Morley, AB
Bareback - 6
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Coby Johns - Okeechobee, FL
2. Dustin Morigeau - Dixon, MT
3. Cam Bruised Head - Standoff, AB
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
Chad Randle - Fort Vermillion, AB
2. Orville Memnook - Spedden, AB
3. Billy Turner - Edmonton, AB
Barrel Racing - 40
1S. Fri, June 30 2017 10:00AM
1.
Keira Simonson - Loring, MT
2. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
3. Tristin Bull - Good Fish Lake, AB
4. Jana Wilson - Cut Bank, MT
5. Kiana Simonson - Loring, MT
6. Hayley Brooks - Cochrane, AB
7. Kelsey Pepion - Browning, MT
8. Ginger Cohea - Skiatook, OK
9. Nevada Crane - Maskwacis, AB
10. Jessica Eustache - Kamloops, BC
2. Fri, June 30 2017 2:00PM
1.
Jackie Black Water - Lethbridge, AB
2. Paige Shade - Cardston, AB
3. Destiny Stevens - Strathmore, AB
4. Jocee Louis - Browning, MT
5. Nyis Colliflower - Rocky Boy, MT
6. Brittany Bird - Cut Bank, MT
7. Raven Shade - Cardston, AB
8. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
9. Julene Albert - Cut Knife, SK
10. Livia Many Wounds - Calgary, AB
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Alexi Buffalo - Maskwacis, AB
2. Sonya Dodging Horse - Calgary, AB
3. Charmayne Pickens - Standoff, AB
4. Sallye Williams - Skiatook, OK
5. Traci Creighton - Standoff, AB
6. PJ Fox - Cardston, AB
7. Priscilla Cardinal - Cardston, AB
8. Joann Holmes - Merritt, BC
9. Sharlee Scout - Cardston, AB
10. Jackie Oka - Cardston, AB
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
Cheyenne Black Water - Cardston, AB
2. Brandi Onespot - Calgary, AB
3. Katrina Wells - Mount Currie, BC
4. Misty Tatsey - Badger Creek, MT
5. Fallyn Creighton - Cardston, AB
6. Cee Little Light - Calgary, AB
7. Coral Crowchild - Calgary, AB
8. Sheryl Manychief - Calgary, AB
9. Cammie Fox - Cardston, AB
10. Buffy Little Light - Calgary, AB
Bull Riding - 12
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Tony Montour - Wetaskiwin, AB
2. Cleve Spang - Billings, MT
3. Hank Bruised Head - Standoff, AB
4. Preston Louis - Browning, MT
5. Noah Wolf - Calgary, AB
6. Jayde Murphy - Cut Bank, MT
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
Ethan Belone - Eager, AZ
2. Kolton Bishop - Harlem, MT
3. Blake Jackson - Good Fish Lake, AB
4. Will Bruised Head - Standoff, AB
5. William Baptiste - Morley, AB
6. Alan McLean - Morley, AB
Calf Roping - 32
2. Fri, June 30 2017 2:00PM
1.
Lyle Fox - Cardston, AB
2. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
3. Robert Bruised Head - Standoff, AB
4. Troy Crawler - Morley, AB
5. Shane Day Chief - Standoff, AB
6. Mike White Quills - Cardston, AB
7. Levi Jackson - Eufaula, OK
8. Wright Bruised Head - Calgary, AB
9. J.C. Crowley - Poplar, MT
10. Nolan Conway - Cut Bank, MT
11. Lyndon Many Guns - Siksika, AB
3S. Sat, July 1 2017 10:00AM
1.
Jay Crawler - Morley, AB
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Tye Yellow Bird - Maskwacis, AB
2. Dillon Meguinis - Calgary, AB
3. Rick Fox - Cardston, AB
4. Lane Little Bear - Standoff, AB
5. Andre Lafrance - Wyola, MT
6. Kes Blackwater - Okatoks, AB
7. Frank Scout - Cardston, AB
8. Lane Dixon - Morley, AB
9. Teecee Rider - Morley, AB
10. Jake Fox - Cardston, AB
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
Jake Crawler - Morley, AB
2. BO Wells - Cardston, AB
3. Marvin Tolth - Farmington, NM
4. Darrell Taypotat - Broadview, SK
5. Leon Little Light - Bragg Creek, AB
6. Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
7. Curtis Taypotat - Broadview, SK
8. Tristin Dixon - Morley, AB
9. Slim Creighton - Standoff, AB
10. Colton Yellow Horn - Brocket, AB
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 34
1S. Fri, June 30 2017 10:00AM
1.
Katelin Conway - Cut Bank, MT
2. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
3. Kelsey Pepion - Browning, MT
4. Colleen Crawler - Morley, AB
2. Fri, June 30 2017 2:00PM
1.
Livia Many Wounds - Calgary, AB
2. Megan Lunak - Valier, MT
3. Destiny Stevens - Strathmore, AB
4. Jocee Louis - Browning, MT
5. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
6. Brittany Bird - Cut Bank, MT
7. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
8. Jimi Champ - Cut Bank, MT
9. Amber Crowley - Poplar, MT
10. Kiley Shade - Cardston, AB
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Jayzlynn Heavy Runner - Cardston, AB
2. Lexi Rabbit - Standoff, AB
3. Shannon Soop - Cardston, AB
4. PJ Fox - Cardston, AB
5. Cooweesta Williams - Skiatook, OK
6. Charmayne Pickens - Standoff, AB
7. Julie Dodging Horse - Calgary, AB
8. Sherris McArthur - Hobbema, AB
9. Kristie Ward - Maskwacis, AB
10. Sallye Williams - Skiatook, OK
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
Aimee Rose Dixon - Morley, AB
2. Cammie Fox - Cardston, AB
3. Chooch Taypotat - Whitewood, SK
4. Skilee Dixon - Morley, AB
5. Latrice Tatsey - Browning, MT
6. Sunni Dixon - Wyola, MT
7. Sara Little Bear - Standoff, AB
8. Callie Dixon - Morley, AB
9. Brandi Onespot - Calgary, AB
10. Cee Little Light - Calgary, AB
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 11
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Jimmy Heptner - Browning, MT
2. Byron Bruised Head - Standoff, AB
3. Clint Fox - Morley, AB
4. Kolby Kittson - Browning, MT
5. Cole Billedeaux - Babb, MT
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
Jason Rabbit - Ponoka, AB
2. Blake Wildcat - Maskwacis, AB
3. Brett Doore - Browning, MT
4. Shane Bird Rattler - Browning, MT
5. Skip Good Striker - Standoff, AB
6. Cory Fox - Standoff, AB
Sr. Breakaway - 40
1S. Fri, June 30 2017 10:00AM
1.
Ken Augare - Browning, MT
2. Ray Augare - Browning, MT
2. Fri, June 30 2017 2:00PM
1.
Frid England - Cut Bank, MT
2. Spider Ramone - Hays, MT
3. Evans Day Chief - Standoff, AB
4. Merle Yellow Bird - Hobbema, AB
5. Marlin Poucette - Morley, AB
6. Watson Kaquitts Sr. - Morley, AB
7. Gus Vaile - Babb, MT
8. Keith Tatsey - Badger Creek, MT
9. Sam Bird - Cut Bank, MT
10. Darryl Crowley - Poplar, MT
3S. Sat, July 1 2017 10:00AM
1.
Art Wildman - Morley, AB
2. Terry Tatsey - Browning, MT
3. Darcy Dixon - Morley, AB
4. Darrell Taypotat - Broadview, SK
5. Rudy McLean - Morley, BC
6. Jeff Fox - Cardston, AB
7. Robert Wells - Cardston, AB
8. Clifford Wells - Cardston, AB
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Greg Two Young Men - Morley, AB
2. Snyder Fox - Cardston, AB
3. Kelvin Fox - Cardston, AB
4. Terry Rider - Morley, AB
5. Hank Shade - Cardston, AB
6. Eugene Creighton - Standoff, AB
7. Mark Poucette - Morley, AB
8. Lloyd Chalifoux - Bentley, AB
9. Gil Black Water - Fort Macleod, AB
10. Bruce Dixon - Calgary, AB
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
Cliff Poucette - Morley, AB
2. Marvin Tolth - Farmington, NM
3. Lawrence Crawler - Morley, AB
4. Murray Yellow Horn - Brocket, AB
5. Carver Salter - Morley, AB
6. Darrell Crow Child - Calgary, AB
7. Keith Johnson - Maskwacis, AB
8. Marvin Big Stony - Morley, AB
9. Pat Fox - Cardston, AB
10. Leo Poucette - Morley, AB
Steer Wrestling - 24
2. Fri, June 30 2017 2:00PM
1.
Lyle Fox - Cardston, AB
2. Derek Azure - Missoula, MT
3. Nolan Conway - Cut Bank, MT
4. Wright Bruised Head - Calgary, AB
5. TY Day Chief - Priddis, AB
6. Colton Martinez - Sacaton, AZ
7. Jim Stevens - Strathmore, AB
8. Armond Duck Chief - Siksika, AB
9. Shane Day Chief - Standoff, AB
10. Kyle Running Rabbit - Cluny, AB
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Dallas Young Pine - Standoff, AB
2. R.J. First Rider - Standoff, AB
3. Tuck Johnson - Browning, MT
4. Greg Louis - Browning, MT
5. Collin Johnson - Browning, MT
6. Lane Little Bear - Standoff, AB
7. Arlan Minue - Longview, AB
8. Jay Many Grey Horses - Standoff, AB
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
Jon Wells - Lethbridge, AB
2. Otys Little Mustache - Brocket, AB
3. Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
4. Keenan Crane - Cardston, AB
5. Kash Shade - Lethbridge, AB
6. Tristin Dixon - Morley, AB
Team Penning - 0
Team Roping - 72
1S. Fri, June 30 2017 10:00AM
1.
Elliot Benjamin - Morley, AB & Dillon Meguinis - Calgary, AB
2. Daniel Bird - Cut Bank, MT & Mike Loring - Cut Bank, MT
3. Ray Augare - Browning, MT & Hoss Pepion - Browning, MT
4. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Jim Cole - Harlem, MT
5. Colton Martinez - Sacaton, AZ & Polite Pepion - Browning, MT
6. Troy Crawler - Morley, AB & Spider Ramone - Hays, MT
7. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Levi Bearspaw - Morley, AB
8. Jace Loring - Cut Bank, MT & Mike Loring - Cut Bank, MT
9. Brent Dodging Horse - Calgary, AB & Spider Ramone - Hays, MT
10. Ray Augare - Browning, MT & Ken Augare - Browning, MT
11. Troy Crawler - Morley, AB & Jay Crawler - Morley, AB
12. Hoss Pepion - Browning, MT & Polite Pepion - Browning, MT
13. Hayze Stevens - Strathmore, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
14. Elliot Benjamin - Morley, AB & Levi Bearspaw - Morley, AB
15. Jace Loring - Cut Bank, MT & Daniel Bird - Cut Bank, MT
2. Fri, June 30 2017 2:00PM
1.
Sam Bird - Cut Bank, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
2. Bryan Labelle - Morley, AB & David Bears Paw - Morley, AB
3. Buddie Dixon - Morley, AB & Laren Dixon - Morley, AB
4. Bailee Benjamin - Cardston, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
5. Greg Louis - Browning, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
6. Sam Bird - Cut Bank, MT & Ray Champ - Cut Bank, MT
7. Bryan Labelle - Morley, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
8. Wright Bruised Head - Calgary, AB & Marty Wildman - Morley, AB
9. Buddie Dixon - Morley, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
3S. Sat, July 1 2017 10:00AM
1.
Tye Yellow Bird - Maskwacis, AB & Lane Wolfe - Maskwacis, AB
2. Lane Dixon - Morley, AB & Bailee Benjamin - Cardston, AB
3. Collin Johnson - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
4. Lane Dixon - Morley, AB & Keenan Crane - Cardston, AB
5. Billy Heavy Runner - Cardston, AB & Riley Rabbit - Cardston, AB
6. Rudy McLean - Morley, BC & Jaylen Mclean - Morley, AB
7. Jay Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
8. Aaron Henry - Badger Creek, MT & Keith Tatsey - Badger Creek, MT
9. Shane Many Wounds - Calgary, AB & Trevor Many Wounds - Calgary, AB
10. Frid England - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
11. Darrell Taypotat - Broadview, SK & Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
12. Teecee Rider - Morley, AB & Hayze Stevens - Strathmore, AB
13. Quaid Wolfe - Maskwacis, AB & Lane Wolfe - Maskwacis, AB
14. Merle Yellow Bird - Hobbema, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
15. Teecee Rider - Morley, AB & Marty Wildman - Morley, AB
16. Quaid Wolfe - Maskwacis, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
17. Frid England - Cut Bank, MT & Keith Tatsey - Badger Creek, MT
18. Kes Blackwater - Okatoks, AB & Lane Little Bear - Standoff, AB
19. Shane Many Wounds - Calgary, AB & Nap Black Rabbit - Calgary, AB
20. Dustin Bears Paw - Morley, AB & Bailey Bears Paw - Morley, AB
21. Merle Yellow Bird - Hobbema, AB & Tye Yellow Bird - Maskwacis, AB
22. Rudy McLean - Morley, BC & Lonny Labelle - Morley, AB
23. Darrell Taypotat - Broadview, SK & Wright Bruised Head - Calgary, AB
24. Kes Blackwater - Okatoks, AB & Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
25. Dustin Bears Paw - Morley, AB & David Bears Paw - Morley, AB
26. Billy Heavy Runner - Cardston, AB & Lonny Labelle - Morley, AB
27. Trevor Many Wounds - Calgary, AB & Denny Many Wounds - Calgary, AB
28. Aaron Henry - Badger Creek, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Jake Fox - Cardston, AB & Rick Fox - Cardston, AB
2. Billy Potts - Brocket, AB & Jesse Plain Eagle - Brocket, AB
3. R.J. First Rider - Standoff, AB & Jesse Star Light - Calgary, AB
4. Jesse Star Light - Calgary, AB & Kevin Star Light - Calgary, AB
5. Preston Louis - Browning, MT & Greg Louis - Browning, MT
6. R.J. First Rider - Standoff, AB & Kevin Star Light - Calgary, AB
7. Cody Healy - Calgary, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
8. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Cole Soop - Cardston, AB
9. Cole Soop - Cardston, AB & Jesse Plain Eagle - Brocket, AB
10. Billy Potts - Brocket, AB & Bailey Bears Paw - Morley, AB
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
Darrell Crow Child - Calgary, AB & Mason Dodging Horse - Calgary, AB
2. J.R. Kaquitts - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
3. Murray Yellow Horn - Brocket, AB & Colton Yellow Horn - Brocket, AB
4. David Shade - Cardston, AB & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
5. Otys Little Mustache - Brocket, AB & Colton Yellow Horn - Brocket, AB
6. David Shade - Cardston, AB & Dax Eagle Bear - Standoff, AB
7. J.R. Kaquitts - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
8. Carver Salter - Morley, AB & Benji Salter - Morley, AB
9. Tristin Dixon - Morley, AB & Keenan Crane - Cardston, AB
10. Brent Dodging Horse - Calgary, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
Over 40 CR - 0
JRSteer - 13
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Treyvon Pipestem - Ponoka, AB
2. Trey Soosay - Maskwacis, AB
3. Justin Maguire - Siksika, AB
4. Alex House - Morley, AB
5. Markus Dixon - Morley, AB
6. Tason Twoyoungmen - Morley, AB
7. Lorenze Holloway - Morley, AB
8. Macklin Poucette - Morley, AB
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
Koby Rider - Morley, AB
2. Keagan Holloway - Morley, AB
3. Jesse Valandra - Browning, MT
4. Seth Saulteaux - Maskwacis, AB
5. Rocky Baptiste - Morley, AB
Jr. Breakaway - 15
2. Fri, June 30 2017 2:00PM
1.
Jayton Day Chief - Standoff, AB
2. Zane Fox - Hays, MT
3. Lita Crawler - Morley, AB
4. Jake Day Chief - Standoff, AB
5. Kash Weasel Fat - Cardston, AB
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Jaylen McLean - Morley, AB
2. Seanna Dodging Horse - Calgary, AB
3. Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
4. Chase Creighton - Standoff, AB
5. Cole Soop - Cardston, AB
6. Adam Soop - Cardston, AB
7. Kale Day Chief - Cardston, AB
8. Shaylee Heavy Runner - Cardston, AB
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
TY Vaile - Babb, MT
2. Callie Dixon - Morley, AB
Jr. Barrel Racing - 33
1S. Fri, June 30 2017 10:00AM
1.
Kori Benjamin - Morley, AB
2. Ginger Cohea - Skiatook, OK
3. Raven Dixon - Morley, AB
2. Fri, June 30 2017 2:00PM
1.
Janae Heavy Runner - Cardston, AB
2. Amber Snow - Mt. Currie, BC
3. Lita Crawler - Morley, AB
4. Kenzi Fox - Hays, MT
5. Nyis Colliflower - Rocky Boy, MT
6. Shayna Black Water - Standoff, AB
7. Carly Day Chief - Standoff, AB
8. Hayley Brooks - Cochrane, AB
9. Lakeysha Holloway - Morley, AB
10. Kadence Holloway - Morley, MT
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Taelor Many Wounds - Calgary, AB
2. Chase Creighton - Standoff, AB
3. Seanna Dodging Horse - Calgary, AB
4. Cayda Dodging Horse - Calgary, AB
5. Tyressa Labelle - Morley, AB
6. Memphis Dodging Horse - Calgary, AB
7. Shaylee Heavy Runner - Cardston, AB
8. Trissly Black Water - Standoff, AB
9. Shawntayia Two Youngmen - Morley, AB
10. Osha Francis - Morley, AB
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
Jozee Wells - Cardston, AB
2. Zunika Dixon - Morley, AB
3. Taya Labelle - Morley, AB
4. Jada Wells - Cardston, AB
5. Nevaeh Little Bear - Morley, AB
6. Charlize Little Light - Mount Currie, BC
7. Aarianna Henry - Badger Creek, MT
8. Jaycine Crawler - Morley, AB
9. Shada Many Grey Horses - Calgary, AB
10. Raycine Bears Paw - Morley, AB
SRTR - 44
1S. Fri, June 30 2017 10:00AM
1.
Don Wilson - Cut Bank, MT & Mike Loring - Cut Bank, MT
2. Ray Augare - Browning, MT & Ken Augare - Browning, MT
3. Ray Augare - Browning, MT & Hoss Pepion - Browning, MT
2. Fri, June 30 2017 2:00PM
1.
Wright Bruised Head - Calgary, AB & Evans Day Chief - Standoff, AB
2. Watson Kaquitts Sr. - Morley, AB & Marlin Poucette - Morley, AB
3. Sam Bird - Cut Bank, MT & Spider Ramone - Hays, MT
4. Frid England - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
5. Merle Yellow Bird - Hobbema, AB & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
6. Sam Bird - Cut Bank, MT & Mike Loring - Cut Bank, MT
7. Merle Yellow Bird - Hobbema, AB & Terry Tatsey - Browning, MT
8. Ted Hoyt - Cut Bank, MT & Spider Ramone - Hays, MT
9. Frid England - Cut Bank, MT & Keith Tatsey - Badger Creek, MT
10. Ted Hoyt - Cut Bank, MT & Gus Vaile - Babb, MT
3S. Sat, July 1 2017 10:00AM
1.
Traci Vaile - Babb, MT & Keith Tatsey - Badger Creek, MT
2. Clifford Wells - Cardston, AB & Robert Wells - Cardston, AB
3. Jeff Fox - Cardston, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
4. Traci Vaile - Babb, MT & Gus Vaile - Babb, MT
5. Carver Salter - Morley, AB & Van Poucette - Cochrane, AB
6. Rudy McLean - Morley, BC & Darcy Dixon - Morley, AB
7. Darrell Taypotat - Broadview, SK & Wright Bruised Head - Calgary, AB
8. Dennis Ward - Maskwacis, AB & Art Wildman - Morley, AB
9. Clifford Wells - Cardston, AB & Greg Two Young Men - Morley, AB
10. Jeff Fox - Cardston, AB & Darcy Dixon - Morley, AB
11. Rudy McLean - Morley, BC & Bruce Dixon - Calgary, AB
4. Sat, July 1 2017 2:00PM
1.
Hank Shade - Cardston, AB & Snyder Fox - Cardston, AB
2. James Oxebin - Cando, SK & Greg Two Young Men - Morley, AB
3. Dennis Ward - Maskwacis, AB & James Plain Eagle - Brocket, AB
4. Eugene Creighton - Standoff, AB & Jesse Star Light - Calgary, AB
5. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Bruce Dixon - Calgary, AB
6. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
7. Jesse Star Light - Calgary, AB & Gil Black Water - Fort Macleod, AB
8. Eugene Creighton - Standoff, AB & James Plain Eagle - Brocket, AB
9. Hank Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
10. Kelvin Fox - Cardston, AB & Gil Black Water - Fort Macleod, AB
5. Sun, July 2 2017 1:00PM
1.
Carver Salter - Morley, AB & Leo Poucette - Morley, AB
2. Leo Poucette - Morley, AB & Cliff Poucette - Morley, AB
3. Van Poucette - Cochrane, AB & Cliff Poucette - Morley, AB
4. Pat Fox - Cardston, AB & Snyder Fox - Cardston, AB
5. Marvin Big Stony - Morley, AB & Watson Kaquitts Sr. - Morley, AB
6. Ken Augare - Browning, MT & Keith Johnson - Maskwacis, AB
7. Pat Fox - Cardston, AB & Robert Wells - Cardston, AB
8. David Shade - Cardston, AB & Evans Day Chief - Standoff, AB
9. David Shade - Cardston, AB & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
10. Marvin Big Stony - Morley, AB & Marlin Poucette - Morley, AB