Oelrichs, SD 1
Bareback - 1
1. Sat, Sept 9 2017 1:00PM
1.
Cole Puckett - Kyle, SD
Barrel Racing - 21
1. Sat, Sept 9 2017 1:00PM
1.
Kaitlyn Latham - Flandreau, SD
2. Deb Thompson - Gordon, NE
3. Becky Barry - Belle Fourche, SD
4. Jenna Humble - Mud Butte, SD
5. Jodi Nelson - Hartford, SD
6. Taylor Bothwell - Pierre, SD
7. Wacey Brown - Piedmont, SD
8. Alisha Dryden - Hot Springs, SD
9. Jaymi Meeks - Scenic, SD
10. Lindsey O'Keefe - Torrington, WY
2S. Sat, Sept 9 2017 3:00PM
1.
Wanda Brown - Edgemont, SD
2. Tearnee Nelson - Faith, SD
3. Kaylee Gallino - Wasta, SD
4. Jessica Holmes - Buffalo, SD
5. Wendy Suhn - Hermosa, SD
6. Hallie Kroeplin - Highmore, SD
7. Krystal Dorsey - Isabel, SD
8. Samantha Jorgenson - Watford City, ND
9. Karissa Rayhill - Martin, SD
10. Kimberly Bail - Camp Crook, SD
11. Rachel Dahl - Volin, SD
Bull Riding - 5
1. Sat, Sept 9 2017 1:00PM
1.
Neil Muscat - Wall, SD
2. Clint Nelson - Philip, SD
3. Jobie Dryden - Hot Springs, SD
4. Rhett Harper - Oral, SD
5. Thunder Boomer - Interior, SD
Calf Roping - 8
1. Sat, Sept 9 2017 1:00PM
1.
Thane Lockhart - Oelrichs, SD
2. Brent Woodward - Dupree, SD
3. Trey Young - Dupree, SD
4. Samuel Boldon - Oglala, SD
5. Jon Peterson - Belle Fourche, SD
6. Dallas Louden - Martin, SD
7. Tarin Arneson - Enning, SD
8. Cole Fulton - Miller, SD
Goat Tying - 7
1. Sat, Sept 9 2017 1:00PM
1.
Karissa Rayhill - Martin, SD
2. Jordan Tierney - Oral, SD
3. Tatum Lauing - Oral, SD
4. Tearnee Nelson - Faith, SD
5. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
6. Brianna Williams - Buffalo, SD
7. Amy Tierney - Oral, SD
Ladies Breakaway - 26
1. Sat, Sept 9 2017 1:00PM
1.
Tatum Lauing - Oral, SD
2. Savanna Glaus - Chamberlain, SD
3. Kaitlyn Latham - Flandreau, SD
4. Amy Tierney - Oral, SD
5. Cassidy March - Hot Springs, SD
6. Lexy Williams - Hettinger, ND
7. Brenda White - Oelrichs, SD
8. Hannah Hostutler - Midland, SD
9. Taylor Bothwell - Pierre, SD
10. Jordan Tierney - Oral, SD
2S. Sat, Sept 9 2017 3:00PM
1.
Peggy Garman - Sundance, WY
2. Samantha Jorgenson - Watford City, ND
3. Whitney Knippling - Spearfish, SD
4. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
5. Karissa Rayhill - Martin, SD
6. Megan Steiger - Rapid City, SD
7. Syerra Christensen - Kennebec, SD
8. Tearnee Nelson - Faith, SD
9. Jennifer Gale - Humboldt, SD
10. Kaycee Wilking - Hartford, SD
11. Jessica Holmes - Buffalo, SD
12. Rylee Jo Rutten - Colome, SD
13. Alex Christen - Elwood, NE
14. Summer Henry - Interior, SD
15. Reann Crane - Whitewood, SD
16. Brooke Nelson - Philip, SD
Mixed Team Roping - 22
1. Sat, Sept 9 2017 1:00PM
1.
Brenda White - Oelrichs, SD & Dan Lindsey - Chadron, NE
2. Kaitlyn Latham - Flandreau, SD & Jade Nelson - Midland, SD
3. Hannah Hostutler - Midland, SD & Clint Nelson - Philip, SD
4. Lindsey O'Keefe - Torrington, WY & Levi O'Keefe - Torrington, WY
5. Kim Hofer - Rozet, WY & Marty Burress - Piedmont, SD
6. Calder Johnston - Elm Springs, SD & Savanna Glaus - Chamberlain, SD
7. Jordan Tierney - Oral, SD & Grady Egly - Oelrichs, SD
8. Cassidy March - Hot Springs, SD & Tony March - Hot Springs, SD
9. Trina Arneson - Enning, SD & Melvin Arneson - Enning, SD
10. Amy Tierney - Oral, SD & Rory Brown - Edgemont, SD
2S. Sat, Sept 9 2017 3:00PM
1.
Samantha Jorgenson - Watford City, ND & Cash Hetzel - Lemmon, SD
2. Kaycee Wilking - Hartford, SD & Steve Klein - Sioux Falls, SD
3. Ashly Price - Faith, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
4. Jennifer Gale - Humboldt, SD & Darren Lammers - Chancellor, SD
5. Danni Jo Hinman - Hay Springs, NE & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
6. Reann Crane - Whitewood, SD & Tommy Crane - Whitewood, SD
7. Syerra Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
8. Tearnee Nelson - Faith, SD & Wylee Nelson - Faith, SD
9. Mike Nelson - Philip, SD & Brooke Nelson - Philip, SD
10. Tee Hale - Union Center, SD & Alex Christen - Elwood, NE
11. Whitney Knippling - Spearfish, SD & Barry Knippling - Chamberlain, SD
12. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD & Gary Zilverberg - Holabird, SD
Saddle Bronc - 4
1. Sat, Sept 9 2017 1:00PM
1.
John Thelen - Mitchell, SD
2. Travis Schroth - Buffalo Gap, SD
3. Trampus Thompson - Sturgis, SD
4. Clint Nelson - Philip, SD
Sr. Breakaway - 18
1. Sat, Sept 9 2017 1:00PM
1.
Tim Nelson - Midland, SD
2. Len Hofer - Piedmont, SD
3. Mike Nelson - Philip, SD
4. John Dean - Platte, SD
5. Scott Reiners - Lennox, SD
6. Chuck Nelson - Hartford, SD
7. Kirk Ford - Piedmont, SD
8. John Hoven - McLaughlin, SD
9. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
10. Darren Lammers - Chancellor, SD
2S. Sat, Sept 9 2017 3:00PM
1.
Bogie Webb - Volin, SD
2. Gary Zilverberg - Holabird, SD
3. Scott Lammers - Hermosa, SD
4. Steve Klein - Sioux Falls, SD
5. Barry Knippling - Chamberlain, SD
6. Jay Mattson - Sturgis, SD
7. Mark Schumacher - Wolsey, SD
8. Jim Hale - White Owl, SD
Steer Wrestling - 16
1. Sat, Sept 9 2017 1:00PM
1.
Lane Stirling - Buffalo, SD
2. Bryce Baker - Ft. Pierre, SD
3. Carson Good - Long Valley, SD
4. Calder Johnston - Elm Springs, SD
5. Kody Woodward - Dupree, SD
6. Justin Boll - Hartford, SD
7. Denton Good - Long Valley, SD
8. Cole Fulton - Miller, SD
9. Jace Christensen - Flandreau, SD
10. Grady Egly - Oelrichs, SD
2S. Sat, Sept 9 2017 3:00PM
1.
Todd Suhn - Hermosa, SD
2. Eli Lord - Sturgis, SD
3. Brent Woodward - Dupree, SD
4. Tye Hale - Faith, SD
5. Clint Nelson - Philip, SD
6. Tee Hale - Union Center, SD
Team Penning - 11
0TP. Sat, Sept 9 2017 12:00PM
1.
Rachel Dahl - Volin, SD & Bogie Webb - Volin, SD & Doni Zeller -
2. Daryl Hammerstrom - Davis, SD & Joe Skibinski - Sioux Falls, SD & Jeff Searles -
3. Larry Fossum - Hartford, SD & James Kuiper - Canton, SD & Emily Rosenthal -
4. Rick Tebay - Alpena, SD & Gary Garbe - Alpena, SD & Morgan Tebay -
5. Mick Varilek - Geddes, SD & Chuck Nelson - Hartford, SD & John Dean -
6. Randall Olson - Harrisburg, SD & Bryan Runge - Tea, SD & Katie Anderson -
7. Tom Varilek - Geddes, SD & Steve Klein - Sioux Falls, SD & Kaycee Wilking -
8. Collin Borgmann - White Lake, SD & Paul Borgmann - White Lake, SD & Clinton Olinger -
9. David Horn - Piedmont, SD & Lisa Horn - Piedmont, SD & Kerry Horn -
10. Teresa Mead - Jefferson, SD & Jay Reurink - Colton, SD & Harold Fischer -
11. Terry Trower - Dell Rapids, SD & Jim Dunkelberger - Hartford, SD & Robert Devitt -
Team Roping - 22
1. Sat, Sept 9 2017 1:00PM
1.
Tyrell Moody - Edgemont, SD & Rory Brown - Edgemont, SD
2. Tim Nelson - Midland, SD & Mike Nelson - Philip, SD
3. Levi O'Keefe - Torrington, WY & Jade Nelson - Midland, SD
4. Lane Stirling - Buffalo, SD & Jesse Bail - Camp Crook, SD
5. Jon Peterson - Belle Fourche, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
6. Melvin Arneson - Enning, SD & Tarin Arneson - Enning, SD
7. Denton Good - Long Valley, SD & Allen Good - Long Valley, SD
8. Scott White - Oelrichs, SD & Dan Lindsey - Chadron, NE
9. Grady Egly - Oelrichs, SD & Wyatt Schaack - Quinn, SD
10. Calder Johnston - Elm Springs, SD & Logan Parr - Mitchell, SD
2S. Sat, Sept 9 2017 3:00PM
1.
Reann Crane - Whitewood, SD & Tommy Crane - Whitewood, SD
2. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
3. Conner McNenny - Sturgis, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
4. Thunder Boomer - Interior, SD & Jobie Dryden - Hot Springs, SD
5. Tye Hale - Faith, SD & Tee Hale - Union Center, SD
6. Jay Mattson - Sturgis, SD & Bodie Mattson - Sturgis, SD
7. Braden Pirrung - Hartford, SD & Payton Pirrung - Hartford, SD
8. Jason Thorstenson - Rapid City, SD & Jeff Carney - Piedmont, SD
9. Tim Nutter - Rapid City, SD & Rio Nutter - Rapid City, SD
10. Wade Nelson - Faith, SD & Wylee Nelson - Faith, SD
11. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
12. Link Thompson - Gordon, NE & Dee Zimmerman - Harrisman, NE
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0