MT
9. Zunika Dixon - Morley, AB
10. Nevaeh Little Bear - Morley, AB
SRTR - 31
2. Fri, June 16 2017 6:00PM
1.
Ollie Benjamin - Morley, AB & Van Poucette - Cochrane, AB
2. Marvin Big Stony - Morley, AB & Watson Kaquitts Sr. - Morley, AB
3. Merle Yellow Bird - Hobbema, AB & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
4. Darrell Taypotat - Broadview, SK & Wright Bruised Head - Calgary, AB
5. Greg Two Young Men - Morley, AB & Marlin Poucette - Morley, AB
6. Marvin Big Stony - Morley, AB & Marlin Poucette - Morley, AB
7. James Oxebin - Cando, SK & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
8. David Shade - Cardston, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
9. Carver Salter - Morley, AB & Van Poucette - Cochrane, AB
10. Darrell Taypotat - Broadview, SK & Spider Ramone - Hays, MT
3S. Sat, June 17 2017 9:00AM
1.
Ollie Benjamin - Morley, AB & Lawrence Crawler - Morley, AB
2. Pat Fox - Cardston, AB & Robert Wells - Cardston, AB
3. Evans Day Chief - Standoff, AB & Wright Bruised Head - Calgary, AB
4. Hank Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
5. Jordan Bruised Head - Lethbridge, AB & Watson Kaquitts Sr. - Morley, AB
6. Pat Fox - Cardston, AB & Snyder Fox - Cardston, AB
7. Hank Shade - Cardston, AB & Snyder Fox - Cardston, AB
8. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
9. Merle Yellow Bird - Hobbema, AB & Spider Ramone - Hays, MT
10. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Art Wildman - Morley, AB
11. David Shade - Cardston, AB & Evans Day Chief - Standoff, AB
4. Sat, June 17 2017 1:00PM
1.
Jeff Fox - Cardston, AB & Darcy Dixon - Morley, AB
2. Eugene Creighton - Standoff, AB & James Plain Eagle - Brocket, AB
3. Rudy McLean - Morley, BC & Terry Rider - Morley, AB
4. Eugene Creighton - Standoff, AB & Jesse Star Light - Calgary, AB
5. Rudy McLean - Morley, BC & Darcy Dixon - Morley, AB
6. Jeff Fox - Cardston, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
7. Dennis Ward - Maskwacis, AB & Art Wildman - Morley, AB
8. Dennis Ward - Maskwacis, AB & James Plain Eagle - Brocket, AB
9. Jesse Star Light - Calgary, AB & Gil Black Water - Fort Macleod, AB
10. Kelvin Fox - Cardston, AB & Gil Black Water - Fort Macleod, AB